فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی خرچنگ

-سخت پوستان

این گروه از بدن پایان شامل خرچنگهای آب شیرین٬ خرچنگهای دریایی٬ خرچنگهای معمولی و میگوها می شوند. اکثر آنها دارای بدنهایی با 3 قسمت مختلف می باشند. سر-سینه-شکم اما در بعضی از گونه ها سرو سینه به هم متصل هستند. همه آنها در آب زندگی می کنند به استثنا خر خاکیها (شپشه چوب) و خانواده اش.

بزرگترین سخت پوستان جهان٬ خرچنگهای عنکبوتی بزرگ اقیانوس آرام شمالی می باشند. آنها بدن نسبتا کوچکی دارند٬ اما پاهای آنها تا (8 پا) 4/2 متر کشیده می شوند(باز می شوند).

عکسی که در سمت چپ تصویر مشاهده می کنید متعلق به خرچنگ آب شیرین است این خرچنگ هم مثل خرچنگ دریایی دارای 8 پا برای راه رفتن و دو پنجه بزرگ می باشد او برای شنا کردن دمش را تکان می دهد.

میگوهای آخوندکی خرچنگها و حلزونها را بوسیله کوبیدن پاهای چماقی شکل خود بر سر آنها٬ می شکند. میگوهای آخوندکی دارای ضربه های پای خیلی نیرومندی هستند٬ که آنها را به شکننده شیشه آکواریوم معروف کرده است.

در حدود 32000 گونه مختلف از سخت پوستان شناخته شده اند٬ آنها در سراسر دنیا یافت می شوند.در حدود 3/1 تمام سخت پوستان یک پایی هستند. بیشتر سخت پوستان در آب دریاها زندگی میکنند و بعضی از آنها در آبهای شیرین و تعداد محدودی از آنها در خشکی زندگی می کنند.

خرچنگهای معمولی مثل خرچنگهای دریایی ده پایی هستند. بیشتر آنها در آب یا نزدیکی آب زندگی می کنند. بعضی از آنها تا زمانی که تخم گذاری کننند روی خشکی باقی می مانند. اغلب این خرچنگها لاشخور هستند. آنها از راه خوردن حیوانات مرده و گیاهان زنده می مانند.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی خرچنگ

-خرچنگ دریایی رنگ سنگی

این سخت پوست دارای رنگ روشن٬ یکی از گونه های خرچنگهای خاردار٬‌می باشد. او به جای پنجه٬ دارای شاخکهای بلند و تیزی میباشد٬ که به عنوان یک اسلحه در هنگام تهدید شدن٬ استفاده می کند. خرچنگ دریایی رنگ سنگی معمولا در آبهای کم عمق زندگی می کند. او مثل دیگر خرچنگهای فامیلش٬ تمایل دارد در شب شکار کند و در گروههای بزرگ زندگی کند.

-خرچنگ گوشه گیر قرمز

خرچنگهای گوشه گیر٬ بر خلاف اکثر خرچنگهای دیگر٬ شکمی نرم دارند. آنها برای محافظت از خود٬ از پوسته سخت کهنه حیوانات دیگر استفاده می کنند. آنها غالبا مجبور می شوند به پوسته های بزرگتری نقل مکان کنند. خرچنگ گوشه گیر قرمز یکی از بزرگترین گونه های خرچنگها می باشد او از پنجه های بزرگ خود برای گرفتن حیوانات کوچک و برداشتن تکه های غذا استفاده می کند.

-کریل

این سخت پوستان شناور مهم ترین بخش زنجیره غذایی در دریاهای قطب جنوب را تشکیل می دهند. این سخت پوستان کوچک از گیاهان میکروسکوپی و حیوانات ذره بینی تغذیه می کنند و توسط والها٬ خوکهای آبی٬ سگ ماهی ها٬ پرندگان و ماهیان خورده می شوند. کریلها در اقیانوس قطب جنوب زندگی می کنند. آنها در نزدیکی سطح آب تشکیل گروههای خیلی بزرگ می دهند. این گروه از این سخت پوستان شناور می تواند 25 میلیارد عدد از آنها را شامل شود.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی خرچنگ

خرچنگ ساحلی

این خرچنگ با استفاده از سه جفت پاهای میانی راه می رود که دارای نوک تیز می باشند. این موجود ازچنگالهای گازانبری برای دفاع از خود استفاده و شکار را بوسیله آن ها گرفتار می کند.

رنگ زیبای این  خرچنگهای ساحلی  و درخشندگیشان دلیل نامگذاریآنهاست.این خرچنگها غالباً در کنار سا حل  زندگی می کنند.

-مزایای خرچنگ برای زنان باردار

با وجود مراقبت هایی که باید انجام شود، برخی از مزایای خوردن خرچنگ، برای زنان باردار، عبارتند از:

– سرعت بخشیدن به رشد جنین

– تقویت سیستم ایمنی بدن شما

– جلوگیری از کم خونی

– تقویت استخوان ها

مواد غذایی موجود در خرچنگ، بسیار متراکم و قابل توجه است و می تواند علاوه بر ویتامین A، ویتامین D و آهن، مقدار زیادی از پروتئین و اسیدهای چرب امگا ۳ را فراهم کند. در نهایت، خرچنگ، نسبتا کم کالری و دارای چربی اشباع شده است، بنابراین شما با خوردن آن می توانید خاطر جمع باشید که هیچ وزنی اضافه نمی کنید.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی خرچنگ

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!