کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، عنکبوت

مشاوره و راه اندازی پرورش عنکبوت ،راه های مقابله با نیش عنکبوت و رتیل نام ببرید09198000513

در ابتدا باید گفت عنکبوت یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

انواع عنکبوت ها و رتیل های ایران

 عنکبوتها از نوع بندپایان

بسیاری از افرادی که سفر به طبیعت از دغدغه های آن هاست یا به مناطق روستایی و به میان مردمان محلی در طبیعت های زیبای ایران سفر می کنند، بهتر است که با انواع عنکبوت ها و رتیل های ایران هم آشنا باشند. چرا که در بسیاری از این مناطق ممکن است با یکی از این گونه ها برخورد داشته باشید و اگر اطلاعاتی از انواع عنکبوت ها و رتیل های ایران نداشته باشید، ممکن است بسیار بترسید. کما اینکه تمام طبیعت گردها، راهنمایان و تورلیدرهایی که گروه های مختلف تورهای طبیعت را هدایت می کنند نیز باید با این گونه از حشرات آشنایی کامل داشته و راه های مقابله با گزیدگی آن ها را نیز بدانند. با مجله الی گشت همراه باشید تا گونه های مشهور انواع عنکبوت ها و رتیل های ایران را به شما معرفی کنیم و همچنین اطلاعات خود را راجع به راه های مقابله با عنکبوت گزیدگی بالا ببرید.

بندپایانی به نام عنکبوتیان

عنکبوت ها نوعی از حشرات هستند که جزو زیر شاخه های بندپایان به حساب می آیند. رتیل ها نیز در حقیقت همان عنکبوت های بزرگ هستند. اندازه عنکبوت ها عموما بین ۲ میلیمتر تا ۲۵ میلیمتر است و رتیل ها اندازه ای بسیار بزرگ تر و البته ظاهری ترسناک تر و پشمالوتر دارند. در رده عنکبوت ها و رتیل ها می توان عنکبوت های معمولی یا عنکبوت تارتنیک (Araneae)، عنکبوت های شلاقی (Amblypygi)، عنکبوت های خرمن (Opilion e)، عنکبوت های شتری (Solifuge) و عنکبوت های زیر شلاقی (Palpigradi) شناسایی نمود. از این میان، عنکبوت ها و رتیل های ایران بیشتر از نوع معمولی یا رتیل های شتری هستند. بر اساس تحقیقات سال ۲۰۱۵ حدود ۴۵۷۰۰ گونه عنکبوت و ۱۱۳ خانواده شناسایی شده است. هر چند از سال ۱۹۰۰ عنکبوت ها را در ۲۰ دسته مختلف قرار داده اند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، عنکبوت

در تمام مناطق کشورمان می توانید عنکبوت ها و رتیل های ایران را مشاهده کنید. حتی جدیدا سه نوع عنکبوت بیوه سیاه نیز در ایران کشف شده است اما هنوز برای شناسایی این گونه افراد طبیعت دوست بسیاری باید وارد عمل شوند. وجود عنکبوت ها برای کنترل حشرات موذی بسیاری مهم است. همچنین خودشان در چرخه غذایی بسیاری از پرندگان و حشرات دیگر هستند.

رتیل ها

بیشتر عنکبوت ها و رتیل های ایران هنوز ناشناخته مانده و این وظیفه افراد طبیعت گرد است تا به شناسایی گونه های مختلف کمک کنند. اندازه رتیل ها بین ۲٫۵ سانتی متر تا ۳۰ سانتی متر متغیر است و دارای ۸ پای بند بند هستند. همچنین بسیار سریع حرکت می کنند. رنگ رتیل ها نیز به رنگ زرد، زرد پررنگ، قهوه‌ای کمرنگ و خرمالویی تند مایل به سیاه بوده و پشم‌های بدن آن، گاهی خیلی کوتاه‌ و گاهی بلند هستند.

راه های مقابله با نیش عنکبوت و رتیل

در مجموع قبلا نیز به شما گفته شد که عقرب ها و رتیل های ایران از شما می ترسند و فرار می کنند. همچنین آن ها به انسان به چشم طعمه نگاه نمی کنند که سم خود را تزریق نمایند. مثلا اگر عنکبوت یا رتیلی بر روی بدن شما راه برود ممکن است اصلا شما را نیش نزد و تنها دارد راهش را می رود. هرچند گونه های شناخته شده عنکبوت ها در قاره های دیگر همانند عنکبوت بیوه سیاه یا عنکبوت تورفیقی سیدنی زهری مهلک دارند و حتی برای انسان نیز خطرناک هستند اما این گونه ها تاکنون در ایران شناسایی نشده اند.

اگر عنکبوت و رتیلی احساس خطر نمایند ممکن است شما را نیش بزند. در بسیاری از مواقع شما اصلا متوجه نیش زدن آن ها نمی شوید و شاید پس از مدتی در ناحیه گزیدگی احساس سوزش و قرمز شدن داشته باشید.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، عنکبوت

دستگاه گوارش:عنکبوت‌ها فقط در حالت آبکی می‌توانند غذای خود را بخورند، به همین منظور آن‌ها از نوعی ماده برای آبگون کردن بافتهای شکارشان استفاده می‌کنند. پیامد تزریق این ماده به بدن جانور قربانی آبکی شدن نسوج آن و درست شدن نوعی سوپ است که عنکبوت آن را می‌مکد. موهای اطراف دهان به عنوان صافی ضد عبور قسمت‌های جامد شکار عمل می‌کنند، قسمت‌های غیرقابل مصرف و پوشش خالی بیرونی دور انداخته می‌شوند. خیلی از عنکبوت‌ها شکارشان را برای مدت کوتاهی نگه می‌دارند، آن‌ها بعد از تزریق زهر به بدن شکارشان آن را در نخ ابریشمی، داخی شبکه تارشان پیچیده و رها می‌کنند تا جانور آخرین تقلاهای زندگی‌اش را بکند و بعد از آنکه مرد، به سراغش می‌روند. عنکبوت‌ها توانایی هضم کردن بافته‌های ابریشمی خویش را دارند، بنابراین برخی عنکبوت‌ها بعد از استفاده، آن‌ها را می‌خورند! وقتی عنکبوت رشته‌ای را می‌سازد هنگام باز گشت آن را به سرعت مصرف می‌کند.

اندازه: عنکبوت‌ها اندازه‌های متنوعی دارند، کوچک‌ترین آن‌ها مربوط به خانواده عنکبوتهای کوتوله با اندازه‌ای کمتر از ۱ میلیم‌تر و بزرگ‌ترین و سنگین‌ترین آن‌ها به خانواده رطیل‌ها با اندازه‌ای بین ۹۰ الی ۲۵۰ میلی‌متر تعلق دارد.

مشاوره و راه اندازی پرورش عنکبوت ،راه های مقابله با نیش عنکبوت و رتیل نام ببرید09198000513

آموزش پرورش و تکثیر عنکبوت,spider farm,

اگر عنکبوت و رتیلی احساس خطر نمایند ممکن استبندپایانی به نام عنکبوتیاندستگاه گوارش عنکبوت‌هاراه های مقابله با نیش عنکبوت و رتیلرتیل هاعقرب ها و رتیل هایعنکبوت بیوه سیاهعنکبوت‌ها اندازه‌های متنوعی دارندعنکبوتهای کوتوله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!