فروش وراه اندازی پرورش جلبک، اگرارزش غذایی جلبک رابشناسیدواقعامیتوانید پولدار شوید09198000513

-دانستنی هایی جالب از خواص و فواید جلبک ها

-خواص جلبک برای سلامت و زیبایی:

جلبک، دارای مزایای سلامتی فراوانی است که برخی از آن ها شامل کاهش سطح کلسترول، افزایش ایمنی، افزایش تعداد سلول های خونی ، کاهش سمیت کلیه ها، کنترل آسم برونش و افزایش آنتی اکسیدان ها است.جلبک، آبی – سبز و مارپیچی است. این شکل مارپیچی دلیل نام جلبک است. به گونه سیانوباکتریوم تعلق دارد.جلبک

گونه های دیگر شامل جلبک ماکسیما و جلبک گیتلری است.عموماً در دریاچه های قلیایی مکزیک و آفریقا یافت می شوند و آنها غنی از مواد مغذی مثل پروتئین ها، کربو هیدرات ها، ویتامین ها، مواد معدنی و عناصر بسیاری است.

توانایی باقی ماندن در سخت ترین شرایط، هم در محیط زیست و هم به لحاظ شیمیایی را دارد. می تواند در شرایط سخت قلیایی جان سالم به در ببرد، حتی در آبی که 30 – 270 گرم در لیتر نمک دارد.

فروش وراه اندازی پرورش جلبک، باارزش غذایی جلبک واقعا میتوانید پولدار شوید09198000513

ارزش غذایی جلبک:

براساس پایگاه ملی مواد مغذی و چنانچه در این بخش از سلامت نمناک می خوانید ، مواد غذایی یافت شده در جلبک به ازای هر 100 گرم جلبک، شامل 290 kcal انرژی، 57 گرم پروتئین، 24 گرم کربوهیدرات، 7 گرم چربی، 3 گرم قند و 3 گرم فیبر رژیمی است.

مواد معدنی و مفید یافت شده در آن شامل 1200 میلی گرم کلسیم، 28 میلی گرم آهن، 195 میلی گرم منیزیم، فسفر میلی گرم فسفر، 1048 میلی گرم سدیم و 2 میلی گرم روی روی است.

ویتامین های یافت شده در جلبک عبارتند از تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید فولیک، ویتامین B6، C، A، E و ویتامین K.

همچنین شامل حدود 18 – 22 آمینو اسید است، که بدن انسان به آنها نیاز دارد.

هم چنین منبع خوبی از مواد مغذی کم مصرف نظیر بتا کاروتن موجود در ویتامین A و مواد معدنی نظیر روی، کلسیم، منیزیم، آهن و فسفر نیز است

خواص و ارزش غذایی جلبک

فواید سلامتی جلبک:

-هضم آسان:

دیواره سلولیشان از موکوپولی ساکارید تشکیل یافته است که قندهای پیچیده ای هستند بنابراین حتی دیواره سلولی آن را هم می توان هضم کرد، بر خلاف سلولز در گیاهان.هم چنین برای باکتری های پروبیوتیکی مانند لاکتوباسیلوس، که در سیستم گوارشی ما زندگی می کند، مفید است.

-جلبک برای کاهش سطوح کلسترول:

جلبک در کاهش سطح کلسترول خون مفید است و HDL یعنی سطوح کلسترول خوب را بالا می برد.وجود گاما – لینولنیک اسید در آن باعث کاهش کلسترول خون می شود.

-جلبک برای جلوگیری از مسمومیت جیوه:

مسمومیت ناشی از جیوه برای بسیاری از حیوانات، و همچنین انسان ها، نگران کننده است.غلظت های غیر آلی جیوه بیشتر در کلیه ها یافت می شود و آن ها اندام هایی هستند که بدترین تاثیر را می گیرند.مطالعات نشان داده اند که جلبک به طور قابل توجهی میزان سمیت جیوه و آسیب های کلیوی ناشی از سمیت در موش ها را کاهش می دهد.

فواید جلبک برای سلامتی

فروش وراه اندازی پرورش جلبک، باارزش غذایی جلبک واقعا میتوانید پولدار شوید09198000513

-ویژگی های ایمن سازی جلبک:

مطالعات مختلف در مورد جلبک خواص ایمن سازی آن را آشکار کرده اند.این ویژگی ها شامل تولید مغز استخوان، تیموس، رشد طحال، افزایش تولید گلبول های سفید خون و افزایش تعداد هموگلوبین می باشند.

-افزایش تعداد گلبول های قرمز با جلبک:

علاوه بر بهبود سیستم ایمنی که در بخش سلامت نمناک گفته شد ، جلبک نیز می تواند در بهبود شمارش گلبول های قرمز موثر باشد.مطالعه ای که بر روی شهروندان مسن انجام شد، نشان داد که پس از 12 هفته مصرف جلبک، تعداد گلبول های قرمز خون به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

– جلبک برای کنترل سرطان:

جلبک منبع گیاهی بتا کاروتن و فایکوسیانین است.این بیوشیمی ها دارای خواص ضد سرطانی هستند. محققان بر این باورند که فایکوسیانین می توانند سموم مخرب DNA مانند پراکسینیتریت را تغذیه کنند و به کنترل سلول های سرطانی کمک کنند. هم چنین نقشی در کنترل قابل توجه سرطان کبد دارند.

جلبک موثر در کنترل سرطان

-ویژگی های ضد التهابی جلبک:

مصرف منظم جلبک التهاب را کاهش می دهد.وقتی به موش های آزمایشگاهی که ورم مفاصل داشتند، جلبک داده شد، التهاب مفاصل به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

فروش وراه اندازی پرورش جلبک، اگرارزش غذایی جلبک رابشناسیدواقعامیتوانید پولدار شوید09198000513

آموزش پرورش جلبک ,طرح توجیهی پرورش جلبک

جلبک گیتلریجلبک موثر در کنترل سرطانخواص ایمن سازی جلبکخواص و ارزش غذایی جلبکفواید جلبک برای سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!