google-site-verification: google71824fed87a2f1e4.html

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

*خطرناک ترین کژدم
برخلاف شایعه ای که می گوید خطرناک بودن عقرب به رنگ آن بستگی دارد و در برخی از نقاط ایران معتقدند که عقرب زرد خطرناک است و در برخی از نقاط دیگر عقرب سیاه را خطرناک می دانند، این ارزیابی قابل قبول نیست و رنگ عقرب هیچ نقشی در غلظت سم یا خطرناک بودن آن ندارد. می توان گفت که سم عقرب های نواحی خشک و گرمسیر در ایران دارای غلظت بالایی است. خوشبختانه خطرناک ترین عقرب ها هم هنگام گزش
انسان معمولاً تمامی سم خود را تزریق نمی کنند زیرا عقرب در مصرف سم صرفه جویی می کند و همیشه در گزش اول با تزریق مختصری آنزیم سعی در دور کردن دشمن دارد، ولی چنانچه اسیر شود و راه فراری نداشته باشد مجبور به تزریق سم اصلی خود می شود. عقرب برای جایگزینی سم خود نیاز به تغذیه بیشتر دارد و برای همین زیاد مایل نیست که سم خود را هدر دهد. سم نوعی کژدم به نام سنتروروئید اسکالپچراتوس 3 شدیداً کشنده است که عقزبی کوچک و زرد رنگ است با یک توبرکول کوچک روی پشت . ۵/ ۴ تا ۲ / طول این جانور ۲ نیز گفته می شود. » عقرب جرار « سانتی متر است و به آن
خطرناک ترین نوع عقرب در ایران عقرب گاردیوم است که در منطقه خوزستان یافت می شود و سمی کشنده دارد سم سایر عقربها کشنده نیست .

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

تولید مثل
کژدم ها زنده زا بوده و اغلب از نیمه تابستان تا نیمه پاییز می زایند و تعداد نوزادها بسته به نوع عقرب از ۴ تا ۰۴ عدد متغیر است. در برخی از انواع عقرب ها، نوزادان از سر خارج می شوند و در برخی دیگر نوزادان از دم . نوزادان پس از تولد خود را به سطح پشتی بدن مادر می رسانند و دست کم تا زمان نخستین پوست اندازی نوزادان بر پشت کژدم مادر جابجا می شوند. در این هنگام اغلب، به علت گرسنگی و نبود غذا عقرب مادر از چند نوزاد خود
به عنوان غذا استفاده می کند .
*مراحل زایمان عقربها :

محل زندگی عقربها : عقربهای نیمه حفار،عقربهای حفار،عقربهای غیر حفار

عقربها را میتوان بر حسب محل زندگی به سه گونه تقسیم بندی کرد:

الف : عقربهای حفار
کژدم های حفار هستند که دارای قدرت لانه کنی هستند و قادر به حفر لانه هایی با عمق حدود 25 تا 50 سانتی متر می باشند ممکن است در شرایط عادی برخورد انسان باکژدم های حفار کمتر باشد اما در شرایط نظامی و مواقع اضطراری، بنا به دلایلی چون خاک برداری و حفر سنگر، احتمال برخورد باکژدم های حفار بیشتر می شود.

ب : عقربهای نیمه حفار :
گروه دیگر کژدم های نیمه حفار هستند که مخفیگاه های آ ن ها شامل : شکاف دیوار و زیر سنگ ها، خار و خاشاک و خرده چوب ها، شیارها و ترک های تنه درختان و زیربرگ ها می شود.

ج: عقربهای غیر حفار
کژدم های غیر حفار از مواد و چیزهایی که به صورت طبیعی و یا غیر طبیعی وجود دارد به عنوان پناهگاه استفاده می کنند . کژدم های غیر حفار که وارد اماکن انسانی نیز می شوند، در مکان هایی در منازل از قبیل محل های نگهداری لباس، داخل پوتین و کفش و در زیر وسایل رها شده روی زمین پناه می گیرند.

خون
خون عقرب ها دارای هموسیانین می باشد که به صورت مایعی روشن و حاوی مقدار زیادی مس است. خون کژدم ها به علت وجود مس در مجاورت هوا اکسید می شود و از این رو به رنگ آبی یا سبز دیده می شود. خون عقرب ها سمی است به طوری که اگر آن را به یک موش تزریق کنند موجب مرگ آن می شود.

تنفس
نیاز کژدم ها به اکسیژن بسیار کم است به طوری که می توانند تا یک شبانه روز در عمق آب زنده بمانند یا اینکه ماه ها در یک بطری در بسته زنده بمانند.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

بر اساس اخرین مطالعات میتوان عقربهای ایران را به سه دسته کلی تقسیم بندی کرد:

*خانواده بوتیده
*خانواده اسکورپیونیده
*خانواده همیسکورپیده

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

پرورش عقرب,scorpion,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!