کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، قارچ شیتاکه

مشاوره و راه اندازی قارچ شیتاکه،شیتاکه به عنوان یک ایمنی درمانی عمل میکند09198000513

در ابتدا باید گفت قارچ شیتاکه یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-قارچ شیتاکه و ویروس زگیل تناسلی (HPV)

ایا قارچ شیتاکه ویروس زگیل تناسلی (HPV) را ریشه کن میکند؟

یک قارچ ژاپنی میتواند کلید ریشه کن کردن ویروس زگیل تناسلی (HPV) باشد که دلیل سرطان رحم است. ویروس زگیل تناسلی (HPV) ویروس شایع و بسیار مسری است که باعث ایجاد زگیل تناسلی در دهانه رحم، دهان و گلو میشود. بیشتر از سه چهارم زنان این ویروس را در طول دوران زندگی خود میگیرند که نوع خاصی از این ویروس باعث سرطان دهانه رحم میشود. قارچ ژاپنی شیتاکه ماده شیمیایی منحصر به فردی به نام AHCC دارد که سیستم ایمنی بدن را افزایش میدهد و باعث جلوگیری از رشد تومور میشود. اما تحقیقات جدید دانشمندان امریکایی عصاره ای در قارچ شیتاکه پیدا کرده اند که میتواند به کلی ویروس زگیل تناسلی (HPV) را ریشه کن و از بین ببرد. ویروس زگیل تناسلی (HPV) توسط رابطه جنسی ایجاد میشود و میتواند باعث ایجاد سرطان دهانه رحم، گلو و یا الت تناسلی در مردان شود. قارچ شیتاکه برای قرن ها است که در شرق اسیا به عنوان دارو استفاده میشود که دارای ماده منحصر به فردی به نام active hexose correlated compound (AHCC) که دارای ترکیبی از اسید امینو ها، پلی ساکارید ها (polysaccharides) و مواد معدنی است در یک تحقیق جامع به ده خانم که ویروس زگیل تناسلی (HPV) را دارا بودند  قارچ شیتاکه به صورت روزانه به مدت شیش ماه داده شد. پنج نفر از این خانم ها به درستی درمان شدند و ویروس از بدن انها ریشه کن شد. پروفسور Judith Smith، از دانشگاه تگزاس که تحقیقات جامع در این زمینه را شروع کرده است میگوید: “نتیجه بسیار دل گرم کننده است. ما فهمیدیم که سه ماه برای درمان قطعی است ولی برای برخی نیاز است که درمان در شش ماه انجام شود. بهرحال AHCC دارویی است که هیچ اثر جانبی ندارد. ما میخواهیم تحقیقات بزرگتری را شروع کنیم. در تحقیق قبلی میشخص شد که AHCC باعث میشود سیستم ایمنی بدن بالا برود و همچنین باعث افزایش شمار سلول هایی میشود که به بدن برای مبارزه با عفونت ها و جلوگیری از رشد تومور هستند میشود. دکتر اسمیت در ادامه میگوید وقتی چنین نتیجه ای در بانوان ایجاد شد احتمالا در اقایان هم همین نتیجه را در درمان ویروس HPV و زگیل تناسلی خواهد داد. اوایل سال دکتر اسمیت در تحقیق روی موش ها توسط AHCC توانست در ۹۰ روز ویروس HPV را از بدن موش ها ریشه کن کند. همچنین AHCC باعث کاهش نرخ رشد تومور سرطان دهانه رحم میشود.

AHCC به عنوان یک ایمنی درمانی عمل میکند که این درمان توسط سیستم ایمنی بدن خود بیمار برای مقابله با بیماری عمل میکند. تحقیقات انسانی و ازمایشگاهی نشان داده است که AHCC باعث افزایش تعداد و فعالیت سلول های کشنده، سلول های endritic  و سلول های  cytokines که بدن را قادر میسازند در برابر عفونت ها مقابله کند و جلوی رشد تومور را بگیرد میشود.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،  قارچ شیتاکه

-ارزش غذایی و خواص درمانی قارچ شی تاکه:

پروتئین:

آنالیزهای انجام یافته بر روی قارچهای پرورشی نشان می دهد که این قارچها سرشار از پروتئین خام ، کربوهیدرات ، مقدار متوسطی فیبر خام ، خاکستر و کمی چربی می باشند. مقدار پروتئین لنتینوس مشابه سایر قارچهای پرورشی مثل دکمه ای و صدفی ، معادل ۷۵/۱ تا ۶۳/۳ درصد وزن تازه قارچ است. البته مقدار پروتئین گاها تا ۹/۵ درصد نیز افزایش می یابد.

به طور کلی مقدار پروتئین قارچهای خوراکی تقریبا دوبرابر پروتئین کلم ، چهاربرابر سیب و پرتقال است.

۲– اسیدهای آمینه اصلی:

پیش ساز تمام پروتئین ها ۲۰ نوع اسید آمینه است که ۹ نوع آن باید از طریق رژیم غذایی به بدن انسان برسند. قارچ لنتینوس هر ۹ نوع اسید آمینه ضروری را در خود دارد.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،  قارچ شیتاکه

۳– چربی:

چربی خام قارچ شامل اسیدهای چرب آزاد ، منو- دی- تری گلیسریدها ، استرول و فسفولیپیدها است. اما مقدار آن در شی تاکه ۹/۴ تا ۸ درصد وزن خشک قارچ است ، پس قارچ را می توان جزء غذاهای کم چرب معرفی کرد.

۴– کربوهیدرات و فیبر:

قارچ خشک شامل ۳ تا ۲۸ درصد کربوهیدرات و ۳ تا ۳۲ درصد فیبر است و درصد کربوهیدرات در شی تاکه %۸۳  و فیبر %۱۳ وزن خشک است.

 ۵- ویتامین:

 در ۱۰۰ گرم وزن خشک قارچ شی تاکه تیامین ۸/۷ میلی گرم ، نیاسین ۹/۵۴ میلی گرم ، ریبوفلاوین ۹/۴ میلی گرم و اسیدهای آسکوربیک ۴/۹ میلی گرم است.

۶- مواد معدنی:

 در ۱۰۰ گرم وزن قارچ خشک شی تاکه حاوی ۸۶ تا ۱۱۸ میلی گرم ، کلسیم است که مقدار قابل توجهی است. پس از آن پتاسیم فراوان دارد و سپس مس ، روی ، آهن ، منگنز ، مولبیدن ، کادمیوم ، سدیم و فسفر در این قارچ یافت می شود.

مشاوره و راه اندازی قارچ شیتاکه،شیتاکه به عنوان یک ایمنی درمانی عمل میکند09198000513

آموزش پرورش تمساح و کروکودیل ,طرح پرورش تمساحآموزش پرورش توت فرنگی ,طرح توجیهیآموزش پرورش قارچ شیتاکه,شیتاکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!