google-site-verification: google71824fed87a2f1e4.html

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

*شرایط نگهداری و پرورش کرم میلورم :

مرحله اول تهیه ظروف مناسب شما باید از ظروف کم عمق با دیوارهای صاف از شیشه یا پلاستیک استفاده کنید تا کرم ها و سوسک ها سر بخورند و نتوانند صعود کنند. آکواریوم ماهی مناسب این کار می باشد، وجو درب سوراخ دار برای تهویه ضروری می باشد از ظروف چوبی استفاده نکنید زیرا شاید کرم ها ظرف را به عنوان غذا مصرف می کنند.

کرم ها غلات می خورند، و این چیزی است که شما باید به عنوان بستر تهیه کنید. شما می توانید بستر را از مخلوط خود را از دانه های سبوس، دانه های ذرت و غلات تهیه کنید.

هنگامی که کرم در دمای ثابت ۷۰ تا ۷۵ درجه فارنهایت (۲۱ تا ۲۴ درجه سانتی گراد) نگهداری می شوند، کرم های خوراکی بهتر رشد می کنند. یک مکان را انتخاب کنید که در آن می توانید درجه حرارت را حفظ کنید. این منطقه باید تمیز و بدون مواد شیمیایی باشد.شما می توانید یک بخاری را برای استفاده در نزدیکی ظروف بخرید تا دما را برای کرم ها خود پایدار نگه دارید.کرم هارا نباید بیش از حد خنک نگه داشت.چند ماه طول می کشد تا کرم های خوراکی تولید شود.

توجه داشته باشید که هرگز اب را به آنها. اسپری نکنید، نیاز ابی کرمها را از طریق میوها سبزیجات مانند کاهو و یا هر میوه دیگری تامین کنید.

این بهترین غذا برای عقرب ها میباشد البته اگر بتوانید وعده های غذایی متنوع تری مانند یک جیرجیرک در ماه به عقربها داد توانای تولید سم انها نیز بالا میرود و میزان پروتئین ها نیز بهتر خواهند بود در آنالیز سم .

قطعا موریانه ها یکی از غنی ترین غذاهای عقرب ها به شمار میروند، یکی از دلایل آن این است که دارای پروتئین بالا، آهن وکالری بالایی میباشد که در مورچه ها نیز یافت میشود، دلیل دوم اینکه در بیشتر موارد به صورت میدانی شاهد این بوده‌ایم که عقرب ها، مخصوصاً نوع حفار آن لانه خود را در کنار لاانه آنها. میسازد تا دسترسی آسان تری به غذا داشته باشد، گونه هایی همانند سولسیی که کمتر غذایی مانند میلورم زنده را میخورد موریانه را براحتی قبول می کند.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

*زیستگاه عقرب :

نوزادها پس از تولد و گذراندن مراحل ابتدایی رشد خود در پشت مادر، با فاصله ی کمی از یکدیگر، به زندگی ادامه می دهند.این امر نشانه ی کم تحرکی آنهاست،نه به علت وجود غریزه ی اجتماعی.در دوران بلوغ نیز در نزدیکی محل زندگی خود به شکار می روند. عقرب ها شب زی هستند.روزها را در مکان های امن، از قبیل شکاف دیوارها،زیر سنگ ها، لای خاشاک و پوست درختان و برگ ها، زیر حصیر و خرده چوب ها (نوع حفار در حفره)به سر می برند و با تاریک شده هوا، از مکان امن خود برای شکارخارج می شوند.

در طبیعت، اکثراً به تنهایی زندگی می کنند، با وجود این،گاهی چند عقرب از یک نوع یا انواع مختلف در زیر یک سنگ دیده شده است.عقرب ها علاوه بر دشت در مناطق کوهستانی هم دیده می شوند.وجود آنها را تا ارتفاع ۳۰۰۰ متری از سطح دریا گزارش کرده اند.

*تولید مثل عقرب ها :

عقرب ها زنده زا هستند.با وجود این، برخی محققان عقرب هایی که نوزاد آنها پوشش جنینی ندارند،زنده زا و آنهایی را که پوشش جنینی دارند، تخم زنده زا دانسته اند.عقرب باردار شکمی متورم دارد و در حالت پیشرفته تر بارداری، می توان جنین ها را در دیواره ی جانب شکم، به ویژه در نیمه ی خلفی مزوزوما مشاهده کرد.

مدت باروری بسته به نوع عقرب متفاوت و معمولاً بین ۲ تا ۴ ماه است.زمان خروج نوزادها نیزبراساس نوع رشد جنین از یک ساعت تا ده روز گزارش شده است. عقرب ها معمولاً در فاصله ی نیمه ی تابستان تا نیمه ی پاییز زاد و ولد می کنند.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

ابتدا،عقرب باردار روی نیمه ی خلفی بدن و پای جلو تکیه می کند و دم خود را به طور مایل درسمت راست بدن قرار می دهد.نیمه ی جلوی بدن حدود یک سانتی متر با یک زاویه ی حاده از روی زمین بلند است.انبرک ها با زمین تماس ندارند و انگشتان دست نیمه باز هستند.و پای جلو از ناحیه ی تی بیا خم شده اند.دراین حالت، دو سرپوش تناسلی باز می شوند و به طور عمود قرار می گیرند.

نوزاد بدون هیچ انقباض عضلانی قابل مشاهده ای خارج می شود.دو پای جلو که از تی بیا خم شده اند، مانند یک حایل نوزاد را در آغوش می گیرند. نوزاد اسکرپیو از دم و ادنتوبوتوس از سرخارج می شود.این قاعده عمومیت دارد یعنی،نوزاد عقرب های تیره ی اسکرپیونیده از دم و نوزاد عقرب های تیره ی بوتیده از سر خارج می شوند.

این تفاوت خروج به علت اختلاف در شکل رشد جنینی دو عقرب است.زمان خروج نوزاد متفاوت است و از چند دقیقه تا چند ساعت طول می کشد. عقرب ها پس از زایمان در صورت دردسترس نبودن طعمه، اغلب از نوزاد خود تغذیه می کنند.

چگونگی قرارگیری نوازد در بغل مادربه شکلی است که سطح پشتی به طرف زمین و پاها و دست ها به مادر تکیه دارد و دم نوزاد به سمت دم مادر است. عکس این حالت نیزدیده شده است.نوزادها به تدریج خود را از سطح شکمی مادر به سطح پشتی او می کشانند.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

پرورش عقرب,scorpion,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!