google-site-verification: google71824fed87a2f1e4.html

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه،مشاوره و کار آفرینی جنسینگ

آموزش کاشت بذر جنسینگ و شرایط نگهداری از آن:
خاک مورد نیاز برای کاشت جنسینگ: ۵٠٪ پیت ماس ٢۵٪ کوکوپیت و ٢۵٪ ماسه که بعد از مخلوط کردن کامل بایستی با محلول سم قارچ و سم حشره کش با دز بالا (به اختیار) شستشو دهید و ٢۴ ساعتت در هوای آزاد بگذارید و بعد برای رفع اثرات سم آبشویی کنید و بعد از ٢۴ ساعت آماده برای کاشت هست.
بذرها رو با دست خورد می‌کنیم (بذر اصلی داخل پوسته هست) و سپس با دست روی خاک آماده شده که در سینی نشاء ریختیم پخش می‌کنیم و طوری آب میدیم که کاملاً خیس باشد و تا ۵ روز باید خیس آب باشد و بعد از ۵ روز با آب پاش مثل عکس روی اونها آب می‌ریزیم (هر روز) و سپس تا ٣ ماه ادامه می‌دهیم و بعد از سه ماه آبیاری رو شروع می‌کنیم. سم قارچ هم هر پانزده رو یک‌بار باید تا سه ماهگی به صورت آب پاش داده به شه و از سه ماهگی به بعد تا یک‌سالگی ماهی یک‌بار. رطوبت باید تأمین باشه و تا سه ماهگی به آفتاب تند نیاز نداره و معمولاً در گلخانه‌ها با شید ٨٠٪ می‌کارند. و برای تأمین رطوبت تا دو یا سه ماه رویان رو با پلاستیک می‌پوشانند و فقط قسمتی بابت رد و بدل شدن هوا باز خواهد ماند.
معمولاً در ٨ ماهگی از سینی نشاء به گلدان ۶ انتقال داده میشه و در یک سالگی برای تبدیل شدن به بونسای سر این گیاه زده میشه که از ٩٩ ماهگی هم این کار امکان پذیر هست، وو ظرف مدت ١٨ ماه به یک پایه بونسای حدود سی گرمی مثل عکس زیر تبدیل می‌شود.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه،مشاوره و کار آفرینی جنسینگ

 فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه،مشاوره و کار آفرینی جنسینگ

جنسینگ به بیماری قارچ حساس هست و در صورت مبتلا شدن ابتدا ساقه چروک و یک‌دفعه گندیده و خراب می شود و معمولاً درمان خیلی سخت و غیر ممکنه و بهترین راه پیشگیری از بیماری با مانکوزب ٨٠٪ هست که ماهی یک‌بار گیاه رو از گزند بیماری قارچ بیمه خواهد کرد.
بیماری دوم شپشک آرد آلود هست که بسیار بیماری سمجی هست که بهترین راه با پیشگیری به صورت سم پاشی از سموم سیستماتیک هر دو ماهه یک‌بار هست.
برگ‌های جنسینگ بسیار شبیه ficus microcarpa هست فقط خیلی نازک‌تر و پیوند این فیکوس به راحتی روی جنسینگ امکان پذیر هست و درصدد خرابی پیوند معمولاً نزدیک به صفر هست.
البته در دنیای حرفه‌ای این کیاه در رسته بونسای های حرفه‌ای قرار نمی‌گیرد اما به دلیل زیبایی و رشد عالی و قیمت بسیار ارزان در تمام دنیا طرفدار دارد.
کود NPK و کود آهن ماهی یک‌بار کمک شایانی به رشد گیاه می‌کند. و بهترین خاک پیت ماس و ماسه ۵٠/۵٠ هست برای این گیاه.
هر دو ماه یکبار باید سر شاخه‌ها کوتاه و هرس شود.
سالی یک‌بار باید کل برگ‌ها لخت و هرس شود. که معمولاً بهترین زمان اسفند ماه هست.
هرس کردن سر شاخه‌ها و برگ‌ها کمک شایانی به رشد غده جنسینگ خواهد کرد.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه،مشاوره و کار آفرینی جنسینگ

نیازهای اکولوژیکی

تابش نور و توازن انرژی محیط نقش عمده ای در رویش گیاه دارد . وجود سایبانهای طبیعی در شرایط جنگل شرایط را برای ایجاد توازن بین تابش نور و انرژی محیط تامین می کند . از این رو سایه دهی توسط سایبان هنگام تولید این گیاه به طورچشمگیری در جوانه زنی بذرها و رویش گیاه موثر است و تنها انرژی که از سایبان عبور می کند و یا از سایبان منتشر می شود بر روی رژیم نوری زیر سایبان موثر است . از این رو برای کشت جین سنگ باید از مناطق جنگلی زیر سایبانهای مصنوعی که 75 درصد سایه ایجاد می کنند استفاده کرد .

این گیاهان را می توان در مناطقی که درجه حرارت محیط آن بین 9 تا 15 درجه باشد کشت کرد .

بارندگی سالانه مورد نیاز برای کشت جین سنگ 700 تا1300 میلی متر است .

خاکهای جنگلی با زه کش مناسب ، رطوبت کافی و غنی از مواد و عناصر غذایی برای کشت این گیاه مناسب است . ((پی اچ)) خاک برای جین سنگ 5/4 تا 4/7 مناسب است.

فواید

تحقیقات بیشتری برای تأیید سود آن به عنوان یک مکمل ضروری است. با این حال، ادعا شده است که ginsenosides، اجزای شیمیایی موجود در جین سنگ، مسئول اثرات بالینی این گیاه هستند.

محصولات جینسنگ می توانند با کیفیت و خواص دارویی متفاوت باشند. چک کردن مواد تشکیل دهنده محصولات جین سنگ قبل از خرید به شدت توصیه می شود. بعضی از محصولات حاوی مقادیر کوچک یا نامنظم جینسنگ بوده و برخی از آنها حاوی مواد دیگر است.

افزایش انرژی

جین سنگ ممکن است به تحریک فعالیت های جسمی و روحی در افرادی که احساس ضعف و خستگی می کنند کمک کند.

کاهش قند خون

مطالعات متعدد نشان می دهد که جین سنگ ممکن است به کاهش قند خون و کمک به درمان دیابت کمک کند. گینسنوزید ممکن است بر تولید انسولین در لوزالمعده تاثیر بگذارد و مقاومت انسولین را با استفاده از مکانیسم های دیگر بهبود بخشد.

مطالعات بالینی بیشتر و استاندارد سازی ریشه جینسنگ برای جینسنگ به عنوان درمان مکمل درمانی برای دیابت ضروری است. این به این معنا است که محققان می توانند دانسیت های دوزهای خاص را بررسی کنند.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه،مشاوره و کار آفرینی جنسینگ

پرورش گل, پرورش جلبک,پرورش درخت,پرورش نهال,تولید بذر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!