فروش طرح توجیهی ، راه اندازی مزرعه ، مشاوره و کار افرینی عقرب

عقرب چگونه موجودی است؟

عقرب‌ها از گونه‌ی بندپایان و رده عنکبوتیان، دارای نیش (انتهای دم) با زهر کشنده و ۸ پا هستند. عقرب‌ها خون‌سرد بوده، خواب زمستانی دارند و بیشتر در آب و هوای گرم فعالیت می‌کنند؛ آن‌ها روزها را زیر سنگ یا در حفره‌هایی که خودشان حفر کرده‌اند یا از قبل وجود داشته سپری کرده و فعالیت زیستی خود مانند شکار، غذا خوردن، جفت‌یابی و… را هنگام شب انجام می‌دهند.

تصویر مرتبط

تغذیه لازم برای پرورش عقرب

برای تغذیه عقربها میتونی از کرم خاکی یا جیرجیرک استفاده کنی، البته چون بحث پرورش عقرب و بهره برداری از اون هست، لازمه که مواد تقویتی مربوطه تهیه و به همراه کرم و جیرجیرک به عقربها داده بشه. هفته چندبار تغذیه لازمه و آب خوردن هم می بایست هر روز تعویض بشه.

عقرب ها انواع متنوعی دارن که در اندازه های کوچک و بزرگ موجود هستن. خطرناک ترین نوع عقرب ها در ایران زندگی میکنن و مرکز عقرب پرور ایران رو میشه استان خوزستان دونست. این جانور بیابانی سم بسیار مهلک و کشنده ای قسمت انتهای بدن یعنی دم خودش هست که سوای خطرات جانی و مرگبار، در صورت استفاده درست از سم عقرب، میشه جون بسیاری از آدمها رو هم نجات داد. چرا که این سم کشنده مصارف دارویی داشته و برای تسکین درد و از بین برنده انواع عفونت ها کاربرد داره.

همچنین در کشورهای شرقی مثل چین، عقرب سرخ شده یا کبابی از تنوع های غذایی به شمار میره و مشتریان بسیار زیادی هم داره. چینی ها معتقدن خوردن عقرب میتونه بدن رو در مقابل بسیاری از بیماریها مصون نگه داره و همچنین باعث افزایش طول عمر و عقب افتادن پیری میشه. البته هر عقربی خوراکی نیست و باید از قبل توسط مراجع زیربط تأیید شده باشه. همچنین سم عقرب ها باید قبل از مصرف از بدنش استخراج بشه و عده سم ساز هم خارج شده باشه.

 

نتیجه تصویری برای عقرب

 

دیدگاه بگذارید