فروش طرح توجیهی ، راه اندازی مزرعه ،مشاورو کار افرینی ماهی زینتی

آنجل های آب شیرین به خاطر بدن منحصر به فرد و اخلاق جذابشان یکی از محبوترین و فراگیرترین ماهیان آکواریومی می باشند.آنجل ها در خوردن غذا بسیار حریصند و به علت عشق غذا بودنشون با نزدیک شدن هر فرد به تانک به بالای آب هجوم می آوردند لذا موقع تغذیه ی این گونه ماهی ها دقت کنید که غذا به ماهی های کوچکتر یا انواع دیگر ماهی موجود در تانک برسد .

آنجل ها ماهی ها کنجکاوی هستند .

آنجل ها تقریبا با همه نوع غدای ماهی نیز سازگارند.

این ماهی آکواریوم های بلند رو ترجیح می دهند.

این ماهی گیاهخوار است و به تمیزی آب اهمیت زیادی می دهد پس اگر حوصله ی تمیز کردن آب رو ندارید بی خیال این زبون بسته ها شید ،گناه دارند به خدا .

این ماهی در رنگ ها و طرح های مختلف و بسیاز زیبایی وجود دارد ولی همگی از یک گونه به شمار می روند . البته گونه ی دیگری از آنجل ها وحوددارد که به آنجل مونو معروف است و جز ماهیان گوشتخوار محسوب می شود . در آینده در مورد این ماهی نیز یه تفصیل بحث خواهیم کرد .

ویژگی ها و مشخصات ماهی آنجل آب شیرین

نام علمی : Pterophyllum scalare

نام ها و گونه های رایج : سفید، سیاه ،طلایی ،نقره ای ،مرمری ، پلنگی و … که نامگذاری بیشتر بر اساس رنگ و طرح خال های آنهاست .

سطح نگه داری : آسان

حد اکثراندازه : در حدود 15 سانتی متر

pH : 6 – 7.5

دمای مطلوب : 74°F – 84°F (23°C – 29°C)

سختی آب : 5° to 13° dH

طول عمر: 8 -10 سال

زادگاه اصلی : رودخانه ی آمازون

رفتار: معمولا ماهی های آرامی و صلح جویی هستند اما ممکن است در هنگام تغذیه حالت تهاجمی به خود بگیرند و همچنین به ویژه در هنگام تخم گذاری و تولید مثل قلمرو طلب می شوند .

جفت گیری ، تولید مثل و تخم گذاری : میزان قلیایی بودن آب در حدود 7 و حداکثر دما 27 درجه ی سانتی گراد می باشد .این ماهی تخم های خود را بر روی سنگ های قائم یا زاویه دار قرارمی دهد. تخم گیری از آنجل ها چندان سخت نیست .(مطالب تکمیلی در پست های بعدی )

ظرفیت تانک : حداقل 20 گالن (ترجیحا تانک های بلند )

ماهیان سازگار : این ماهی خود را با هرگونه ماهی دیگری که قابلیت همزیستی با آن را داشته باشد تطبیق می دهد . (گیاهخوار)

نتیجه تصویری برای ماهی انجل

رژیم غذایی : خورنده های بسیار خوبی هستند . همه نوع غذایی رامی شود به این ماهی داد.

سطح شنا : میانه ی تانک

تشخیص جنسیت :در مورد آنجل ها تفاوت مشخصی بین نرو ماده وجو ندارد . فقط در هنگام تولید مثل می تونید ماده رو ار نر تشخیص بدهید .ماده لوله ی جنسی خود را به شکل قطره ی اشک و نر به صورت شیپوری شکل در می آورد .

خلاصه اینکه این ماهی که در ایران به نام فرشته ماهی نیز شناخته می شود از جمله ماهی هایی است که بسیار مورد توجه آکواریوم داران قرار دارد و اگر کمی حوصله به خرج بدید و بازار رو بگردید می تونید نمونه های واقعا زیبایی از این ماهی رو پیدا کنید .

آنجل گونه های بسیار متنوعی دارد و موارد گفته شده در بالا فقط کلیتی در مورد همه ی آنجل های موجود می باشد.گونه های مختلف آنجل از لحاظ شرایط نگه داری و ویژگی ها تفاوت های مختصری با هم دارند که به مرور و در پست های بعدی به آنها خواهیم پرداخت .

نتیجه تصویری برای ماهی انجل

دیدگاه بگذارید