کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،عنکبوت

مشاوره و راه اندازی پرورش عنکبوت ،چرخه‌ی زندگی عنکبوت هارا بدانید09198000513

در ابتدا باید گفت عنکبوت یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-چرخه‌ی زندگی عنکبوت ها

عنکبوتها

طی فرایند جفت‌گیری انتقال اسپرم از جانور نر به ماده عموماً به‌صورت غیرمستقیم صورت می‌گیرد که خود اشکال متفاوتی دارد. مثلاً در رتیل‌ها، جانور نر ابتدا محتوای جنسی خود را بر زمین تخلیه کرده و سپس به‌واسطه‌ی کلیسرهایش آن را به مجرای جنسی جانور ماده منتقل می‌کند؛ درحالی‌که در عنکبوت‌ها، جانور نر نوع خاصی از تور به‌نام تور اسپرم ساخته و از آن به‌عنوان بستری برای تخلیه‌ی اسپرم‌هایش استفاده می‌کند. پس از این عمل  اسپرم‌های ریخته شده بر روی تور را به‌وسیله‌ی اندام‌های پالپی خود جمع‌آوری کرده و سپس به جانور ماده منتقل می‌کند. تنها نمونه‌های انتقال اسپرم به‌طور مستقیم (به‌وسیله‌ی آلت تناسلی جانور نر) در درازپایان و برخی کنه‌سانان رؤیت می‌گردد.

تمامی عنکبوتیان، به غیر از عقرب‌ها و برخی کنه‌سانان که زنده‌زا هستند، تخم‌گذارند. همه‌ی عنکبوتیان به‌طور مستقیم از تخم‌های خود محافظت نمی‌کنند، ولی اکثر آن‌ها سعی می‌کنند که حداقل با قرار دادن تخم‌ها در محلی مناسب و مستتر نمودن‌شان، احتمال از بین رفتن آن‌ها را کاهش دهند. از حالات دیگر مراقبت والدینی که کم‌تر رؤیت می‌گردند می‌توان به حمل نوزادان بر پشت مادر، تغذیه‌ی نوزادان با شیره‌ی گوارشی، مادرخواری و همیاری پدرانه (در درازپایان) اشاره کرد.

یکی از مؤثرترین روش‌های انتشار در محیط که توسط بسیاری از عنکبوت‌ها مورد استفاده واقع می‌گردد روش هوانوردی است. طی این فرایند، جانور در حالتی که بر نقطه‌ای نسبتاً مرتفع قرار گرفته است، رشته‌ای تار از تارریس‌های خود رها می‌سازد. وقتی جریان­ های هوایی به میزان مشخصی رسیدند، عنکبوت با رهاسازی خود امکان هوانوردی آزادانه‌ای را فراهم می‌آورد که معلوم نیست تا چه زمانی به طول بکشد و مقصد نهایی آن کجا خواهد بود. بقیه‌ی عنکبوتیان عموماً از حرکت مستقیم، شنا کردن، حرکت غیرانگلی به‌وسیله‌ی جانوران بزرگ‌تر (در شبه‌عقرب‌ها) و حرکت به‌وسیله‌ی زندگی انگلی (در کنه‌سانان) استفاده می‌کنند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،عنکبوت

همانطور که گفته شد، تمامی بندپایان به اسکلت خارجی محکمی مجهز هستند که از آن‌ها در برابر عوامل محیطی محافظت کرده و همچنین از دفع آب بیش از حد از راه کوتیکول جلوگیری می‌کند. با این حال، این سپر مقاوم محدودیت‌هایی نیز دارد که مهم­ترین آن‌ها عدم رشد است. بندپایان، برخلاف مهره‌داران قادر به رشد تدریجی نیستند و مجبورند که برای بزرگ‌تر شدن، در دوره ­های مشخصی، از پوسته‌ی قدیمی خود خارج شوند؛ به این پدیده «جلد اندازی» گفته می‌شود. تعداد دفعات جلد اندازی بسته به گونه و جنسیت جانور متفاوت خواهد بود. طول عمر گروه­ های مختلف نیز با هم متفاوت بوده و به طور کلی بین یک سال تا بیش از 25 سال متغیر است؛ غالبا جنس ماده به طور قابل توجهی از جنس نر بیش تر عمر می کند.

دستگاه گوارش عنکبوتها

عنکبوت‌ها فقط در حالت آبکی می‌توانند غذای خود را بخورند، به همین منظور آن‌ها از نوعی ماده برای آبگون کردن بافتهای شکارشان استفاده می‌کنند. پیامد تزریق این ماده به بدن جانور قربانی آبکی شدن نسوج آن و درست شدن نوعی سوپ است که عنکبوت آن را می‌مکد. موهای اطراف دهان به عنوان صافی ضد عبور قسمت‌های جامد شکار عمل می‌کنند، قسمت‌های غیرقابل مصرف و پوشش خالی بیرونی دور انداخته می‌شوند. خیلی از عنکبوت‌ها شکارشان را برای مدت کوتاهی نگه می‌دارند، آن‌ها بعد از تزریق زهر به بدن شکارشان آن را در نخ ابریشمی، داخی شبکه تارشان پیچیده و رها می‌کنند تا جانور آخرین تقلاهای زندگی‌اش را بکند و بعد از آنکه مرد، به سراغش می‌روند. عنکبوت‌ها توانایی هضم کردن بافته‌های ابریشمی خویش را دارند، بنابراین برخی عنکبوت‌ها بعد از استفاده، آن‌ها را می‌خورند! وقتی عنکبوت رشته‌ای را می‌سازد هنگام بازگشت آن را به سرعت مصرف می‌کند. اندازه: عنکبوت‌ها اندازه‌های متنوعی دارند، کوچک‌ترین آن‌ها مربوط به خانواده عنکبوتهای کوتوله با اندازه‌ای کمتر از ۱ میلیم‌تر و بزرگ‌ترین و سنگین‌ترین آن‌ها به خانواده رطیل‌ها با اندازه‌ای بین ۹۰ الی ۲۵۰ میلی‌متر تعلق دارد.

تار عنکبوت چگونه ساخته میشود ؟

بسیاری می پندارند که عنکبوت با ابریشم خود فقط تارهای ساده می تند در حالیکه حقیقت آن است که هیچ جانداری به اندازه ی عنکبوت اینهمه از ابریشم استفاده های گوناگون نکرده است .

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،عنکبوت

منظور از ابریشم همان مایعی است که از اندام عنکبوت تراوش می شود . در شکم عنکبوت غده هایی جای گرفته اند که ابریشم تولید می کنند . در قسمت بالای شکمش نیز اندام ریسنده تعبیه شده است . اندام ریسنده ی عنکبوت دارای سوراخهای بسیار ریزی است که ابریشم از درون آن با فشار بیرون می جهد . ابریشم بصورت مایع از اندام عنکبوت بیرون می آید ولی در مجاورت هوا بیدرنگ جامد و سفت می شود .

عنکبوت ابریشمهای گوناگونی تولید می کند . یک نوع از آن ابریشم چسبنده است که عنکبوت آن را در تار ریسی بکار می برد که حشرات را بخود جذب و به دام مرگ گرفتارشان می کند . انواع دیگر تارهای عنکبوت این چسبندگی راندارند بلکه در استحکام بخشیدن به تارهای دیگر نقش پره های چرخ را بازی میکنند . نوعی دیگر از ابریشم به کار پیله سازی جانور می آید .

مشاوره و راه اندازی پرورش عنکبوت ،چرخه‌ی زندگی عنکبوت هارا بدانید09198000513

آموزش پرورش و تکثیر عقرب,scorpion,

اندام عنکبوتبه غير از عقرب‌ها و برخي کنه‌سانان که زنده‌زا هستندتار عنکبوت چگونه ساخته میشودتمامي عنکبوتيانچرخه‌ي زندگي عنکبوت هادستگاه گوارش عنکبوت‌هاعنکبوت ابریشمهای گوناگونی تولید می کندعنکبوتهاعنکبوت‌ها فقط در حالت آبکی می‌توانند غذای خود را بخورند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!