کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، مار

مشاوره و راه اندازی پرورش مار ،نشانه هایی که نمایانگر شروع پوست اندازی مار هستند09198000513

در ابتدا باید گفت مار یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-فواید و خواص پوست مار

خواص پوست مار بی نظیر است

  پوست مار زهری بیشتر مورد نظر است و این حیوان بیشتر در فصل بهار پوست اندازی می کند . از  خواص پوست مار اینست که اگر مقدار 3/5 گرم از پوست مار زهری را پودر کرده و با سه عدد خرما مخلوط و سه قسمت کرده و سه روز بخورند در پوست بدن این شخص زگیل پیدا نمی شود و اگر زگیلی هم باشد می افتد و اگر این شخص سنگ مثانه داشته باشد آن سنگ نیز خرد شده و دفع می گردد .

اشنایی با خواص پوست مار

از خواص پوست مار اینست که مردم قدیم مقداری پوست مار را در سرکه می جوشانیده و در منزل نگه می داشتند وقتی درد دندان عارض می شده و یا به زخم دهان مبتلا می شده اند مقداری از شربت مذکور را مضمضه می کرده اند درد دندان ساکت و زخم دهان مرتفع می شده است .

افرادی که از گوش آنان چرک خارج می شود اگر پوست مار را در روغن زیتون بجوشانند سپس صاف کرده و از آن روغن در گوش بچکانند سبب قطع چرک گوش می گردد و اگر گوش درد هم داشته باشد درد را هم ساکت می کند . همین روغن در مداوای شقاق لب ها ، مقعد یا سایر اعضاء بدن اثر مجربی دارد .

از دیگر  خواص پوست مار این است که چنانچه پوست مار را بسوزانند و خاکستر حاصل را با نوشادر مخلوط و بامختصری کره حیوانی در هم آمیخته کنند مرهم حاصل برای زخم های جلدی نظیر بهق و برص و امثال اینها به صورت ضماد مصرف شود بسیار نافع است . در بیماری داءالثعلب که موی بدن می ریزد اگر مقداری از خاکستر پوست مار را با روغن زیتون مخلوط نموده و ضماد نمایند سبب روییدن مجدد مو در جاهای ریخته شده خواهد شد .

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، مار

خوردن پودر پوست مار را می دهد مقدار خوراک آن حداکثر تا 3 گرم است . طبیعت پوست مار گرم و خشک است اگر مقدار 4 گرم پوست مار را پودر کرده و با هشت گرم آرد جو خمیر کنند و این خیمر را روی ریگ های داغ بپزند چنانچه افراد مبتلا به بواسیر میل نمایند برای آنان بسیار مفید بوده و اکثر مواقع سبب از بین رفتن بواسیر می گردد . جهت دفع سنگ های کلیه یا مجاری ادراری مقدار یک گرم زاج را در ظرفی گذاشته و از زیر آن ظرف حرارت بدهند یعنی آن را تکلیس کنند و مقدار 4 گرم پوست مار به آن اضافه نموده و صبح ناشتا بخورند سنگ های مجاری ادراری را ریز ریز کرده و دفع می نمایند .

یکی دیگر از  خواص پوست مار این است که اگر زنی که در رحم بچه مرده داشته باشد پوست مار را در زیر رحم آن بخور دهند در ساعت سبب اخراج جنین مرده و مشیمیه خواهد شد . اگر مقداری پوست مار را بر بالای ران زنی که در حال زایمان می باشد ببندیم زایمان او اسان خواهد شد . در حال سلامت خوردن پوست مار صلاح نیست چون سبب مختصر تاری چشم و زبری پوست بدن می شود.

خواص پوست مار بسیار است که به برخی از انها در بالا اشاره کردیم. همچنین همانطور که میدانید از پوست مار لباس و کیف و کفش درست میکنند و به قیمت های خیلی گران می فروشند. روغن مار هم که هزاران فایده دارد و برای تقویت مو عالیست.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، مار

نشانه های پوست اندازی مارها

مانند انسان‌ها، مارها نیز به طور پیوسته سلول‌های پوستی جدیدی تولید می کنند و باید پوست قدیمی خود را کنار بگذارند. انسان‌ها به طور مداوم و در مقدارهای بسیار کوچک پوست خود را از دست می دهند اما مارها، پوست قدیمی خود را در یک حالت پیوسته و مداوم از دست می دهند (طی فرآیندی به نام Ecydsis). فاصله بین این پوست اندازی‌ها به عوامل مختلفی مانند سن مار، میزان رشد و شرایط محیطی وابسته است. مار های جوان و در حال رشد به طور پیوسته (هرچند هفته یک بار) پوست اندازی می کنند در حالی که مارهای بالغ به میزان کمتر و تنها چندبار در سال این پروسه را طی می کنند.

نشانه هایی که نمایانگر شروع پوست اندازی مار هستند

  • چشمان مار رنگی آبی و ابر مانند پیدا می کنند. دلیل این موضوع به پوشاننده چشم آنان باز می گردد. این پوشاننده به دلیل این که قرار است جایگزین شود (به دلیل پوست اندازی) شل شده و موقعیت همیشگی خود را ندارد. با شروع پوست اندازی، چشم‌ها مانند قبل تمیز خواهند شد.
  • پوست قدیمی مار کمرنگ یا کدر خواهد شد و گاهی اوقات شکم مار در ابتدا کمی صورتی به نظر می رسد.
  • مار بیشتر از قبل خود را مخفی می کند.
  • اشتهای مار  ممکن است کم شده یا حیوان کاملا از تغذیه خودداری کند.
  • مار ممکن است حساس تر شده و حالت تدافعی بیشتری پیدا کند (دلیل آن به کم شدن دید حیوان باز می گردد). توجه داشته باشید که پوست اندازی برای مار فرآیندی بسیار استرس زا می باشد.

هنگامی که مار آماده پوست اندازی  شده است به دنبال سطوح زبر و سخت می گردد تا از آنان برای جدا کردن پوست خود کمک بگیرد. همچنین ممکن است برای تسریع این فرآیند مار خود را در آب خیس کند.

مشاوره و راه اندازی پرورش مار ،نشانه هایی که نمایانگر شروع پوست اندازی مار هستند09198000513

آموزش پرورش مار,طرح پرورش خزندگان,طرح توجیهی پرورش تمساح

اشنایی با خواص پوست مارپوست مارخواص پوست مارنشانه های پوست اندازی مارهانشانه هایی که نمایانگر شروع پوست اندازی مار هستند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!