کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، عنکبوت

مشاوره و راه اندازی پرورش عنکبوت ،تار عنکبوت نقش ضد عفونی‌کننده و پانسمانی نیز دارد09198000513

در ابتدا باید گفت عنکبوت یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

سرعت تنیدن تار توسط عنکبوت

عنکبوتها

عنکبوت‌ها تارهای خود را در سرعت‌های مختلف و متفاوتی می بافند. هیچ ۲ تار عنکبوتی را نمی توان یافت که شبیه به هم باشد. هر عنکبوت بطور متوسط حدود یک ساعت برای بافتن استادانه یک تار در اندازه متوسط بدون هیچ کوششی وقت می گذارد. این زمان با بزرگ بودن تار افزایش می یابد. عنکبوت تار خود را دایره شکل حول یک محور می بافد و خطوطی را در بین آن‌ها ایجاد می‌کند. بافتن شبکه‌ای تار به قصد گرفتن حشرات و تغذیه از آن هاست. عنکبوت با این کار منطقه وسیعی را می‌تواند در تصرف خود در بیاورد که بعد از هر بار تخریب یا صدمه دیدن تارها آن‌ها را بلافاصله ترمیم می‌کنند.همچنین عنکبوتها معمولاً شب زی بوده اما برای سرکشی به تورها و طعمه‌های خود روزها هم از مخفیگاه خود خارج می‌شوند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، عنکبوت

کاربردهای تار عنکبوت

تار عنکبوت مقاومت بالایی دارد و در عین حال بسیار سبک و انعطاف‌پذیر است از این رو برخی آن را فولاد زنده نامیده‌اند. این فولاد آن قدر محکم است که می‌توان از آن توری ساخت؛ و با آن یک بوئینگ ۷۴۷ را متوقف کرد و در عین حال، آن قدر سبک و انعطاف‌پذیر است که می‌توان از آن لباس تهیه کرد. بنابر این، کاربردهای آن در پزشکی و صنعت زیاد است.

کاربرد در پزشکی

به دلیل محکمی و در عین حال انعطاف‌پذیری، می‌توان از آن برای تهیهٔ نخ جراحی، زردپی و رباط مصنوعی و دستکش‌های جراحی بهره برد. تار عنکبوت نقش ضد عفونی‌کننده و پانسمانی نیز دارد. زیرا عنکبوت برای حفاظت تار پروتئینی خود در برابر باکتری و قارچ‌ها، تارش را به مواد ضد باکتری و ضد قارچ آغشته می‌کند. از این رو می‌توان از آن برای پانسمان زخم استفاده کرد.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، عنکبوت

واقعیت های خواندنی درباره رتیل ها

در اینجا اطلاعات کلی و بسیار جالبی راجع به تمام انواع عنکبوت ها و رتیل های ایران می خوانید. هر آنچه که در بالا گفته شد به صورت خلاصه و تیتر وار در ادامه می آوریم تا اگر فرصت خواندن کل مطلب را نداشتید بتوانید تنها با مراجعه به این تیترها اطلاعات خود را راجع به این گونه از حشرات بالا ببرید.

 • اندازه عنکبوت ها و رتیل ها در طبیعت متنوع است: اندازه آن ها می تواند به کوچکی یک ناخن انگشت و یا به بزرگی یک بشقاب غذا باشد.
 • بیشتر عنکبوت ها و رتیل ها پرمو هستند، ۸ پا و ۲ دندان نیش دارند.
 • خصوصیات منحصر به فرد آن ها داشتن ۸ چشم است اما لزوما به معنی توانایی خوب دیدن آن ها نیست. تنها عنکبوت های جهنده قدرت دید بسیار خوبی دارند.  بعضی از عنکبوت ها ۴ چشم و بعضی از انواع غار نشین آن ها هیچ چشمی ندارند.
 • در حقیقت نیش عنکبوت ها و رتیل ها همانند نیش زنبور است. با این حساب کشنده نیست. نیش آن ها برای افرادی که به آن حساسیت داشته باشند می تواند خطرناک و دردناک باشد. اگر چه عنکبوت ها و رتیل های ایران می توانند نیش بزند، اما سمی تولید نمی کند که آن قدر قوی باشد که منجر به آسیب رساندن به یک انسان شود.
 • عنکبوت ها و رتیل ها زهر خود را تنها برای طعمه های غذایشان استفاده می کنند و کمتر پیش می آید که در هنگام احساس خطر از آن استفاده کنند.
  • غذای عنکبوت ها و رتیل های ایران حشرات، مارمولک های کوچک و حتی پرندگان است.
  • عنکبوت ها و رتیل ها ابتدا از غذایشان عصاره می گیرند چرا که نمی توانند غذای خود را بجوند. آن ها با تزریق مایعی گوارشی طعمه خود را تبدیل به عصاره غذایی نموده و سپس غذایشان را همانند مایع می مکند. دهان عنکبوت ها و رتیل ها نی مانند است.
  • دشمنان عنکبوت ها و رتیل های ایران شامل مارها، سوسمارها، پرندگان، کایوت ها و روباه ها می شوند.
  • بدترین دشمن رتیل در حقیقت نوعی زنبور است. زنبوری که به «رتیل هاوک» (Hawk) مشهور است، عنکبوت ها و یا رتیل ها را فلج کرده و روی بدن آن ها تخم گذاری می کند. با این کار، لاروهای رتیل هاوک عنکبوت فلج را در حالی که هنوز زنده است، می خورند.
  • رتیل ها موهایی جدا شدنی در پشت و شکم شان دارند و با استفاده از آنها از خودشان در برابر شکارچیان دفاع می کنند. این موها وقتی با شکارچی ها تماس پیدا می کنند، خارش ناخوشایندی را در آنها به وجود می آورند.
  • بهترین ابریشم دنیا را عنکبوت ها و رتیل ها تولید می کنند.
  • عنکبوت ها و رتیل ها لرزش زمین را زمانی که شکارچی یا طعمه شان به آن ها نزدیک می شود، می فهمند و سریع پنهان می شوند.

مشاوره و راه اندازی پرورش عنکبوت ،تار عنکبوت نقش ضد عفونی‌کننده و پانسمانی نیز دارد09198000513

آموزش پرورش و تکثیر عنکبوت,spider farm,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!