فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه،مشاوره و کار آفرینی گل ختمی

معرفی ختمی خبازی

ختمی خبازی با نام علمی، Malva sylvestris، همانطور که این گیاه گلدار در جنس Malva است، دوست داشتنی است و دارای یک گل بنفش قابل توجه و بین ارتفاع 3-4 متر است. این گیاه بومی اروپای غربی است، اما در بخش هایی از مدیترانه و شمال آفریقا گسترش یافته و به بسیاری از جهان انگلیسی زبان وارد شده است. به اندازه کافی عجیب و غریب است و یکی از ویژگی های تعریف شده از جنس Malva، nutlets و دانه ها (همچنین به دلیل شکل آنها پنیر نامیده می شود)می باشدو این گل از زمان های قدیم استفاده شده است.

طرز استفاده و مقدار مصرف

خیسانده ریشه ختمی: 10 گرم ریشه ختمی را پوست کنده و خرد کرده و در یک لیتر آب سرد خیس کنید و پس از 8 ساعت آنرا صاف کرده و نگهداری کنید. این مایع در رفع اسهال خونی بسیار موثر است.

دم کرده ختمی: در حدود 20 گرم ریشه ختمی را تمیز کرده و خرد کنید و آنرا در یک لیتر آب جوش بریزید و بگذارید بماند تا سرد شود. سپس آنرا صاف کرده و با عسل مخلوط کنید.

دم کرده گل ختمی : 20 گرم گل خشک شده ختمی را در یک لیتر آب جوش بریزید و بگذارید بماند تا سرد شود. سپس آنرا با قند یا عسل شیرین بکنید.

لازم به ذکر است گیاهان دارویی که دارای ترکیبات لعابدار هستند مانند گل ختمی را نباید روی شعله مستقیم قرار داد، زیرا حرارت مستقیم باعث تغییر ترکیب گیاه می‌شود.مضرات گل ختمی (عوارض جانبی، موارد احتیاط و منع مصرف) ختمی گیاه مفید و بی‌ضرری است با این وجود زنان باردار و مادران شیرده باید از مصرف زیاد آن پرهیز کنند، همچنین کسانی که سرد مزاج هستند باید ختمی را با عسل بخورند.

خواص گل ختمی

ختمی گیاه بومی مناطق شرق مدیترانه است .
گیاهی است علفی و چند ساله که ارتفاع آن به حدود 2 متر می رسد ساقه آن از کرکهای ریز که به رنگ خاکستری می باشد پوشیده شده است .
برگهای ختمی دندانه دار ، پهن و مانند قلب می باشد . گلهای آن درشت به رنگ سفید مایل به قرمز یا ارغوانی است که بصورت دسته های سه تایی در اواخر تابستان ظاهر می شود .
ختمی به علت داتشن گلهای زیبا به صورت گیاه زینتی در باغچه ها کاشته می شود . تمام قسمتهای این گیاه استفاده طبی دارد
ختمی چند نوع می باشد :
ختمی بنفش
ختمی سفید
ختمی سیاه
 خواص ختمی بنفش بیشتر میباشد .

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه،مشاوره و کار آفرینی گل ختمی

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه،مشاوره و کار آفرینی گل ختمی

آموزش پرورش جلبک,طرح توجیهی پرورش نهال,تولید بذر

آموزش پرورش گل ختمیانواع گل ختمیبسته بندیپرورش گل ختمیپرورش و فروش گل ختمیتهیه بذر گل ختمیخرید گل ختمیخواص گل ختمیخواص گل ختمی برای عفونت زنانخواص گل ختمی بنفشهراه اندازی مزرعه پرورش گل ختمی،روش گرفتن مجوز گل ختمی ،فروش طرح توجیهی پرورش گل ختمیروش خشک کردن گل ختمیروش مصرف گل ختمیسرمایه گذاری گل ختمی ایطبع گل ختمیفروش انواع گل ختمیفروش پد گل ختمیفروش جزوه ی آموزشی گل ختمیفروش خشک شده گل ختمیفروش طرح گل ختمیفروش فروش گل ختمیفروش گل ختمیفروش لوازم پرورش گل ختمیفروش مزرعهقرص گل ختمیقیمت بذر گل ختمیقیمت گل ختمیکشت گل ختمیگل ختمیگل ختمی خشک شدهمضرات گل ختمیوام گل ختمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    error: Content is protected !!