کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،خرگوش

مشاوره و راه اندازی پرورش خرگوش ،بیشتر گوارش خرگوش‌ها در رودهٔ بزرگ و سکوم انجام می‌شود 09198000513

در ابتدا باید گفت  خرگوش  یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-حمام خرگوش

حمام کردن خرگوش کاری بسیار خطرناک است پس از انجام آن پرهیز کنید.هرگز خرگوش خانگی و اهلی را در طبیعت آزاد نکنید چون منجر به مرگ حیوان میشوید،برخی میپندارند که با آزاد کردن خرگوششان به او محبت میکنند (دوستی خاله خرسه)اما در حقیقت به طور غیر مستقیم حیوان را میکشند.

-زندگی من (خرگوش)

خرگوش ها تنها زندگی نمی کنند. آن ها گروهی و در کنار خانواده زندگی می کنند. هر گاه یکی از اعضای خانواده در خطر باشد، به هم هشدار می دهند بعد از چند روز، بچه خرگوش ها مو در می آورند و چشم هایشان باز می شود اما تا 3 هفتگی از لانه بیرون نمی روند تا وقتی مادرشان بچه های جدیدی به دنیا بیاورنداز شیرش تغذیه می کنند.

بوم‌ شناسی

بیشتر گوارش خرگوش‌ها در رودهٔ بزرگ و سکوم انجام می‌شود. سکوم در این جانور نزدیک به ۱۰ سانتیمتر بزرگتر از معده‌ است و همراه با رودهٔ بزرگ نزدیک به ۴۰ درصد فرایند گوارش را بر دوش می‌کشد. ساختار ماهیچه‌ای ویژهٔ اندام سکوم در این جانور اجازه می‌دهد تا روده بتواند رشته‌های گیاهی را از مواد گوارش شدنی جدا کند و رشته‌ها را به صورت مدفوع از بدن بیرون کند درحالی که مواد مغذی تر از راه غشاء مخاطیبه صورت کورروده‌پروری جذب می‌شود. نام دیگر کورروده‌پروری «مدفوع شبانه» است. این مواد دارای ویتامین، پروتئین و مواد معدنی فراوانی است که برای سلامتی بدن خرگوش نیاز است. خرگوش این مواد را می‌خورد تا بتواند نیازهای خوراکی بدنش را فراهم کند (فرایندی مانند نشخوار کردن با اندکی تفاوت) پوشش مخاطی اجازه می‌دهد تا مواد مغذی از راه بخش اسیدی معده بگذرد و برای گوارش به روده برسد. خرگوش‌ها با این فرایند می‌توانند مواد مغذی بیشتری را از خوراکشان بیرون بکشند.

خرگوش جانوری است که همواره شکارچیان در کمین آن اند، برای همین همواره ناچار است از نسبت به پیرامونش هشیار باشد. برای نمونه در بخش مدیترانه‌ای اروپا، روباه‌های قرمز، گورکن و یکی از وشق ایبری از شکارچیان همیشگی خرگوش اند. خرگوش درصورت روبرویی با یک احتمال خطر، سرجایش خشکش می‌زند، پیرامونش را نگاه می‌کند و به دیگر خرگوش‌ها هشدار می‌دهد. در هنگام هشدار انگشت شست قوی ترش را بر روی زمین می‌گذارد. خرگوش‌ها میدان دید بسیار گسترده‌ای دارند. آن‌ها برای گریختن از چنگال شکارچی به صورت زیگ زاگ می‌پرند و درصورت گرفتاری باپاهای پشتی خود محکم بر بدن شکارچی می‌کوبند. همچنین از دندان‌های نیرومندشان کمک می‌گیرند و با گاز گرفتن تلاش می‌کنند تا از کشمکش بگریزند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،خرگوش

معاینه و چکاپ خرگوش

شما باید گاهی خرگوشتان را برای معاینه و چکاپ کلی نزد دامپزشک ببرید.اگر در تهران هستید پیشنهاد من به شما دکتر معماریان هست چون آگاهی های خیلی خوبی درباره خرگوشها و جوندگان دارند.خرگوش ها و رشد دائمی دنداهایشانمیخواهید زبان خرگوشهایتان را بفهمید اینجا را بخوانید.خرگوشها همه توجه شما را میخواهند.

زیست‌شناسی

فرگشت 

حفرهٔ بینی خرگوش توسط استخوان نرمی به نای پیوند خورده‌است که تنها هنگام بلعیدن کنار می‌رود برای همین خرگوش‌ها همواره ناچارند تا از راه بینی نفس بکشند. خرگوش‌ها دو سری دندان پیشین دارند که یکی پشت دیگری جای دارد. به کمک این دندان‌ها است که می‌توان خرگوش‌ها را از دستهٔ جوندگان، که بیشتر با آن‌ها اشتباه گرفته می‌شوند، جدا کرد. کارل لینه ریشهٔ خرگوش‌ها و جوندگان (مانند موش صحرایی، موش، سنجاب، همستر، سگ آبی و …) را در گروه گلیرس رده بندی کرده بود. بعدها تصمیم بر آن شد که این دو دستهٔ جانوری را از گروه جدا کنند آن‌ها علت این همانندی‌ها را تنها در فرایند تکامل جانوران دیده بودند. هرچند، امروزه با مطالعه بر روی DNA و شناسایی اجداد آنان به این نتیجه رسیده‌اند که دوباره خرگوش‌ها و جوندگان را به گروه گلیرس مربوط بدانند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،خرگوش

ریخت‌ شناسی

گوش‌های بلند خرگوش‌ها که گاهی بلندتر از ۱۰ سانتیمتر (۴ اینچ) هم می‌شوند، احتمالا برای شناسایی درندگان سازگار گشته‌اند. دو پای پشتی آن‌ها بسیار نیرومند است و چهار انگشت دارد اما پنجه‌های پیشین آن‌ها دارای پنج انگشت است. خرگوش در هنگام استراحت، جانوری کف‌رو است درحالی که هنگام دویدن بر روی پنجه به این سو و آن سو می‌رود. برای همین بیشتر، خرگوش‌ها را جانورانی پنجه‌رو می دانند. اندازهٔ بدن خرگوش می‌تواند از ۲۰ سانتیمتر (۸ اینچ) و ۰٫۴ کیلوگرم تا ۵۰ سانتیمتر (۲۰ اینچ) و بیش از ۲ کیلوگرم برسد. خز بدن آن‌ها هم معمولا نرم و بلند است وسایه‌های قهوه‌ای، خاکستری و زرد-قهوه‌ای دارد.

خواب

میانگین زمان خواب برای یک خرگوش در قفس ۸٫۴ ساعت است.

مشاوره و راه اندازی پرورش خرگوش ،بیشتر گوارش خرگوش‌ها در رودهٔ بزرگ و سکوم انجام می‌شود 09198000513

آموزش پرورش گوزن, طرح توجیهی پرورش لاما,پرورش خرگوش,تشی

بچه خرگوش هاحفرهٔ بینی خرگوش توسط استخوان نرمی به نای پیوند خورده‌استحمام خرگوشخرگوش جانوری است که همواره شکارچیان در کمین آن اندخرگوش ها تنها زندگی نمی کنندخرگوشهامیانگین زمان خواب برای یک خرگوش در قفس ۸٫۴ ساعت استیشتر گوارش خرگوش‌ها در رودهٔ بزرگ و سکوم انجام می‌شود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!