کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، عقرب

مشاوره و راه اندازی پرورش عقرب ،آیا می دانید عقرب ها چه میخورند ؟ 09198000513

در ابتدا باید گفت عقرب یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

آشنایی با طرح توجیهی پرورش عقرب :

کژدم یا عقرب و یا دراز دم

کژدم یا عقرب و یا دراز دمنام یکی از گونه‌های بندپایان رده عنکبوتیان است که دارای ۸ پا و نیشی با زهر کشنده می‌باشد. نیش عقرب در نوک دم آن قرار دارد. عقرب‌ها شب‌ها به آرامی به فعالیت‌های زیستی خود می‌پردازند و بیشتر در آب و هوایی گرم فعال هستند.

این جانوران چنگال‌های خارداری دارند که در واقع قسمتی از دهان آن‌ها محسوب می‌شوند. آنها قادرند که ماده سمی خطرناکی از قسمت عقب بدنشان به طرف مهاجمین بپاشند. این جانور بیشتر در شب شکار می‌کند و پاهای بلند جلویی خود را برای پیدا کردن غذا به‌کار برده و پس از یافتن غذا آن را با چنگال‌هایش می‌گیرد. کژدم‌ها اغلب در طول روز در زیر سنگ‌ها یا در حفره‌های به نسبت خنک زیر زمین پنهان می‌گردند.

عقرب رنگ‌های مختلفی مثل زرد مایل به قهوه‌ای، قهوه‌ای، خاکستری و سیاه دارند و اندازه آنها بین ۱۸ تا ۵/۱ سانتی‌متر مختلف است. ولی بواسطه شکل بدنی خود که حالتی تخت و صاف دارد، می‌توانند از شکاف‌هایی به عرض ۳ میلی‌متر نیز عبور کنند و خود را وارد خانه سازند.

عقرب هادر محیط خارج از خانه در شکاف و درز بین سنگ‌ها، زیر پوست درختان، بین هیزم‌ها و مانند آن یافت می‌شوند و در محیط خانه در حمام، دستشوئی، آشپزخانه و محیط‌های مرطوب دیده می‌شوند. این جانوران در طول روز در گوشه‌ای بی‌حرکت و پنهانند و در طی شب فعالیت خود را آغاز می‌کنند و به‌دنبال شکار خود می‌روند و سم خود را از طریق نیش که در انتهای دم آنها وجود دارد به شکار خود تزریق می‌کنند.

عقرب ها اغلب حشرات موذی را به دام می‌اندازند و از این نظر اهمیت دارند. آنها اغلب سوسک‌های سیاه و اگر بتوانند قورباغه‌ها را نیز شکار می‌کنند. آنها پس از شکار، طعمه را ابتدا نیش می‌زنند سپس با حرکات کلیسر یا به عبارتی آروارههای خود شروع به خرد کردن بدن طعمه می‌کنند و در این موقع بر اثر ترشح آنزیمی آن را به صورت مایع در می‌آورند.

در ناحیه دهان پرزهایی دارند که به صورت فیلتر عمل می‌کنند و از ورود ذرات غذایی کوچک به مری جلوگیری می‌کنند زیرا مواد غذایی فقط باید به صورت مایع وارد شوند. بنابراین مواد سفت را به صورت تفاله‌های گلوله شده به دور می‌اندازند.

به همین دلیل است که عمل خوردن غذا در عقرب‌ها به طول می‌انجامد و گاهی تا ۲۴ ساعت طول می‌کشد. همچنین عقرب‌ها به آب نیاز دارند و عقرب‌های نواحی مرطوب معمولاً آب را به صورت جداگانه می‌نوشند و عقرب‌های نواحی خشک نیز آب مورد نیاز را از بدن طعمه فراهم می‌کنند.

عقرب‌ها پس از غذا خوردن، ساعت‌ها به تمیز کردن خود می‌پردازند و به وسیله مایعی که از دهان ترشح می‌کنند، به تمیز کردن پاها و کلیسرهای خود می‌پردازند. عقرب‌ها در گرسنگی و تشنگی مقاومت زیادی دارند به طوری که می‌توانند ماه‌ها بدون آب و غذا زنده بمانند.

 

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، عقرب

تعداد عقربها در هر باکس :

تعداد عقرب ها در یک باکس بستگی به گونه دارد برای مثال در یک باکس پلاستیکی ۵۰ در ۴۰ سانتیمتر به شرح زیر می باشد:

گونه مزوبوتوس حدود ۵۰ عدد را می توان در یک باکس پرورش دهید.
گونه گاردیوم و کراسیکودا حدود ۳۰ عدد را می توان در یک باکس پرورش دهید.

توجه:اگربتوانید در محیط فارم از تصفیه کننده هوا استفاده کنید جهت کپک زدایی وقارچ زدایی هوا موثر است و بهتر است فارم به گونه ای ساخته شود تا هوا قابل رد وبدل شدن باشد. به یاد داشته باشید که قبل از ورود مولد جدید به فارم حتما قرنطینه شود به مدتی معین فضا سازی، سکوت نور ودما و رطوبت مناسب مواردی هستند که در آرامش عقرب ها تاثیر گذار هستند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، عقرب

آیا می دانید عقرب ها چه میخورند ؟

کرم میلورم شاید شما هم کرم های کوچکی را دیده باشید که از ان ها برای تغذیه انواع ( پرندگان.ماهیان.خزندگان ) استفاده می شود .

(mealworm) نام علمی و تجاری این حشره است.کرم میل ورم جهت تغذیه ی آبزیان، ماهیان زینتی، پرندگان و انواع خزندگان در سراسر دنیا بسیار رایج بوده و حتی در مرغداری ها و مراکز پرورش پرندگان زینتی بعنوان یک وعده ی غذایی به مولدین داده میشود. بدلیل رغبت و شوق بسیار زیاد پرندگان می توان از این کرم ها بطور متوالی استفاده کرد.همچنین بلطف پروتئین بسیار بالای این کرم در رشد حیوانات خانگی نقش بسزایی داشته و موجب شادابی آنها می گردد.

مشاوره و راه اندازی پرورش عقرب ،آیا می دانید عقرب ها چه میخورند ؟ 09198000513

آموزش پرورش و تکثیر عقرب,scorpion,

آیا می دانید عقرب ها چه میخورندتعداد عقربها در هر باکسخاکستری و سیاه دارندساعت‌ها به تمیز کردن خود می‌پردازندسکوت نور ودما و رطوبت مناسب مواردی هستند که در آرامش عقرب ها تاثیر گذار هستند.عقرب رنگ‌های مختلفی مثل زرد مایل به قهوه‌ایعقرب ها اغلب حشرات موذی را به دام می‌اندازندعقرب‌ها پس از غذا خوردنعمل خوردن غذا در عقرب‌ها به طول می‌انجامدقهوه‌ایکژدم یا عقرب و یا دراز دمنام یکی از گونه‌های بندپایان رده عنکبوتیان است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!