google-site-verification: google71824fed87a2f1e4.html

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

-طول عمر عقرب ها :

طول عمر عقرب در حدود سه و پنج سال است، اما برخی از آن‌ها تا ۱۵ تا ۱۵ سال عمر کرده‌اند.

در حال حاضر ، ۱۲۰۰ گونه عقرب در دنیا وجود دارد و همه این عقربها تا حدودی خطرناک هستند . در میان انواع عقرب اغلب عقرب های کوچکتر اغلب خطرناک تر از یک عقرب بزرگ هستند .

یکی از گونه های ترسناک خطرناکی که در جنوب غربی آمریکا قرار دارد . عقرب پوستی آریزونا (Centruroides sculpturatus)  است . مرگ ناشی از زهر این موجودات خطرناک است اما تعداد اینها مشخص نیست .

عقرب با دم Androctonus australis  یکی از بد نام ترین نوع  در عقرب هل قرار دارد . اعتقاد بر این است که این عقرب treacherous مسئول بسیاری از تلفات در شمال آفریقا و خاور میانه است که در آنجا بسیار رایج است . هم چنین ثابت شده است که مهاجم هستند و زهر آن می‌تواند به طور خاص برای کودکان و سالمندان مرگبار باشد ، به خاطر سیستم‌ های ایمنی ضعیف و بدن بی دفاع آنها . این نوع یک عقرب خطرناک است که مردم واقعا باید سعی کنند از آن اجتناب کنند .

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

یکی دیگر از اعضای خطرناک خانواده عقرب به نام Leiurus quinquestriatus  است . این عقرب بومی هر دو نیم‌کره شمالی و جنوبی آفریقا وجود دارد و عموما در صحراها خود یافت می‌شود . ثابت شده‌است که زهر آن بسیار قوی است .

-عقرب بوتتوس جایاکاری

نام فارسی : عقرب بوتتوس جایاکاری

نام علمی :    Hottentotta (Buthotus) jayakari

هوتنتوتا گونه ای از عقرب ها است که به خانواده بوتیدائه تعلق دارد. این گونه به صورت گسترده ای در آفریقا (بغیر از قسمتهای وسیعی از صحرای بزرگ آفریقا) خاورمیانه شامل  شبه جزیره عربستان، جنوب ترکیه، عراق ایران، افغانستان، پاکستان، هند و نپال وجود دارد. این گونه دارای 34 زیر گونه است که از این تعداد 5 زیر گونه در ایران گزارش شده است.

عقرب های زیر گونه جایاکاری دارای اندازه ای متوسط هستند که طو ل بدن عقرب  در حدود 70 تا 90 میلیمتر است. دست و پاها، ابتدای چنگالها و ابتدای دم در نقطه اتصال به بدن به رنگ زرد و چنگالها، قسمت انتهایی دم در نزدیکی نیش و پشت بدن به رنگ قهوه ای تیره و در بعضی موارد سیاه گزارش شده است. چنگالها باریک و رفتار عقرب بسیار خشن و تهاجمی است.

این گونه در نواحی نیمه خشک تا مرطوب بوته ای و استپی زندگی میکند. صحراهای خشک مورد توجه این عقرب نیست و در مواردی تا ارتفاعات بالا در کوه های زاگرس نیز گزارش شده است. زهر این گونه عقرب شبیه به خانواده بوتید ها است و فرد مصدوم باید تحت مراقبت پزشکی قرار گیرد. گزارشات از افراد مصدوم نشان دهنده تاثیر سم بر سیستم تنفسی، قلبی و عروقی است. زیر گونه هوتنتونا تامولوس که در ایران زیست نمیکند و به عقرب سرخ هندی شهرت دارد دارای خطرناکترین سم در میان عقرب ها است و گزارشات فراوانی از مرگ و میر ناشی از گزش این زیر گونه از هندوستان وجو دارد.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

با توجه به نوع زیستگاه عقرب های حفار و غیرحفار ، پناهگاههای احتمالی آنها در جزایر ابوموسی ، تنب بزرگ ، کوچک وهنگام با استفاده از دو روش ، جستجو در روز و جمع آوری عقرب در شب ( به کمک چراغ ماورای بنفش) مورد بررسی قرار گرفت . نمونه های جمع آوری شده پس از انتقال به آزمایشگاه تعیین هویت شده و نسبت جنسی آنها تعیین گردید. در عملیات جمع آوری عقرب ازجزیره ابو موسی و تنب بزرگ به ترتیب تعداد 311 و 134 عقرب صید شد . این عقربها همگی متعلق به گونه بوتتوس جایاکاری بودند . عدم وجود تنوع در فون عقربهای این جزایر احتمالاً می تواند ناشی ازعوامل مختلف مانند انتقال بسیار محدود مصالح ساختمانی و یا نهال های گیاهی و غیره از مناطق عقرب خیز کشور به این مناطق و یا عدم سازگاری سایر گونه ها ی عقرب با شرایط بیو اکولوژی جزایر مذکور باشد .

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی عقرب

پرورش عقرب,scorpion,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!