فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی کاکتوس علوفه ای
انواع کاکتوسهایی که پاجوش تولید میکنند
همه کاکتوسها پاجوش تولید نمیکنند بلکه بسیاری از کاکتوسهای بشکه ای (بارل) و رزی (رزت) چنین ویژگی دارند. در گیاهانی مانند آلوئه ورا و یوکا نیز پاجوش تولید میشود. در طبیعت کاکتوس بشکه ای بزرگ (اچینو کاکتوس گروزونی) پاجوش تولید میکند و با به اشتراک گذاشتن مواد غذایی و آب و فراهم کردن سایه برای محافظت در مقابل آفتاب شدید، از پاجوش مراقبت میکند.
بیشتر پاجوشها در قاعده گیاه شکل میگیرند اما برخی نیز در طول ساقه یا حتی در روی برگ تشکیل میشوند. همه انواع این پاجوشها را میتوانید میتوانید جدا کنید و بگذارید ریشه تولید کرده و یک گیاه جدید تشکیل بدهد. یک کاکتوس بالغ سالم با پاجوش را انتخاب کنید و پاجوش آن را ببرید. تکثیر کاکتوس از طریق پاجوش بسیار آسان است به شرطی که پاجوش را درست ببرید، محیط مناسبی برای آن در نظر بگیرید و بگذارید مدتی بماند تا انتهای آن خشک شود یا به عبارتی کال ببندد.
چگونه پاجوش را ببریم؟
اولین قدم این است که بدانید چگونه پاجوش را از گیاه جدا کنید. چاقوی بسیار تیزی بردارید و تیغه آن را با الکل یا محلول 10 درصد سفید کننده تمیز کنید. با این کار نمیگذارید میکروبها وارد محل برش شوند.
پاجوش را با زاویه 45 درجه ببرید. شیب دار بودن سطح برش در گیاه مادر موجب انحراف مسیر آب شده و کمک میکند این ناحیه پیش از این که کال ببندد، دچار پوسیدگی نشود. برخی افراد ترجیح میدهند انتهای بریده شده پاجوش را پودر سولفور (گوگرد) بپاشند تا مانع از مشکلات قارچی و پوسیدگی شوند. این کار در بیشتر مواقع ضرورتی ندارد به شرطی که بگذارید انتهای بریده شده قلمه، کاملا خشک شود. ممکن است چند هفته یا حتی چند ماه این فرایند طول بکشد. در این زمان انتهای بریده شده باید خشک و سفت شده و کمی چروکیده و تا حدی مایل به سفید شود.
رشد و پرورش پاجوش کاکتوس
پس از جدا کردن پاجوش از کاکتوس و تشکیل کال در انتهای بریده شده آن، زمان آن میرسد که پاجوش را بکارید. بهترین مکان برای کاشت پاجوش کاکتوس خاک با زهکشی خوب و ریگ دار است. و یا این که خودتان با ترکیب 50 درصد پومیس یا پرلیت و 50 درصد پیت یا کمپوست آن را درست کنید.
برای کاشت پاجوش کاکتوس از گلدانی استفاده کنید که تنها کمی بزرگتر از قطر قاعده آن باشد. یک سوم یا نیمی از قاعده گیاه را با خاک بپوشانید تا گیاه نیفتد. پاجوش را در محیطی روشن با نور غیر مستقیم قرار دهید و خاک را کمی مرطوب نگه دارید.
بیشتر کاکتوسها ظرف چهار تا شش هفته ریشه میدهند اما در برخی نیز ممکن است چند ماه فرایند ریشه دهی طول بکشد. به گیاه دقت کنید تا رشد هر گونه جوانه جدید در آن را متوجه شوید. رشد جوانه نشان دهنده تولید و رشد ریشه است. در این زمان گیاه جوان میتواند مواد مغذی و آب را دریافت کند.
فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی کاکتوس علوفه ای

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی کاکتوس علوفه ای

روش تکثیر با پاجوش
پاجوشها یا پاگیاه ها ممکن است به طرق مختلف در قسمت پایه ای گیاه و یا حتی در قسمتهای بالایی گیاه تولید شوند. (مانند گیاه کریپتنتوس)پا جوش را میتوان از پایه مادری جدا کرده و برای تکثیر مستقیما در گلدان کاشت .البته دقت کنید که همراه با ریشه باشند و بهتر است پاجوشهای سالم و عمودی را برای تکثیر انتخاب کنید. کلید موفقیت در این روش این است که هرگز پا جوشهای خیلی جوان را انتخاب نکنید و عمل تکثیر را دقیق و درست انجام دهید.
معرفی گیاه دندان ببری و روش های پرورش آن
گیاه دندان ببری یکی از انواع کاکتوس با ظاهری بی‌ همتاست که برگ‌ های خاردار آرواره‌ شکل و گوشتی دارد. این دندان‌ ها (خارها) بی‌ ضرر بوده و هدف دیگری به جز دفاع کردن از گیاه ندارند.
اصلیت گیاه دندان ببری : آفریقای جنوبی
نام‌ ها ی گیاه دندان ببری : دندان‌ ببری (نام رایج). فاکاریا تایگرینا (علمی/ گیاه‌شناسی)
حداکثر رشد (تقریبا ) : ۲۰ سانتی‌متر (۸ اینچ) قطر. ۱۵ سانتی‌متر (۶ اینچ) طول برگ‌ها.
میزان سمی بودن گیاه دندان ببری برای حیوانات خانگی: ناشناخته.
فاکاریا تایگرینا در زادگاهش ، استان کیپ شرقی (آفریقای جنوبی) در میان تخته ‌سنگ ‌ها در هر جایی که رطوبت وجود داشته باشد و دارای آب ‌و هوایی استوایی باشد ، رشد می‌ کند. این منطقه همچنین دارای دوره‌ های سرد تری نیز می‌ باشد که به پرورش‌ دهندگان نواحی گرمسیر نیز کمک می‌کند بتوانند شرایط طبیعی رشد این گیاه را محیا کنند.
گل‌ دهی : گیاه دندان ببری گل ‌برگ ‌های باریک ، بلند و خمیده به رنگ زرد روشن دارد. این گیاه از پاییز تا اوایل زمستان و در شرایطی که حداقل ۳ ساعت در روز زیر نور مستقیم خورشید باشد ، شکوفه می‌ دهد. گل‌های آن در اواسط روز باز شده و قبل از غروب آفتاب ، بسته می‌ شوند.
شاخ و برگ : این گیاه از آن گیاه ‌هایی است که شما هم به خاطر گل ‌هایش و هم به خاطر برگ‌ هایش عاشق آن خواهید شد. برگ‌ های گوشتی کلفت آن مثلثی شکل بوده و به صورت جفتی رشد می‌ کنند که به آن ظاهری مانند آرواره می ‌دهد. حاشیه‌ های گیاه خارهایی تولید می‌ کنند که شبیه به دندان است. این خارها رطوبت را از هوا گرفته و از طریق آوند ها به ریشه منتقل می‌ کنند. هر گیاه یک بوته ی برگ و دارای تقریبا ۱۰ برگ دارد که به صورت انبوه رشد می‌ کند. برگ‌های این گیاه خشن و زبر هستند.
فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی کاکتوس علوفه ای
مراقبت از گیاه دندان ببری
دما: دمایی بین ۲۱ تا ۳۲ درجه‌ی سانتی‌ گراد (۷۰ تا ۹۰ درجه‌ی فارنهایت) برای این گیاه خیلی خوب بوده و نباید کمتر از ۱۰ درجه‌ ی سانتی‌ گراد (۵۰ درجه‌ی فارنهایت) باشد.
نور: گیاه دندان ببری یک گونه‌ ی نور دوست است که در پاییز روزانه حداقل به ۳ ساعت نور مستقیم خورشید برای شکوفه دادن نیاز دارد. در زمستان نور کمتر، مشکلی ایجاد نمی‌ کند اما باید از آبیاری بیش‌ازحد آن پرهیز کرد.
آبیاری: هنگامی که انگشتتان خاک سطح گلدان را خشک احساس کرد ، باید به گیاه آب داد. اگر به آن زیادی آب بدهید ، گیاهتان را با دست خودتان کشته‌ اید. هرگز اجازه ندهید ساقه‌ی گیاه در آب غرق شود.
خاک: خاک کاکتوس عالی است و دارای مواد مغذی مورد نیاز گیاه نیز هست. اگر مایل به تهیه‌ ی خاک خود هستید باید از یک کمپوست غیر گیاهی و به میزان ۱ به ۲ از شن درشت و خاک استفاده کنید.
کود دهی: من از اواسط بهار تا اواخر تابستان هفته‌ ای یک بار از کود مایع بسیار رقیق شده استفاده می‌ کنم.
تعویض گلدان : هر دو سال و یا هر زمان که گلدان برای گیاه کوچک شد ، باید آن را عوض کنید. گیاه را فقط به یک گلدان کمی بزرگ‌ تر منتقل کنید اما به دلیل ریشه‌ های ظریف این گیاه باید از یک ظرف کم‌ عمق استفاده کنید. همچنین مطمئن باشید که گلدانتان دارای سوراخ زه‌ کشی باشد.
رطوبت هوا : رطوبت معمول خانه کافی است. درها و پنجره‌ها را باز کنید تا هوای کافی به گیاه برسد.
فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی کاکتوس علوفه ای

آموزش پرورش کاکتوس علوفه ای,طرح توجیهی کاکتوس علوفه ای

آموزش پرورش کاکتوس علوفه ایانواع کاکتوس علوفه ایبسته بندیپرورش کاکتوس علوفه ایپرورش و فروش کاکتوس علوفه ایتغذیه کاکتوس علوفه ایتهیه بذر کاکتوس علوفه ایخرید کاکتوس علوفه ایراه اندازی مزرعه پرورش کاکتوس علوفه ای،گرفتن مجوز کاکتوس علوفه ای،فروش طرح توجیهی پرورش کاکتوس علوفه ایسرمایه گذاری کاکتوس علوفه ایفروش انواع کاکتوس علوفه ایفروش پد کاکتوس علوفه ایفروش جزوه ی آموزشی کاکتوس علوفه ایفروش طرح توجیهی پرورش کاکتوس علوفه ایفروش طرح کاکتوس علوفه ایفروش کاکتوس علوفه ایفروش کاکتوس علوفه ای بدون خارفروش لوازم پرورش کاکتوس علوفه ایفروش مزرعهفروش مولد کاکتوس علوفه ایقیمت کاکتوس علوفه ایقیمت میوه کاکتوس علوفه ایکاکتوس علوفه ایکشت کاکتوس علوفه ایگرفتن مجوز کاکتوس علوفه اینام علمی کاکتوس علوفه ایوام کاکتوس علوفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!