فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی خرچنگ

-انواع خرچنگها وتوضیح کوتاه در مورد آنها:

-خرچنگ آبی

خَرچَنگ آبی جانوری سخت‌پوست است که در اصل در آب‌های غرب اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک زندگی می‌کند. خرچنگ آبی احتمالاً از طریق آب توازن کشتی‌ها به اروپا، شمال آفریقا و جنوب غربی آسیا منتقل شده‌است.

این خرچنگ‌ها گازی شدید و دردناک می‌گیرند و جانورانی خشن و تندخو هستند.در زبان محلی بندرعباس به ان سینگو می‌گویند.

-خرچنگ ویولن‌زن

خرچنگ ویولن‌زن نوعی خرچنگ کاونده (نقب‌زن) کوچک است که در جنس نر آن یک چنگ بسیار بزرگ‌تر از دیگری است.

خرچنگ ویولن‌زن (نام علمی سرده: Uca) نیمه‌خشکی‌زی است که نزدیک به ۱۰۰ گونه دارد و همگی کوچک‌جثه هستند. خرچنگ‌های ویولن‌زن در کرانه‌های دریاها و در نواحی گلی بین جزرومدی زندگی می‌کنند و در مرداب‌ها و باتلاق‌ها نیز یافت می‌شوند.

نام ویولن‌زن (گاه ساززَن) به این خاطر به آن‌ها اطلاق شده که با چنگ‌های خود حرکاتی می‌کنند که به نواختن ویولن شباهت دارد. این حرکات چنگ آن‌ها حالت صدا زدن کسی با دست را نیز دارد و به این خاطر به آن‌ها خرچنگ‌های صدازن هم گفته‌اند.

مانند تمامی خرچنگ‌ها، خرچنگ‌های ویولن‌زن نیز در جریان رشد پوست‌اندازی می‌کنند. اگر در دوره اول زندگی پا یا چنگی را از دست داده باشند این اندام ازدست‌رفته در چرخه جدید زندگی پس از پوست‌اندازی دوباره می‌روید. اگر خرچنگ ویولن‌زن نر، چنگ بزرگ خود را از دست بدهد، در چرخه جدید این چنگ در نقطه مخالف چنگ قبلی می‌روید.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی خرچنگ

-خرچنگ آب شیرین ایران

خرچنگ یا شاه میگوی ارس، محصولی از آب های شیرین ایران است که فصل صید آن دوره ای در بازه ی نیمه ی خرداد تا نیمه ی دی ماه است و در این مدت به بازار عرضه می شود.

گفتنیست این محصول لذیذ تنها مختص صادرات بوده و عرضه ی آن به بازار داخلی در دستور کار مجموعه نیست.این محصول در بسته بندی های 5 کیلوگرمی، به طور زنده و در اندازههای 5 تا 10 عدد بر کیلوگرم، 10 تا 15 عدد بر کیلوگرم و 15 تا 20 عدد بر کیلوگرم موجود می باشد.

بازو و دم این شاه میگو بسیار لذیذ و پرطرفدار است.

-خرچنگ نارگیل – حیوانی عجیب و ترسناک

این خرچنگ به نام خرچنگ نارگیل Coconut Crab یا با نام علمی Birgus latro معروف است.

این خرچنگ غول پیکر بزرگترین بند پای خاکی در کره زمین محسوب میشود.

این خرچنگ به دلیل چنگک هی بزرگی که دارد مهارت زیادی در شکستن نارگیل دارد و از نارگیل تغذیه میکند.

به همین دلیل آن را خرچنگ نارگیل مینامند.

گاهی اوقات آنها را خرچنگ راهزن مینامند زیرا شنیده شده است که خرچنگ نارگیل اشیائ براق و نقره را از درون چادر انسانها نیز دزدیده است.

 این جانور عجیب غذای مورد علاقه ی بومیان این منطقه نیز می باشد.

-خرچنگ ساحلی

این خرچنگ با استفاده از سه جفت پاهای میانی راه می رود که دارای نوک تیز می باشند. این موجود ازچنگالهای گازانبری برای دفاع از خود استفاده و شکار را بوسیله آن ها گرفتار می کند.رنگ زیبای این  خرچنگهای ساحلی  و درخشندگیشان دلیل نامگذاری آنهاست.این خرچنگها غالباً در کنار سا حل  زندگی می کنند.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی خرچنگ

-خرچنگ دریایی رنگ سنگی

این سخت پوست دارای رنگ روشن٬ یکی از گونه های خرچنگهای خاردار٬‌می باشد. او به جای پنجه٬ دارای شاخکهای بلند و تیزی میباشد٬ که به عنوان یک اسلحه در هنگام تهدید شدن٬ استفاده می کند. خرچنگ دریایی رنگ سنگی معمولا در آبهای کم عمق زندگی می کند. او مثل دیگر خرچنگهای فامیلش٬ تمایل دارد در شب شکار کند و در گروههای بزرگ زندگی کند.

-خرچنگ گوشه گیر قرمز

خرچنگهای گوشه گیر٬ بر خلاف اکثر خرچنگهای دیگر٬ شکمی نرم دارند. آنها برای محافظت از خود٬ از پوسته سخت کهنه حیوانات دیگر استفاده می کنند. آنها غالبا مجبور می شوند به پوسته های بزرگتری نقل مکان کنند. خرچنگ گوشه گیر قرمز یکی از بزرگترین گونه های خرچنگها می باشد او از پنجه های بزرگ خود برای گرفتن حیوانات کوچک و برداشتن تکه های غذا استفاده می کند.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی خرچنگ

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!