کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سوسک

مشاوره و راه اندازی سوسک  ،خصوصیات سوسکها چیست09198000513

در ابتدا باید گفت سوسک  یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-سوسک شرقی

سوسک

شکل ظاهر:رنگ این سوسک ها به رنگ قهوه ای تیره یا قهوه ای می باشد. نرها دارای بال که حدوداً 4/3 بدن آن ها را پوشش می دهد و ماده ها بال های بسیار کوتاه داشته و هر دو جنس نر و ماده قادر به پرواز هستند.

اندازه :طول آن ها 1-inch می باشد.

رفتار:این سوسک ها اغلب از زباله – فاضلاب و یا مواد آلی پوسیده شده تغذیه می کنند ولی مواد نشاسته ای را برای تغذیه ترجیح می دهند. این حشرات برای زندگی به زمین های گرم و مرطوب تمایل بیشتری دارند. حرکت آن ها نسبت به سایر سوسک ها آهسته تر می باشد و در حین حرکت بوی ناخوشایندی را از خود ایجاد می کنند.

زیستگاه:رطوبت بالا و دمای پایین را ترجیح می دهند. در زیر زمین و درزها و شکاف های بین خاک بیشتر یافت می شوند و از طریق لوله های فاضلاب وارد ساختمان می شوند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سوسک

-کنترل و سمپاشی سوسک:

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و گونه های متفاوت سوسک ها به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی از بین بردن این آفت در خدمت شما می باشد.

اگرچه وجود سوسکها در اماکن موجب بروز مخاطرات بهداشتی فراوان می‌گردد اما خطرات ناشی از استفاده از ترکیبات سمی برای از بین بردن آنها بخصوص در صورتی که با رعایت کامل جوانب احتیاط نباشد به مراتب بیشتر از وجود سوسکهاست.

-خصوصیات سوسکها

از لحاظ ظاهری شکم بند بند دارند و بیضی شکل هستند، بالهایی دارند که بطور متقاطع روی شکم قرار گرفته اند، رنگ آنها قهوه ای یا سیاه است و اندازه شان بین یک تا پنج سانتیمتر می باشد. سوسک ها پس از مستقرشدن در محل مناسب تخم ریزی می کنند.

تعداد تخم سوسک شـانزده تـا چهل و هشت عدد است که درون کپسول لوبیا شکل قهوه ای رنگ قراردارد. سوسکها این کپسول ها را در محلهای تاریک در شکاف ها و درزها و یا سطوح زیری مـیز و صندلی یا تختخواب و دیگر وسایـل بسته بـندی شده قرار می دهند.

کپسول ها بتدریج بزرگ شده، سپس سوسک جوان سفیدرنگ کوچک بدون بال از درون آن خارج می شود.از ابتدای تخـم ریزی تا خارج شدن نوزاد سـوسک، سی تا پنجاه روز زمان لازم است. سوسک بالغ چند ماه تا یکسال زنده است و طی این مدت چندین نوبت تخم ریزی می کند. سوسکها به مناطق گرمسیری علاقه دارند اما برخی گونه ها در نواحی معتدل و نیز در خانه ها و ساختمان هایی که هوای گرم و مرطوب و غذای کافی وجود دارد زندگی می کنند.

نحوه زندگی سوسکها

این حشرات به مواد شیرین و نشاسته ای علاقه دارند. آنها از شکر و شکلات های شیرین، شیر، پنیر، گوشت، نان و غلات و نیز از مقوا، جلد کتاب، چوب های روی سقف، کفی کفش، لاشه سوسری های مرده و فلج، خون خشک شده و تازه، مدفوع، خلط، ناخن دست و پای افراد مریض و خوابیده برای تغذیه استفاده می کنند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سوسک

هر سوسک ماده در طول زندگی۱۸۰ تا ۳۲۰ بچه سوسک تولید می کند.این سوسکها مختص آشپزخانه ها بوده و اغلب در رستوران ها و شیرینی پزی ها و منازل یافته می شوند. این گونه نسبت به سموم معمول ایجاد مقاومت کرده است، لذا جهت ریشکنی آن روش های خاصی اخذ می شود.

-اهمیت پزشکی و مبارزه با سوسکها

سوسری ها از آفات مهمی محسوب می شوند که از کثافات، غـذاهای فـاسد، پارچه و چسب کتاب تغذیه نموده، قسمتی از غــذای هضم نشده خود را برمی گردانند، به دفع مدفـوع روی غذا عادت دارند، از دهان و غدد خود ماده ای ترشح می کنند که در مسیر حرکت آنها و منابع غذاییشان بوی ماندگار و نامطبوعی ایجاد می کنند.

مشاوره و راه اندازی سوسک  ،خصوصیات سوسکها چیست09198000513

آموزش پرورش صدپا,پرورش هزارپاآموزش پرورش و تکثیر عقرب,scorpion,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!