فروش طرح توجیهی ، راه اندازی مزرعه،مشاوره و کار افرینی عنکبوت

عنکبوت ها تار خود را جهت مصارف مختلفی از جمله نگهداری و حراست از تخم ها و کودکان خود، به دست آوردن غذا، ساختن خانه و حرکت در محیط اطراف خود به کار می برند. عنکبوت ها تنها جانورانی هستند که از تار خود در تمامی مراحل مختلف زندگیشان استفاده می کنند. تا به حال ۱۰ نوع غده ی تولید تار در شکم عنکبوت شناخته شده است که هر کدام از آنها به چند لوله ی تو خالی آمپول مانند متصل هستند که گاهی تعدادشان به ۱۰۰ عدد می رسد و عمل ریسیدن تار به وسیله ی آنها انجام می شود. این تارها در کنار کدیگر قرار گرفته به هم متصل می شوند.

نتیجه تصویری برای عنکبوت

همانطور که عنوان شد عنکبوت تارهای مختلفی را ایجاد میکند. به عنوان مثال: تار هایی برای تولید شبکه ی خود، برای نگه داری تخم ها و دسته ای دیگر فقط به عنوان طناب به کار می روند و در زمان حرکت از آن استفاده می کنند. نکته ی مهم آن است که عنکبوت ها به تار خود نمی چسبند زیرا همه ی تارهای عنکبوت چسبناک نبوده ضمن آن که پاهای بلند عنکبوت ها، این موجودات را از روی سطح تارهایش مخصوصا از آن دسته از تارهایی که چسبناک هستند جدا نگه می دارد. آنها همچنین مکان هایی را به روی تار های خود دارا هستند که به عنوان مرکز فعالیت می باشد که اصلا چسبناک نیستند.

تصویر مرتبط

در زمان حرکت بر روی تارها، عنکبوت فضای بسیار کوچکی از بدن خود که نوک پاهایشان باشد را در تماس با تارهایش قرار می دهد. به عنوان مثال، عنکبوت با تار کروی، چنگال وسط پای خود را به همراه دندانه موهای زبری که در نوک آن وجود دارد، بر روی تار قرار می دهد. این ناحیه کوچک تماس، به وسیله ی یک پاک کننده ی کوچک از نوک پا پشتیبانی می کند و توسط غده هایی روغن زده می شود تا هر گونه خطر احتمالی به این واسطه بر طرف شود.

دیدگاه بگذارید