کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، قارچ شیتاکه

مشاوره و راه اندازی قارچ شیتاکه  ،نگه داری قارچ شیتاکه  به چه صورت است09198000513

در ابتدا باید گفت قارچ شیتاکه  یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-بهبود عملکرد سیستم ایمنی

شیتاکه

چند نوع قارچ با نام های شی تاکه، مای تاکه و رِی شی از انواع قارچ های دارویی هستند. اثر قارچ شیتاکه بر نوعی از سلول های ایمنی به نام ماکروفاژ بیشتر است. ماکروفاژها سلول های مستعد سرطانی شدن را پاکسازی می کند. قارچ شیتاکه همچنین باعث افزایش سیتوکین هایی چون اینترلوکین 1 بتا، فاکتور نکروز کننده تومور آلفا و اینترلوکین 10 می شود. این عوامل به آپوپتوز «مرگ برنامه ریزی شده سلول» کمک می کنند و باعث می شود؛ در زمانی که باید بمیرند، از بین بروند و رشد بی رویه نکنند. در نتیجه باعث می شوند سلول های عادی به سلول سرطانی تبدیل نشوند.

-کاهش بیماری های قلبی عروقی

قارچ شیتاکه به علت دارا بودن بتاگلوکان باعث کاهش کلسترول خون می شود. در نتیجه کلسترول در بدن تجمع نمی یابد و احتمال تشکیل پلاک های آترواسکلروزی کاهش یافته و احتمال ایجاد گرفتگی عروق و سکته کم می شود. قارچ شیتاکه به علت دارا بودن املاحی چون منیزیم، سلنیم، مس و روی دارای اثرات آنتی اکسیدانی می باشد؛ و همین عامل باعث می شود احتمال عملکرد غیر عادی در سلول ها کاهش یابد.

-اثرات ضد سرطانی

قارچ شیتاکه خشک شده نیز باید در ظرفی که محکم بسته شده است، در فریزر یا یخچال نگهداری شود. در این صورت به مدت شش ماه الی یکسال قابل استفاده خواهد بود

حدود 100 ترکیب متفاوت در قارچ شیتاکه وجود دارد که باعث اثرات ضد سرطانی در آن می شود. این عوامل به آپوپتوز (مرگ برنامه ریزی شده سلول) کمک می کنند. مطالعات نشان می دهد مصرف مداوم قارچ شیتاکه باعث پیشگیری از انواع سرطان ها بالاخص سرطان کولون، سرطان پروستات و سرطان سینه می شود.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، قارچ شیتاکه

انتخاب و ذخیره کردن قارچ شیتاکه

1. در زمان خرید قارچ شیتاکه دقت کنید و قارچی را انتخاب نمایید که درشت تر باشد، سطح صاف و تمیزی داشته باشد و چروکیده، و دارای لکه های مرطوب و لزج هم نباشد.

2. برای نگه داری قارچ شیتاکه تازه می توانید آن را در بسته های کاغذی قرار داده و در یخچال و یا فریزر به مدت یک هفته نگهداری نمایید. در این مدت قارچ تازه می ماند.

3. قارچ شیتاکه خشک شده نیز باید در ظرفی که محکم بسته شده است، در فریزر یا یخچال نگهداری شود. در این صورت به مدت شش ماه الی یکسال قابل استفاده خواهد بود.

4.تمیز کردن قارچ هم بهتر است با حوله پارچه ای باشد و با آب زیاد شسته نشود. زیرا قارچ بافت متخلخلی دارد و سریعاً آب را جذب می کند؛ در نتیجه بر روی بافت و طعم آن اثر می گذارد.

این قارچ به دو علت نزد مردم ژاپن خیلی محبوب بود:

1- طعم دلپذیر

2-خواص دارویی

این قارچ علاوه بر منحصر به فرد بودن در طعم ، رنگ و بافت، دارای خواص دارویی شگرفی می­باشد. این قارچ دارای مقادیر زیاد پروتئین، ویتامین و مواد معدنی می­باشد. ویتامین D، که یکی از ویتامین های ضروری و مورد نیاز بدن انسان می­باشد در این قارچ به وفور یافت می-شود بطوری-که هر گرم از قارچ خشک شده شیتاکه به تنهایی می-تواند 400 واحد از نیاز یک انسان بالغ را به ویتامین D بر آورده سازد. چی هارا گزارش داد که ماده لنتینان موجود در این قارچ که نوعی پلی ساکارید محلول در آب است می-تواند جلوی پیشروی تومورهای پیشرفته از نوع سارکوما – 180 و بسیاری دیگر از تومور­ها را نسبتاً بطور کامل بگیرد. این قارچ مانند ترمزی درمقابل بیماری­های مهلک وکشنده سرطان عمل می­نماید و سلول­های دفاعی بدن را در مقابل سلول­های سرطانی تقویت می-کند.

علاوه بر موارد ذکر شده مواد موجود در این قارچ دارای خواص ضد سرطانی، ضد ویروسی، کاهش دهنده کلسترول خون و بسیاری خواص ارزنده دیگر می-باشد . درکشور ژاپن به دلیل تاثیر بسیارعالی این قارچ دارویی درکشتن سلولهای سرطانی، به این قارچ لقب پادشاه قارچ-های خوراکی داده-اند.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی قارچ شیتاکه

یکی ازترکیبات مهم دیگر در قارچ شیتاکه خاصیت ضد دیابتیک آن است و قندخون یا دیابت راکاملاً درمان مینماید.

این قارچ برای درمان دردهای معده و هضم غذا و خروج سریع غذا از معده نیزکاربرد دارویی دارد.ازسوی دیگر تاثیر این قارچ دارویی بر روی ویروس-های بیماری ایدز نیز به وسیله متخصصین تایید-شده-است.این قارچ برای درمان سرطان-های روده، کبد, تخمدان، ریه و معده به کار می-رود. برخی از پزشکان چینی معتقدند که این قارچ  دارویی، در کاهش فشارخون نقش بسیارمهمی ایفا می-کند. سرماخوردگی را نیز درمان نموده و سیستم گردش خون را آسان می­کند. و از لخته شدن خون در رگها جلوگیری می­کند.

مشاوره و راه اندازی قارچ شیتاکه  ،نگه داری قارچ شیتاکه  به چه صورت است09198000513

آموزش پرورش درخت کهور,طرح توجیهی پرورش کهورآموزش پرورش قارچ شیتاکه,شیتاکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!