کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سیر

مشاوره و راه اندازی سیر ،سیر کمک به درمان عفونت‌های روده‌ای ناشی از انگل‌هااست09198000513

در ابتدا باید گفت سیر یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

خاصیت سیر

– پیشگیری از آرتروز مفصل لگن

  زنانی که در رژیم غذایی مقدار زیادی «آلیوم» مصرف می‌کنند، کمتر از دیگران به آرتروز مبتلا می‌شوند. آلیوم در سیر، تره فرنگی، موسیر و پیاز به فراوانی یافت می‌شود. نویسندگان این مطالعه معتقدند نتایج حاصل از این مطالعه نشان می‌دهد سیر نه‌تنها می‌تواند در پیشگیری از آرتروز مؤثر باشد، بلکه به درمان آن نیز کمک می‌کند.

در یک مطالعه‌ی درازمدت که در آن بیش از ۱۰۰۰ زن دوقلوی سالم شرکت کردند، مشاهده شد آنهایی که عادات تغذیه ای سالم مانند مصرف زیاد میوه‌ها و سبزیجات (خصوصا گیاهان محتوی آلیوم) دارند، کمتر از دیگران به آرتروز مفصل لگن زودرس مبتلا می‌شوند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سیر

-درمان عفونت‌های ناشی از مخمرها

در مطالعات آزمایشگاهی عصاره‌ی سیر تازه توانست مانع از رشد مخمر کاندیدا بشود. کاندیدا شایع‌ترین عامل بروز عفونت‌های ناشی از مخمرهاست. آلیسین موجود در سیر با نابودی چربی‌های موجود در سطح خارجی مخمرها مانع از رشد آنها می‌شود.

– پیشگیری از پوسیدگی دندان و درمان عفونت‌های دهان

باکتری‌ها باعث تشکیل پلاک دندان و درنهایت پوسیدگی دندان می‌شوند. سیر با خاصیت ضدمیکروبی‌اش در نابودی این باکتری‌ها مؤثر است. همچنین سیر عفونت‌های دهانی مانند پیوره (بیماری بافت‌های اطراف دندان)، برفک دهان و زخم‌های ناشی از دندان مصنوعی را درمان می‌کند. از سیر می‌توان همراه با آنتی‌بیوتیک‌های دیگر برای درمان باکتری‌های مقاوم به داروهای مختلف استفاده کرد. آلیسین موجود در سیر مانع از فعالیت آنزیم‌های گوگردداری می‌شود که باکتری‌ها برای بقا به آنها نیاز دارند.

– کمک به درمان عفونت‌های ناشی از HIV

در یک مطالعه‌ی سلولی دی‌آلیل دی‌سولفید موجود در سیر توانست سلول‌های دستگاه ایمنی آلوده به ویروس HIV را از بین ببرد یا مانع از رشد آنها بشود. همچنین دی‌آلیل دی‌سولفید با کاهش تولید پروتئین‌های مؤثر در همانندسازی HIV، مانع از همانندسازی این ویروس‌ها شد.

آجوئن موجود در عصاره‌ی سیر از ترکیب‌شدن سلول‌های سالم موجود در خون با سلول‌های آلوده به HIV جلوگیری می‌کند و مانع از همانندسازی ویروس HIV در سلول‌های آلوده می‌شود. آجوئن می‌تواند با غیرفعال‌کردن اینتگرین (پروتئینی که موجب ترکیب‌شدن سلول‌های خونی با هم می‌شود) مانع از ترکیب‌شدن سلول‌های خونی موجود در خون بشود.

– کمک به درمان زخم‌های ناشی از هلیکوباکتر پیلوری

سیر خام در برابر هلیکوباکتر پیلوری خاصیت ضدباکتری دارد. هلیکوباکتر پیلوری یکی از شایع‌ترین علل عفونت‌های باکتریایی و از علل اصلی ایجاد زخم‌ها در انسان‌ها و حیوانات است. سیر با پروتئین‌های مؤثر در ایجاد التهابات TLR4)و (NF-kB واکنش داده و مانع از تأثیر آنها در ایجاد التهابات می‌شود.

روغن سیر می‌تواند با افزایش غلظت آنزیم‌های آنتی‌اکسیدانی و ممانعت از پروتئین‌های عامل التهاب به درمان زخم ها در موش‌ها کمک بکند.

-کمک به درمان عفونت‌های روده‌ای ناشی از انگل‌ها

سیر می‌تواند عفونت‌های ناشی از انگل‌های روده‌ای مانند ژیاردیاز و کرم‌های نواری را در موش‌ها درمان بکند. آلیسین موجود در سیر می‌تواند با جلوگیری از ساخت چربی در انگل‌ها توانایی تحرک، جذب غذا و تولیدمثل را در آنها مختل بکند.

همچنین سیر به عملکرد دستگاه ایمنی کمک کرده و با افزایش فعالیت گلبول‌های سفید، مکانیسم دفاعی بدن را در برابر عفونت‌های انگلی تقویت می‌کند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سیر

– پیشگیری و کمک به درمان سرطان

آلیل مرکاپتوسیستئین (SAMC) یک ترکیب گوگرددار در سیر است که می‌تواند سرعت رشد سلول‌های سرطانی را کاهش بدهد و موجب مرگ سلول‌های سرطانی بشود. در مطالعات سلولی آلیل مرکاپتوسیستئین به پروتئین توبولین که در تکثیر سلول‌ها نقش داشته متصل شده و رشد سلولی را مختل می‌کند. همچنین آلیل مرکاپتوسیستئین با فعال‌کردن پروتئین‌های خاص، موجب مرگ سلول‌های سرطانی می‌شود.

– خواص سیر برای مردان؛ کاهش خطر بروز سرطان پروستات

پزشکان گروه اورولوژی بیمارستانی در پکن چین برای ارزیابی تأثیر مصرف آلیوم و کاهش خطر بروز سرطان پروستات پژوهشی انجام دادند.

آنها یافته‌های خود را در ماه مه سال ۲۰۱۳ در مجله‌ی پیشگیری از سرطان آسیا-اقیانوسیه به چاپ رساندند. این پژوهشگران نتیجه‌گیری کردند که مصرف آلیوم مخصوصا آلیوم موجود در سیر می‌تواند خطر بروز سرطان پروستات را کاهش بدهد.

این گروه همچنین معتقدند به‌خاطر عدم مطالعات مرتبط کافی باید مطالعات گسترده و مناسب‌تری برای تأیید یافته‌های آنها انجام شود.

– خواص سیر برای زنان؛ جلوگیری از پیشرفت سرطان پستان

از دیگر خواص سیر می‌توان به جلوگیری از پیشرفت سرطان سینه اشاره کرد. دی‌آلیل دی‌سولفید موجود در سیر می‌تواند از طریق افزایش مرگ سلول‌های سرطانی و ممانعت از رشد آنها مانع از رشد تومورهای پستان در موش‌ها بشود (به‌ کمک پروتئین Bcl-2 و آنزیم کاسپاز).

مشاوره و راه اندازی سیر ،sdv کمک به درمان عفونت‌های روده‌ای ناشی از انگل‌هااست09198000513

آموزش پرورش سیر ,طرح توجیهی پرورش سیر

خواص سیر برای مردان؛ کاهش خطر بروز سرطان پروستاتروغن سیرسیر پیشگیری از پوسیدگی دندان و درمان عفونت‌های دهانسیر پیشگیری و کمک به درمان سرطانسیر درمان عفونت‌های ناشی از مخمرهاسیر کمک به درمان زخم‌های ناشی از هلیکوباکتر پیلوریسیر کمک به درمان عفونت‌های روده‌ای ناشی از انگل‌هاعصاره‌ی سیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!