google-site-verification: google71824fed87a2f1e4.html

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

سمپاشی عقرب

-آنها چه شکلی هستند ؟

پاها : عقرب همانند عنکبوت ها دارای 8 پا هستند .

دم : دم عقرب با نیش آن به پایان می رسد .

بدن : بدن عقرب همانند چنگال به چند بخش تقسیم شده است .

چگونه عقرب را بگیرم ؟

عقرب ها معمولا یه مشکل دارند آن هم این است که زمانی ترجیح می دهند بجای زیستگاهی که در حال حاضر دارند بجایی بروند که مواد غذایی بیشتری یافت می شود خطراتی را ایجاد می کنند . در حالی که نیش عقب در حالت عادی غیرمهلک است اما به هر حال سمی هستند . عوارض نیش عقرب : بی حسی ، درد ، تورم  موضعی می باشد . در موارد و حالت جدی نیش عقرب با استفراغ ، مشکلات تنفسی رخ می دهد. در کودکان و خردسالان این علائم شدت بیشتری دارند و ممکن است واکنش های شدیدتری داشته باشند . عقرب ها گونه های مختلفی دارند که از مهم ترین آنها عقرب bark scorpion می باشد .

چمن : نگه داشتن چمن های زده شده در نزدیکی زمین و حفظ گیاهان در اطراف خانه به اندازه حداقل 2 فوت از خانه فاصله داشته باشد .

ممنوعیت : ممنوعیت باعث ممانعت از ورود عقرب از بیرون به داخل خانه می شود . بطور مثال : ممکن است جاهایی از خانه که دچار شکستگی ، قسمت های پاره شده ، بخش هایی از لوله کشی و خطوط برق را شناسایی کنید و آنها را مهر و موم کنید .

 مواد شیمیایی : استفاده از محصولات شیمیایی برای ازبین بردن و نابودی عقرب در خانه.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

علائم آلوده شدن به عقرب :

عقرب ها معمولا نشانه خاصی ندارند به غیر از نشانه های بصری

گزش عقرب ، نیش عقرب :

نگرانی ها معمولا از خارش می تواند باشد که ممکن است از سم عقرب باشد و نه از یک نیش واقعی . عقرب هایی هستند که معمولا بدون زهر هستند و عقرب هایی که زهر دارند یک تهدید جدی برای انسان محسوب می شوند . زهر عقرب ممکن است نشانه هایی مانند تورم و خارش داشته باشد . با این حال بعضی افراد احساس بی حسی و تشنج می کنند . در موارد شدیتر ممکن است برخی افراد دچار تنگی نفس شوند . افرادی که مبتلا به آلرژی هستند بیشتر آسیب می بینند و آنهایی که به نیش عقرب آلرژی دارند میمیرند . شانس زنده ماندن آنها فقط در صورت تزریق آنتی بیوتیک عقرب می باشد .

-زیستگاه و سکونت عقرب :

آنها در آب و هوای بسیار خشک زندگی می کنند . با این وجود آنها به از دست دادن رطوبت خود و پنهان شدن در مکان های مشکوک در طول روز بسیار حساس هستند . آنها بیشتر آب خود را از طعمه بدست می آورند .

-آناتومی بدن عقرب :

عقرب از دو قسمت تشکیل شده است : شکم ( یک پوشش بیرونی سخت و یک پوشش استخوانی ) دم بلند عقرب  و چنگال ها و یا همان دست های عقرب و قسمت سر عقرب از جمله اجزای تشکیل دهنده بدن آن هستند .

از جمله موی سر ، چشم ها ، چلیسر یا دهان ، پیلیس ها یا پنجه ها ، چهار جفت پا و… یکی از مهم ترین بخش های عقرب می باشد . زیرا آنها برای دفاع در برابر شکارچیان مورد استفاده قرار می گیرند .

اپیستوهوزوما یا شکم به دو قسمت تقسیم می شود : مزوزوم و متاسوم . مزوزوم دارای هفت قسمت است ، در حالی که متاسوم دارای پنج است .

مزوزومای از نیمه جلو شکم تشکیل شده است ، شامل شش بخش می شود :

اول: اندام های جنسی است ، از جمله یک جفت پدیده های تحریک پذیر و اصلاح شده که ساختاری به نام عمودت اندام را تشکیل می دهند .

دوم : ارگان حسی قلبی به نام پکتین است ، چهار بخش آخر حاوی هر جفت ریه هستند . در کل مزوزومای با تریگیت ها محافظت می شود ، یک صفحه کاتیون در سطح بالایی با ستون ها در سطح پایین .

نیمه دیگر شکم که متاسوم است . شامل : دم است و دم دارای شش بخش است که آخرین آن حاوی مقعد و قوزک است.

تلسون دارای یک حنجره است که به نوبه خود دارای یک جفت غدد زهر و خار و یک ضایعه پوستی است . بعضی از عقربها با دو دندان متولد می شوند که یک اختلال ژنتیکی است .

پوسته زره سفت و سخت است که بدن عقرب را احاطه کرده است. که با موهاییی پوشانده شده است که برای تعادل اندامهای عقرب عمل می کنند .

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

-چرخه زندگی عقرب ها :

عقرب های ماده تخم های خود را در داخل بدن خود حمل می کنند ، هنگامی که جوانان بدن ماده یا مادر را ترک می کنند ، به پشت مادر می روند .

آنها در پشت مادر باقی می مانند تا زمانی که از اولین گلوله خود گذر کرده اند ، پس از آن بالا می روند و پراکنده می شوند .

عقرب های کوچک شبیه عقرب های بزرگسال هستند . در آن زمان آنها اکسیکلتون های خود را می ریزند  . یک عقرب جوان توسط مرحله پوست اندازی اندازه گیری می شود زیرا برای رسیدن به بلوغ نیاز به 5-7 مرحله دارد .

عقربها زیستگاه گرم و نسبتا خشک را ترجیح می دهند ، آنها در طول روز در زیر حفره های زیرزمینی و یا زیرین سنگ ها پناهگاه پیدا می کنند .

عقرب ها زمانی که به اندازه کافی شکار و تغذیه می کنند و شب هنگام می روند ، آنها خانه های شکارچیان را مانند : پرنده ها ، هزار پاها ، مارمولک ها، موش ها، موش های صحرایی تهاجم می کنند .

هنگام شکار آنها از پنجه یا انبر خود استفاده می کنند تا قربانیان خود را با زهر مخدر اعصای خرد کرده و یا تزریق کنند که حقیقتا موجب فلج شدن یا کشتن شکار آنها می شود.

آنها از ساختارهای کوچکی که در دهانشان برای خوردن دارند استفاده می کنند ، عقرب ها تنها می توانند مواد غذایی خود را به شکل مایع مصرف کنند و از هر نوع ماده جامد قبل را قبل از مصرف دفع  کنند.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

پرورش عقرب,scorpion,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!