کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، موسیر

مشاوره و راه اندازی موسیر،موسیر چیست؟09198000513

در ابتدا باید گفت موسیریک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-موسیر خواص درمانی متعددی دارد از قبیل:

موسیر

 افزایش دفع ادرار

 التیام دهنده و ترمیم کننده زخم ها

 تسکین دهنده التهاب طحال و کبد

تاثیر مثبت بر روی دستگاه اعصاب مرکزی

 کاهش سردردهای میگرنی

 کمک به سیستم قلبی- عروقی

کمک به کاهش چربی های خون و پیشگیری از تصلب شرائن

 تنظیم فشار خون

موسیر ملایم تر از سیر است و به همین جهت بوی تند و تیز سیر را که ناشی از فرآورده های گوگردی آن مانند آلیسین است را ندارد و از این نظر می توان بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران (بوی بد تنفسی) از آن استفاده نمود.

-موسیر چیست؟

موسیر نام یک گونه از سرده سیر است. این گیاه بومی ایران بوده و به‌ صورت وحشی می‌روید. موسیر دارای اسیدهای چرب و عناصر معدنی (پتاسیم، سدیم، منیزیم، آهن، مس، روی و منگنز) می‌باشد.

هفده توده موسیر کنگاور، سیاخ‌دارنگون، صحنه، آشتیان، دشت‌ارژن، کوهرنگ، سپیدان، دیواندره، بروجرد، خمین، یاسوج، نهاوند، خوانسار، هرسین، اراک، دشمن‌زیاری و کوهمره‌سرخی در ایران وجود دارد.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، موسیر

-سیر چیست؟

سیر گیاهی است از راسته مارچوبه‌سانان از تیره نرگسیان و زیر تیره پیازیان؛ سیر گیاهی است علفی و دائمی که ساقه آن تا ارتفاع ۴۰ سانتیمتر نیز می‌رسد.

قسمت زیر زمینی آن متورم و مرکب از ۵ تا ۱۲ قطعه و محصور در غشاهای نازک و ظریف برنگ خاکستری مایل به سفید می‌باشد. برگ‌های آن باریک و نواری شکل به رنگ سبز تیره و گل‌های آن کوچک و صورتی رنگ که به صورت یک چتر در انتهای ساقه ظاهر می‌شود.

-خواص درمانی مصرف سیر

مزایا و فواید سیر خام بسیار است و این ماده یک غذای مغذی محسوب می شود که مصرف آن برای سلامت و رفاه حال شما مفید است.

بخشی از مواد تشکیل دهنده سیر alliin و allicin می باشد که طعم و عطر متمایز سیر را ایجاد می کنتد. این مواد موجب خاصیت ضد میکروبی و ضد قارچی در سیر می شوند.

از آنجایی که این مواد نسبتا ناپایدار هستند، allicin در عرض یک روز تخریب می شود. گرما نیز allicin را از بین می برد. لذا بهترین زمان استفاده از سیر وقتی است که خام است و تازه خرد شده است.

اگر می خواهید که از سیر در یک غذای پخته استفاده کنید بهتر است تمام موادی که لازم است را اضافه کرده و در دقایق پایانی سیر را بیافزایید.

همچنین می توانید با استفاده از مکمل های سیر allicin خالص شده را به دست بیاورید. البته مصرف سیر خام بسیار آسان تر است و می توانید آن را به هر بهانه ای بخورید.

خواص و فواید سیر برای تقویت سیستم ایمنی

ماده allicin موجود در سیر با خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد ضد باکتری ها و قارچ ها است . در واقع سیر در جنگ جهانی دوم برای کمک به سربازان برای مقابله با بیماری گانگرن به کار گرفته می شد.

سیر می تواند با گلودرد، عفونت ها و حتی باکتری ها مقابله کند. همچنین تحقیقات نشان می دهد که سیر برای مقابله بدن با باکتری هایی که در برابر داروها مقاوم هستند، موثر است.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، موسیر

-فواید سیر برای سلامت قلب

در مبارزه با بیماری های قلبی سیر می تواند یک عامل کلیدی باشد. با توجه به تحقیقات جدید از UCLA عصاره سیر برای جلوگیری از پیشرفت بیماری های قلبی و در برخی موارد انسداد شریان های قلب نقش موثری دارد. یکی از عواملی که باعث کاهش هموسستین می شود همین سیر است. هموسستین یکی از عوامل ابتلا به بیماری های قلبی است.

-خواص و فواید سیر برای پوست و مو

خواص ضد قارچی سیر بسیار قوی است به طوری که می توان برای درمان آکنه از آن استفاده کرد. همچنین برخی از متخصصات طب گیاهی معتقد هستند که سیر می تواند برای درمان زخم ها هم موثر باشد.

چرا که در مبارزه با Pityrosporum ovale که یک قارچ شناخته شده در پوست سر می باشد و باعث خارش و پوسته پوسته شدن پوست سر می شود، نقش پر رنگی دارد. حتی ترکیبات allicin موجود در این گیاه به درمان موثر ریزش مو کمک کرده و باعث کمتر شدن آلودگی پوست سر می شوند.

مشاوره و راه اندازی موسیر،موسیر چیست؟09198000513

آموزش پرورش موسیر ,طرح توجیهی پرورش موسیر

خواص درمانی مصرف سیرخواص ضد قارچی سیر بسیار قوی استخواص و فواید سیر برای پوست و موسیر چیستسیر می تواند با گلودردعفونت ها و حتی باکتری ها مقابله کندفواید سیر برای سلامت قلبموسیر چیست؟موسیر خواص درمانی متعددی دارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!