آموزش پرورش سرخدار، سرخدار ،بذرهای سرخدار ، خواص سرخدار ،راه اندازی مزرعه سرخدار ،پرورش سرخدار ،نکات مهم در پرورش سرخدار ،09198000513،آنتی دات،مزایای سرخدار ،فروش سرخدار ،کاشت سرخدار ،ریشه درخت سرخدار ،درخت سرخدار ،تنه ی درخت سرخدار ،چوب سرخدار ،نهال سرخدار ،عمر سرخدار،طرح توجیهی،طرح توجیهی سرخدار،نوشتن طرح توجیهی سرخدار،نگهداری سرخدار،پرورش سرخدار

بسیاری افراد باور نمی‌ کنند که بتوان سرخدار را به عنوان گیاه خانگی هم پرورش داد. شاید به خاطر اینکه شاخسار آن بیش از حد باشکوه است! این گیاه پتانسیل این را دارد که جثه ‌ای غول آسا داشته باشد و به هیولایی در داخل خانه تبدیل شود، چرا که می‌تواند تا ۴٫۵ متر بلند شود! البته می‌توان گیاه را به کمک هرس مناسب در اندازه‌ ای قابل کنترل در آورد.

وقتی سرخدار به گل می‌رود، گل‌هایی کوچک و قرمز می دهد اما شاید بهتر باشد آنها را سریعا از گیاه بچینید چرا که اندکی سمی هستند. نکته خوب دیگری که در مورد این گیاه وجود دارد آن است که می‌توان شاخسار آن را آرایش کرد.

شرایط رشد

نور: سرخدار به مقدار زیادی نور و حتی آفتاب مستقیم نیاز دارد. البته آنها را می‌توان در محیطی با اندکی سایه هم قرار داد، به خصوص در طول ماه‌های زمستان که رشد کمی دارند.

آموزش پرورش سرخدار، سرخدار ،بذرهای سرخدار ، خواص سرخدار ،راه اندازی مزرعه سرخدار ،پرورش سرخدار ،نکات مهم در پرورش سرخدار ،09198000513،آنتی دات،مزایای سرخدار ،فروش سرخدار ،کاشت سرخدار ،ریشه درخت سرخدار ،درخت سرخدار ،تنه ی درخت سرخدار ،چوب سرخدار ،نهال سرخدار ،عمر سرخدار

آب: خاکی با زهکشی خوب، برای نگهداری سرخدار ضروری است. به خصوص در طول زمستان که گیاه بسیار به پوسیدگی ریشه حساس می‌ شود. پس اگر درست نمی‌دانید گیاه را چه مقدار آبیاری کنید، بهتر است آن را کم آبیاری کنید. قبل از آبیاری مطمئن شوید سوراخ‌های زهکش گلدان باز و به اندازه کافی هستند. اگر سوراخ‌ها ناکافی بودند، به وسیله میخ، دریل یا هر شئ دیگری، تعدادی سوراخ به کف گلدان اضافه کنید تا آب اضافی در خاک نماند و باعث پوسیدگی ریشه گیاه نشود.

دما: گیاه به دمایی متعادل تا خنک نیاز دارد. به خصوص در فصل زمستان، سرخدار می‌تواند دماهای پایین تر را هم تحمل کند.

خاک: مخلوط خاکی غنی، سست و با زهکشی خوب، خاکی عالی برای کاشت سرخدار است.

کود دهی: گیاه را در طول فصل رشد با کودهای مایع ضعیفی که حاوی تمامی عناصر مورد نیاز گیاه هستند، کود دهی کنید. اگر به گیاه به طور مرتب کود بدهید، سرعت رشد آن بیشتر می‌شود. در طول زمستان تغذیه سرخدار را کمتر کنید.

تکثیر: سرخدار را می‌توان به وسیله کاشت دانه تکثیر کرد، اما جوانه زنی می‌تواند حتی تا بیشتر از ۲۴ ماه هم طول بکشد! اگر صبر ایوب ندارید می‌توانید گیاه را به وسیله قلمه ساقه تکثیر کنید که به آسانی هم ریشه می دهند. برای تکثیر گیاه به روش قلمه ساقه، در ابتدای فصل رشد چند ساقه را از گیاه به کمک تیغ یا چاقویی تیز و استریل از آن جدا کنید. قلمه‌ها را در هورمون ریشه زایی قرار دهید تا شانس موفقیت‌ تان بالا برود. چند گلدان کوچک را پر از خاک مخصوص جوانه زنی کنید و سپس قلمه‌ها را در آن بکارید. قلمه‌ها را در محیطی گرم و با رطوبت بالا قرار دهید.

تعویض گلدان:گلدان سرخدار را هر سال در فصل بهار تعویض کنید.  برای تعویض گلدان، ابتدا صبر کنید تا گیاه به اندازه کافی رشد کند. بعد از آن گیاه را از گلدان خارج کنید و اندکی از خاک قدیمی چسبیده به ریشه‌ها را جدا کنید. مواظب باشید که در این مرحله به ریشه‌های گیاه آسیبی نرسانید. گلدانی تنها یک سایز بزرگ‌ تر از گلدان قبلی گیاه تهیه کنید و گیاه را در آن قرار دهید و سپس گلدان را با خاک تازه پر کنید. اگر گلدانی که گیاه را در آن می ‌کارید چند سایز بزرگ تر از گلدان قبلی باشد  رشد گیاه با اختلال مواجه خواهد شد چرا که گیاه با قرار گیری در گلدان بزرگ جدیدش، تمام انرژی خود را صرف تولید ریشه برای پر کردن فضای خاک می ‌کند و انرژی اضافه‌ ای برای رشد برایش باقی نمی ‌ماند.

خاک گیاهان تازه تعویض گلدان شده را به وسیله کود هایی که مواد غذایی را به تدریج در خاک آزاد می‌کنند، کود دهی کنید.

مشخصات ظاهری سرخدار

 

 

آموزش پرورش نهال سرخدار ,طرح توجیهی پرورش سرخدار

09198000513آموزش پرورش سرخدارآنتی داتبذرهای سرخدارپرورش سرخدارتنه ی درخت سرخدارچوب سرخدارخواص سرخداردرخت سرخدارراه اندازی مزرعه سرخدارریشه درخت سرخدارسرخدارعمر سرخدارفروش سرخدارکاشت سرخدارگلدان سرخدارمزایای سرخدارنکات مهم در پرورش سرخدارنهال سرخدار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!