کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سوسک

مشاوره و راه اندازی سوسک  ،آیا شیر سوسک واقعا مفید است09198000513

در ابتدا باید گفت سوسک  یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-سوسک‌های ماده

سوسکها

سوسک‌های ماده مایع مغذی به نام شیر تولید می‌کنند که جنین‌های در حال رشدشان از آن تغذیه می‌کنند. اگرچه این گونه با پستانداران فرق دارد، اما منحصربه فرد است، چون تنها سوسکی است که با این روش به بچه هایش غذا می‌دهد. سوسک‌های معمولی که در باغچه و خانه تان می‌بینند این کار را نمی‌کنند.

-شیر سوسک را چطور جمع می‌کنند؟

جمع آوری شیر سوسک کمی پیچیده‌تر از دوشیدن شیر گاو است، چون این مایع را بیرون نمی‌دهند. برای این کار محققان با احتیاط سوسک ماده باردار مرده را برش می‌دهند، یک جنین را برمی‌دارند، سر و انتهای شکمش را می‌چینند و سپس از یک پیپت برای برداشتن شیر استفاده می‌کنند که شکل کریستالی دارد.

-آیا شیر سوسک واقعا مفید است؟

این شیر واقعا مغذی است و از پروتئین، قند بدون لاکتوز، لیپید (چربی) تشکیل شده و غذای کاملی برای جنین است. این پروتئین‌ها از ۲۰ آمینواسید تشکیل شده‌اند در حالی که لیپید‌ها حاوی چربی‌های ضروری هستند. از لحاظ تغذیه‌ای هم سه برابر شیر گاو و بوفالو انرژی فراهم می‌کنند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سوسک

-خوشمزه به نظر می‌رسد، از کجا تهیه کنیم؟‌

نمی‌توانید تهیه کنید. اگرچه برخی پوشش‌های رسانه‌ای طوری وانمود می‌کنند که می‌توانید شیر سوسک را در کنار شیرنارگیل از فروشگاه‌ها بخرید، اما اینطور نیست. درواقع این کریستال‌های شیر هنوز برای مصرف انسان در دسترس نیستند.

-آیا می‌تون یک لیوان شیر سوسک خورد؟

از نظر فنی بله. اما هزاران سوسک مرده برای یک لیوان شیر لازم است. در واقع برای تولید ۱۰۰ گرم شیر به بیش از ۱۰۰۰ سوسک نیاز است. بنابراین احتمال کمی دارد که مثل یک ماده غذایی معمولی به فروشگاه‌ها راه پیدا کند. اما اگر هم بیاید با توجه به ماهیت کریستالی و سهولت بسته بندی، احتمالا به شکل قرص خواهد بود.

-آیا شیر سوسک یک سوپرفود است؟

هیچ تعریف علمی دقیقی برای سوپرفود وجود ندارد و بیشتر یک اصطلاح بازاریابی است، چون برند‌ها دوست دارند فکر کنید محصولاتشان عادی نیستند. اما به طور کلی سوپرفود‌ها غذا‌هایی هستند که محتویات مغذی زیادی دارند و بسیار سالم هستند؛ بنابراین می‌توانید شیر سوسک را یک سوپرفود بنامید.

سوسک گل یا گل‌خراش (Smaragdesthes Africana) از خانواده‌ی سرگین‌چرخانان است. این حشره بر خلاف نام و شغلی که دارد بسیار زیباست و رنگ‌های حیرت‌انگیزی دارد

این حشره یک بدن طویل با رنگ‌های متنوع درخشان سبز، قرمز یا بنفش دارد. رنگ آن به زیرگونه‌ی آن بستگی دارد. طول بدن این سوسک گل بین ۱۹ تا ۲۴ میلیمتر است و به خاطر باروری بالایی که دارد به آسانی تولید نسل می‌کند و پخش شدن آن نسبتاً سریع است.

خانواده‌ی سرگین‌چرخانان شامل ۳۰ هزار گونه از سوسک‌ها در سراسر جهان است. بسیاری از این حشرات، رنگ‌های روشن متالیک دارند.

-سوسک ببری وحشی ترین حشره روی کره زمین

در دنیای طبیعت بیش از میلیون‌ها گونه از حشرات مختلف وجود دارند. ممکن است برخی از آن‌ها را با صفات مختلفی اعم از پرتلاش (انوع مورچه)، خون آشام (انواع پشه)، قوی و نیرومند (سوسک‌های آمریکایی) و یا دیگر صفات بر اساس نحوه رفتارشان بشناسیم.

در این بین صفت وحشی‌ترین نیز به گونه‌ای از سوسک‌های درشت اندام با نام سوسک ببری یا سوسک پادراز اطلاق می‌شود. سوسک ببری با رفتار خشن و وحشی خود شناخته شده و درندگی خاصی را نسبت به تمامی طعمه‌های خود نشان می‌دهد.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سوسک

برای آن مهم نیست که چه حشره دیگری در مقابلش قرار داد: کفش‌دوزک، عنکبوت، مورچه، دیگر سوسک‌ها و انواع حشرات ممکن است طعمه‌ سوسک ببری باشند.

-سوسک ببری

البته تنها صفت اطلاق شده به سوسک‌های ببری به درندگی آن‌ها ختم نمی‌شود. این موجود یکی از سریعترین حشرات در حیات وحش است، به طوری که برخی از گونه‌های آن حتی قادرند تا با حداکثر سرعت 9 کیلومتر بر ساعت نیز حرکت کنند! برای حشره‌ای با اندازه‌ای کوچکتر از کف دست، این سرعت حرکت حقیقتا حیرت‌آور است.

سوسک ببری اغلب برای به دام انداختن طعمه‌های خود اقدام به کندن چاله در مسیر عبور آن‌ها کرده و به محض مشاهده، قربانی را به کام مرگ می‌کشاند. در سایر موارد و همانطور که در ویدیوی زیر نیز مشاهده می‌کنیم، این موجود مستقیما به سراغ طعمه رفته و آن را با چنگال‌های بزرگ خود له می‌کند.داشتن آرواره‌های بسیار بزرگ و قدرتمند را باید سومین خصیصه اصلی سوسک ببری دانست.

مشاوره و راه اندازی سوسک  ،آیا شیر سوسک واقعا مفید است09198000513

آموزش پرورش گوزن, طرح توجیهی پرورش لاما,پرورش خرگوش,آموزش پرورش مار,طرح پرورش خزندگان,طرح توجیهی پرورش تمساح

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!