فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی سوسک

-سوسک آمریکایی (American Cockroaches)

شکل ظاهر: این سوسک ها به رنگ قهوه ای مایل به قرمز با نشانه های روشن در پشت سر می باشند.

اندازه:طول آن ها 1 ½- inches بوده که بزرگترین گونه از سوسک های جهان به شمار می آید.

رفتار:

این سوسک ها بیشتر خارج از منزل بوده و از طریق خزیدن و پرواز به داخل ساختمان نفوذ می کنند. لوله های آب و فاضلاب ، درخت و درختچه های کنار ساختمان یا شاخه های آویزان مشرف به پشت بام راه ورود حشرات به داخل خانه را تسهیل می کند. چرخه زندگی آن ها متوسط 600 روز است و هر ماده 150 فرزند را در طول عمر خود تولید می کند. جنس نر و ماده هر دو پرواز می کنند و همه چیز خواراند (omnivorous )   این سوسری ها مواد شیرین را ترجیح می دهند البته موادی مانند کاغذ ، کفش، نان، میوه و لاشه سایر حشرات مرده منبع تغذیه ای برای آن ها به شمار می آید.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی سوسک

زیستگاه:

این حشرات اغلب در داخل و خارج از خانه عمدتاً در قسمت زیرزمین ، فاضلاب ها ، تونل بخار و سیستم های زهکشی یافت می شود علی الخصوص در مناطق مرطوب و سایه دار در حیاط ، درختان توخالی و مالچ و … و گاهی اوقات در زیر سقف ها نیز دیده می شوند.

نکات جالب:

سوسک های امریکایی از لحاظ بهداشت عمومی نگرانی هایی را به دلیل ارتباط با زباله ها و بیماری ها می تواند به همراه داشته باشد.

این سوسک ها به دلیل حرکت در فاضلاب های خانگی 22 گونه از باکتری های پاتوژن انسانی ، ویروس و قارچ پرتوزآ و همچنین 5 گونه کرم را با خود حمل می کنند.

-کنترل و سمپاشی سوسک:

گونه های متفاوت سوسک ها به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی از بین بردن این آفت در خدمت شما می باشد.

-سوسک سورینام(Surinam Cockroaches)

شکل ظاهر:

این سوسک ها به رنگ قهوه ای براق تا سیاه رنگ (دو رنگه) به شمار می آیند زیرا سر و بدن و قفسه سینه سیاه رنگ بوده در حالی که بال ها قهوه ای روشن می باشد.

اندازه:

طول آن ها ¾-inch می باشد.

رفتار:

سوسک ماده کپسول و تخم ها را در شکم نگه داشته (از بدو تولد تا بلوغ) و برای تکثیر نیاز به جنس نر نمی باشد.

زیستگاه:

در مناطق مرطوب با آب و هوای گرمسیری بیشتر یافت شده که قادر به از بین بردن گیاهان منطقه می باشند. گاهی اوقات بدون آنکه بدانیم با خرید از مراکز خرید- بازار، رستوران ها از طریق گیاهان گلدانی این سوسک ها را به داخل خانه می آوریم.

نکات جالب:

این سوسک ها آسیب جدی و شدید به گیاهان گلخانه و حیاط وارد می کنند.

-سوسک آسیایی(Asian Cockroaches)

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی سوسک

شکل ظاهر:

این سوسک ها از لحاظ شکل ظاهر به سوسک های آلمانی شباهت زیادی دارند و تقریباً یکسان هستند تفاوت اصلی آن ها شکل بال سوسک آسیایی بوده که معمولاً طولانی تر و باریک تر بوده و نیز رنگ سوسک آسیایی روشن تر از سوسک آلمانی می باشد.

اندازه:

طول آن ها 5/0½ 5/8-inch می باشد.

رفتار:

سوسک های آسیایی حشرات پروازی قوی هستند که جزء گونه های وحشی به حساب می آیند و هنگامی که حشره بالغ در طول روز پرواز می کند ایجاد مزاحمت کرده و در چمن های آلوده بیشتر دیده می شوند و از لحاظ پروازی شباهتی به پروانه ها داشته و فعالیت آن ها در هوای گرگ و میش بیشتر صورت می گیرد.

زیستگاه:

این حشرات به وفور در مناطق سایه دار با بستر برگ و پوشش زمین دیده شده و بیشتر در زیستگاه های وحشی در مناطق سایه دار مراتع که در امتداد آن جاده بوده و پوشیده از مالچ برگ و چمن های ضخیم و با زمینی پوشیده از باغ مرکبات دیده می شوند . حشرات بالغ از عسل و شهد گل ها روزانه تغدیه می کنند.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی سوسک

سوسک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!