کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، عقرب

مشاوره و راه اندازی پرورش عقرب ،نام 23 تجهیزاتی که به پرورش و سم گیری عقرب انجام میشود 09198000513

در ابتدا باید گفت عقرب یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

گونه مختلف عقربها

-عقرب دم پهن

عقرب دم پهن (Fat tailed scorpion) نامی است که به گونه های عقرب اندرکتنوس داده شده است و دلیل آن هم پهن بودن دم این گونه عقرب نسبت به سایر گونه ها است.

این خانواده دارای 18 زیر گونه است که از این تعداد 3 زیرگونه از ایران گزارش شده است. معنای لغوی اندرکتنوس به معنای قاتل مرد است که از دو کلمه andras به معنای مرد و kteinein به معنای کشتن تشکیل شده است. خانواده اندرکتونوس خطرناکترین گونه عقرب در دنیا است. این خانواده در نواحی خشک و نیمه خشک خاورمیانه و شمال آفریقا زندگی میکنند.

در تقسیم بندی اندازه در دسته متوسط قرار میگیرند. زهر این خانواده دارای پروتئین قوی نئوروتوکسین است و هر ساله تعداد زیادی در اثر زهر این خانواده عقرب جان خود را از دست میدهند. در سال های اخیر کارخانجات داروسازی در جهان پادزهر این خانواده عقرب را تولید کرده اند.زیر گونه بلوچیکوس در کشورهای افغانستان، ایران و پاکستان گزارش شده است. این عقرب اولین بار توسط پوکوک (Pockok) در سال 1900 میلادی شناسایی شد.

از اثرات زهر این عقرب و موارد کاربرد آن در پزشکی اطلاعات بسیار اندکی در دست هست ولی با توجه به نزدیکی بسیار زیاد ژنتیکی به عقرب اندرکتونوس استرالیس (Androctonus australis) میتوان نتیجه گیری کرد که فرد مصدوم دچار عوارضی جدی خواهد شد.طول عقرب بین 70 تا 80 میلیمتر است و ابعاد اندام شکمی عقرب نر از ماده بزرگتر است. رنگ اندام پشتی و انتهای دم عقرب قهوه ای سوخته تا سیاه است و سایر اندام ها دارای رنگ قهوه ای روشن تا تیره دارند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، عقرب

قبل از صید عقرب چه شرایطی باید فراهم شود ؟

بسته به گونه ای است که شما قصد پرورش و نگهداری آن را دارید. توصیه میکنیم برای عمر بیشتر از محیطی که عقرب را در آن پیدا کردید جهت شبیه سازی تقلید کنید.

عقربها را بعد از ورود (خرید یا صید) همه را در یک تشت خشک با عمق بیست سانت با خار و خاشاک و خاک و هر موادی که به آنها چسبیده میریزیم و بعد گونه به گونه جدا کرده و داخل تشتهای کوچکتر با همان عمق البته بدون خاک و خار و خاشاک ریخته و بعد عقرب ها را به عنوان مثال سی عدد سی عدد در یک پارچ دهان گشاد شیش ای ریخته و با آب ولرم دمای بین ۲۱ تا ۲۸ درجه و در اتاق و دارای دمای بیست تا بیست و پنج درجه و به دور از باد کولر و باد مستقیم و حتما آب مورد استفاده تصفیه شده باشد .

عقربا را هفت هشت بار با پنس داخل این پارچ هم میزنیم تا الودگی و خاک از بدنشان جدا شده و بعد عقربها را در الک ریخته و با آب پارچ به یکباره میریزیم در داخل الک و در زیر الک یک سطل گذاشته تا آب خارج شده از الک داخل این سطل بریزد. در مرحله بعد عقربها را که در حال تقلا هستند تا از هم جدا شوند را با دو سه ضربه به لبه تشت دیگری ،ریخته و در تشت (خشک) سوم، این تشت را پر است از روزنامه و کاغذهای تکته تکه شده و ریز شده کرده و عقرب ها را داخل این تشت ریخته تا رطوبت و خیسی عقرب ها را بگیرد. به همین روش می توانید عقربها را شسته و خشک کنید.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، عقرب

توجه : در محیط فارم بیماریهایی مانند قارچ وکپک یکی از آفات مهم به شمار میرود، رطوبت و گرمای موجود در فارم محیط مناسبی برای رشد باکتری ها و قارچ ها میباشد، بهتر است روزانه محیط زندگی عقرب ها را چک کرده و مولد های مرده و فضولات ومواد اضافی را خارج کنید.

نام 23 تجهیزاتی که به پرورش و سم گیری عقرب :

 1. محفظه ی نگهداری پلاستیکی باکس
 2. آکواریوم زایشگاه
 3. مینی ترازوی دیجیتالی
 4. ph متر
 5. چراغ قوه uv
 6. دما و رطوبت سنج
 7. دستگاه دیسیکاتور
 8. پنس بلند
 9. الکترو شوک قابل تنظیم
 10. ماسه مرغوب
 11. لوله آزمایشگاهی
 12. دستگاه فریز
 13. قفسه با ساخت توسط نبشی
 14. جعبه کمک های اولیه
 15. پلیت پلاستیکی ۸ سانت
 16. پلیت شیشه ای ۱۵ سانت
 17. اب پاش
 18. صندوق چرخ دار
 19. وسایل تنظیف وان و جارو و….
 20. کفپوش عرض ۱۷۰
 21. دستگاه فریز درایر
 22. تانک ازت ۳ لیتری
 23. ابزار الات کارگاهی

مشاوره و راه اندازی پرورش عقرب ،نام 23 تجهیزاتی که به پرورش و سم گیری عقرب انجام میشود 09198000513

آموزش پرورش جلبک ,طرح توجیهی پرورش جلبکآموزش پرورش جلبک,طرح توجیهی پرورش نهال,تولید بذرآموزش پرورش و تکثیر عقرب,scorpion,

خیسی عقرب هاعقرب بلوچیعقرب بین 70 تا 80 میلیمتر استعقرب دم پهنگونه مختلف عقربهامحیط زندگی عقرب هانام 23 تجهیزاتی که به پرورش و سم گیری عقرب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!