فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی کاکتوس علوفه ای
آبیاری در فصول رشد
فصل رشد، به فصولی گفته می شود که کاکتوس فعال بوده و در حال رشد می باشد. بر خلاف تصور بسیاری، در فصول رشد کاکتوس و ساکولنت نیاز به آبیاری منظم دارد.
در این فصل بهتر است که کاکتوس تا اندازه ای آبیاری شود که کمی آب از درز های پایین گلدان خارج شود. سپس آبیاری مجدد، زمانی انجام شود که خاک کاکتوس کاملا خشک شود.
بهتر است که کل سطح خاک را خیس نکرد. این به این دلیل است که آب در اطراف ساقه کاکتوس جمع نشده و رطوبت به مرور به کل خاک برسد. با این کار امکان پوسیدگی ساقه از بین می رود.
برای اطمینان از خشک بودن خاک می توان به اندازه چند سانتی متر سطح خاک را به کناری زد و یا آنکه یک خلال دندان را به آرامی در خاک فرو کرده، در صورتی که رطوبتی مشاهده نشد مجددا آبیاری انجام شود.
در ایامی که هوا گرم می باشد. آبیاری در ابتدای شب انجام شود تا گرما و تابش خورشید به کاکتوس آسیبی نرساند و کاکتوس فرصت کافی برای دریافت آب قبل از تبخیر را داشته باشد. همچنین دمای آب ترجیحا به دمای محیط نزدیک باشد تا ریشه کاکتوس در اثر تغییر دمای ناگهانی شوکه نشود. (بهتر است ظرف حاوی آب به مدت ۲۴ ساعت در محل نگهداری کاکتوس باشد تا به دمای محیط نزدیک شود)
همچنین می توان کاکتوس را از پایین گلدان آبیاری کرد. این روش بیشتر برای گلدان های پلاستیکی مناسب است.
برای اینکار می تواند گلدان کاکتوس را برای مدتی در یک ظرف با حجم آب کم قرار داد تا ریشه کاکتوس آب مورد نیاز خود را جذب نماید. زمان به اندازه ای باشد که خاک مرطوب گردد.
می توان آبیاری به صورت ترکیبی باشد. به این شکل که گاهی از زیر گلدان و گاهی داخل گلدان آبیاری انجام شود.
فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی کاکتوس علوفه ای

فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی کاکتوس علوفه ای

آبیاری کم و خشکی طولانی مدت در فصول رشد موجب خشک شدن ریشه ها گشته و در صورت آبیاری مجدد امکان پوسیدن ریشه ها وجود دارد.
کاکتوس هایی که در فصول رشد در فضای آزاد نگهداری می شود، نسبت به نگهداری در خانه، رطوبت را سریعتر از دست می دهند. بنابراین فواصل زمانی آبیاری کم می شود.
در صورتی که از سنگریزه روی سطح خاک استفاده می شود، دقت شود که خاک دیرتر رطوبت خود را از دست می دهد.
ساکولنت ها به آب بیشتری نسبت به کاکتوس نیاز دارند. بنابراین قبل از خشک شدن کامل خاک، آبیاری انجام شود.
فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی کاکتوس علوفه ای
آبیاری در فصل استراحت
فصولی از سال به عنوان فصل استراحت است که کاکتوس در این فصول فعالیت و قدرت رشد ندارد و ترجیح می دهد به شرایط استراحت و خواب برود. عموما این فصل برای کاکتوس ها زمستان و با سرد شدن هوا و کوتاه شدن روز می باشد. البته برخی واریته ها دارای فصل استراحت متفاوت بوده و برخی نیز فصل استراحت ندارند. ایجاد شرایط استراحت الزامی نبوده و بیشتر با هدف ذخیره شدن انرژی کاکتوس ها برای گلدهی در فصول رشد می باشد.
در فصول استراحت، کاکتوس عموما نیاز آبی بسیار کمی دارد و حتی برخی از آنها باید کاملا خشک شوند.
در صورتی که کاکتوس ها را در نور و درجه حرارت زیر ۸ درجه نگهداری می شود، فقط زمانی آبیاری شود که احساس می شود کاکتوس در حال خمودگی و چروکیدگی می باشد. حجم آب در حد رفع نیاز و رسیدن رطوبت به ریشه بوده و نباید به اندازه سیراب شدن آبیاری شود.
در این شرایط بهتر است ۲ هفته پس از خشک شدن کامل خاک آبیاری ناچیز انجام شود.
در صورتی که کاکتوس در مکانی تاریک و در دمای زیر ۸ درجه نگهداری می شود، می توان کل فصل استراحت، کاکتوس ها را خشک نگهداری کرد.
در همه موارد دقت شود که کم کردن آب تدریجی انجام شود.
در فصل استراحت و ایامی که هوا سرد تر است باید آبیاری در صبح زود انجام شود و آب کمی ولرم باشد.
ساکولنت ها نسبت به کاکتوس ها در این فصل نیز نیاز آبی بیشتری دارند.
در صورتی که تصمیم بر این نباشد که کاکتوس در این فصل به حالت استراحت برود، با ایجاد شرایط نوری و دمای مناسب، آبیاری با حجم کمتر و فواصل کم بیشتری نسبت به فصول رشد نیاز است.
فروش طرح توجیهی، راه اندازی مزرعه، مشاوره و کار آفرینی کاکتوس علوفه ای

آموزش پرورش کاکتوس علوفه ای,طرح توجیهی کاکتوس علوفه ای

آموزش پرورش کاکتوس علوفه ایانواع کاکتوس علوفه ایبسته بندیپرورش کاکتوس علوفه ایپرورش و فروش کاکتوس علوفه ایتغذیه کاکتوس علوفه ایتهیه بذر کاکتوس علوفه ایخرید کاکتوس علوفه ایراه اندازی مزرعه پرورش کاکتوس علوفه ای،گرفتن مجوز کاکتوس علوفه ای،فروش طرح توجیهی پرورش کاکتوس علوفه ایسرمایه گذاری کاکتوس علوفه ایفروش انواع کاکتوس علوفه ایفروش پد کاکتوس علوفه ایفروش جزوه ی آموزشی کاکتوس علوفه ایفروش طرح توجیهی پرورش کاکتوس علوفه ایفروش طرح کاکتوس علوفه ایفروش کاکتوس علوفه ایفروش کاکتوس علوفه ای بدون خارفروش لوازم پرورش کاکتوس علوفه ایفروش مزرعهفروش مولد کاکتوس علوفه ایقیمت کاکتوس علوفه ایقیمت میوه کاکتوس علوفه ایکاکتوس علوفه ایکشت کاکتوس علوفه ایگرفتن مجوز کاکتوس علوفه اینام علمی کاکتوس علوفه ایوام کاکتوس علوفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!