فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی مار

انواع و حقایق زیستی  مار
اندازه
 با توجه به تعدد گونه های مار، این جانوران اندازه بسیاری متفاوتی هم دارند. کوچکترین مار موجود در جهان آنگونه که توسط نشنال جئوگرافیک ادعا شده است مار قیطانی نام دارد که صرفا 10 سانتی متر طول داشته و خیلی شبیه کرم های خاکی است. بزرگترین مار هم پیتون مشبک است که طول آن  حتی به 9 متر هم می رسد. بزرگترین فسیل ماری که تاکنون کشف شده نیز Titanoboa نام دارد. این موجود 60 میلیون سال قبل زندگی می کرده و اندازه آن به 15 متر می رسیده است.
مار زنگی پشت الماسی غربی می تواند از فاصله ای به اندازه نیمی از طول بدن خود اقدام به حمله کند که برای موجودی با اندازه 120 سانتی متر رکورد کمی نیست.
تخم  ها و مار بچه ها
 یکی از سوءبرداشت های رایج در میان انسان ها آنست که مار برای نگهداری از تخم های خود لانه درست می کند. البته تنها یکی از گونه های مارها یعنی شاه کبراها برای نوزادان خود لانه درست می کند. افزون بر این باید دانست که تمام مارها هم تخم گذار نیستند. حدود 70 درصد از مارها تخم می گذارند که  تخم گذار نامیده می شوند.
30 درصد دیگر فرزندان خود را به صورت زنده زایی به دنیا می آورند که از این نظر بسیار شبیه پستانداران هستند. دلیل این موضوع نیز آنست که مارها در برخی اقلیم ها به علت سردی هوا قادر به تخم گذاری نیستند، بنابراین مارهای سردسیری غالبا بچه زا می باشند.
مارها از چه تغذیه می کنند؟
مارها گوشت خوار هستند و صرفا از گوشت تغذیه می کنند. هرچند که تصور خیلی ها بر قرار گرفتن مارها در دسته آفات است، اما در اصل مارها آفات را دور می کنند و جوندگان را می خورند.
بسیاری از افراد اینگونه می اندیشند  که مار با گاز گرفتن طعمه و تزریق سم خود به بدن شکار آنرا از پای در می آورد. این باور نیز نادرست است، در میان مارها تنها مارهای کبرا و افعی ها از سم خود برای از پا درآوردن طعمه استفاده می کنند.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی مار

بسیاری از مارها در مقابل طعمه خود را می بلعند. مارهای بزرگی نظیر پیتون نیز طعمه خود را خفه  کرده و سپس آنرا یکجا می بلعند. طبق اطلاعات منتشره از سوی نشنال جئوگرافیک مارها توانایی خوردن جانورانی با اندازه 75 الی 100 برابر اندازه خود را دارند. حتی مارهایی مشاهده شده اند که اقدام به خوردن تمساح و گاو هم کرده اند. مار پیتون به منظور جای دادن طعمه در دهان خود آرواره هایش را تا حد ممکن می گشاید.
بعد از آنکه طعمه در درون دهان مار قرار گرفت، بدن مار آنزیم هایی را برای تقسیم غذا و تبدیل آن به انرژی قابل استفاده آزاد می کند. مارها برخلاف جانوارن دیگر نیازی به غذاخوردن به صورت منظم ندارند زیرا میزان متابولیسم این جانداران بسیار کم است. به عنوان مثال شاه کبرا می تواند ماه ها بدون غذا زنده بماند.
البته برخی اوقات بلعیدن حیوانات زنده برای مار دردسرساز می شود. حتی گزارش شده که مارها بعد از خوردن حیوانات زنده منفجر شده اند هرچند که دلیل این موضوع معلوم نیست.
مارها کجا زندگی می کنند؟
مارها را تقریبا در گوشه گوشه جهان می توان یافت. مارها در جنگل، بیابان، باتلاق و مراتع زندگی می کنند. بسیاری از مارها نیز در پناهگاه های زیرزمینی یا فضای زیر سنگ و صخره ها لانه می کنند. برخی از مارها همانند مارآبی زهردار آمریکای شمالی  بخشی از زمان را در آب به سر می برند.
باوجودی که مارها در سرتاسر جهان پراکنده هستند، اما به طور کلی مار از سرما خوشش نمی آید. دلیل این موضوع هم خونسرد بودن یا وابستگی آنها به منابع تامین حرارت خارجی است. زیرا مارها برخلاف جانداران خونگرم از منابع لازم برای تامین حرارت بدن خودبرخوردار نیستند. اگر هوا سرد باشد مارها نیز سردشان می شود چون بدن این جانداران از انرژی برای گرم کردنشان استفاده نمی کند. پس وقتی هوا سرد می شود اغلب مارها در تونل های زیرزمینی به خواب زمستانی فرو می روند. سایرین نیز بدنبال مکان های گرم تری مثل منازل انسان ها می گردند.

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی مار

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی مار

رده بندی مارها
طبق سیستم اطلاعات رده بندی ادغامی (IT IS):
قلمرو: حیوانات
قلمرو تابعه: دوسوئیان
فرو قلمرو: Deuterostomia
شاخه: مهره داران
زیرشاخه: استوی
فروشاخه: آرواره داران
بالارده : مهره دار چهار عضوی
کلاس: خزنده
رده: مارها و سوسماران
راسته:  مار
فروراسته:  Scolecophidia( کورمارها) و ناکورماریان (سایر مارها به جز کورمارها)
خانواده ها: 3 خانواده کورمار و 15 خانواده از ناکورماریان
خانواده های تابعه: 9 خانواده ناکورماریان
جنس: 15 کورمار و 316 ناکورمار
گونه ها: 305 کورمار و 2618 ناکورمار، از جمله:
  • مار زهردار سیاه مناطق گرمسیری – polylepis Dendroaspis
  • مار مرجانی – 6 جنس و 81 گونه، مانند مار مرجانی آریزونا (euryxanthus Micruroides)، مار مرجانی شرقی یا معمولی (fulvius Micrurus) و مار مرجانی تگزاس (tener Micrurus)
  • مار ذرت – guttatus Pantherophis
  • کبرا- 28-270 گونه، بسته به تعریف، مانند شاه کبرا (hannah Ophiophagus) و مار کبری هندی (naja naja)
  • مار آبی زهردار (خشک دهان) – Agkistrodon piscivorus
  • مار گارتنر (مار بی زهر زنده زای راهراه آمریکایی)- 28 گونه، مانند مار گارتنر معمولی(Thamnophis sirtalis)، مار گارتنر سان فرانسیسکو (Thamnosis sirtalis tetrataenia) و مار روبان غربی (Thamnophis proximus)
  • مارهای زنگی – 32 گونه، مانند مار زنگی تیمبر horridus Crotalus))، پشت الماسی شرقی (adamanteus Crotalus) و پشت الماسی غربی (atrox Crotalus)
  • فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی مار

آموزش پرورش مار,طرح پرورش خزندگان,طرح توجیهی پرورش تمساح

آموزش پرورش مارآنالیزسم و زهر ماراموزش زهرگیری از ماربسته بندی زهر مارپوست اندازی مارتغذیه صحیح مارراه اندازی مزرعه مارروش استفاده از زهر مار و عقربروش کشتن مارروش نگهداری مارسرمایه گذاری مارسم و زهر مارفروش اطلاعات پرورش مارفروش جزوه ی آموزشی مارفروش سم مار روسی و اوکراینیفروش طرح پرورش مارفروش طرح توجیهی پرورش مارفروش لوازم پرورش مارفروش مارفروش نیش مارقیمت زهر مارقیمت سم و زهر مارگرفتن مجوز پرورش مارگزش مارمار افعی گرزهمار جعفریمار سفیدمار سیاهمار کبرامارافعی دم عنکبوتیمزرعه پرورش مارمهره ماروام برای مار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!