کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، اردک

مشاوره و راه اندازی اردک ،اصول ابتدایی پرورش اردک را بدانیم09198000513

در ابتدا باید گفت اردک یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد

-جیره های غذایی اردک ها

غذاهای اردکها

با توجه به نیاز کمی و کیفی اردک ها به غذا در رابطه با سن و هدف تولید  جیره های غذایی تدوین می گردند.جدول شماره 1 دو نمونه جیره غذایی برای جوجه اردک ها ی گوشتی است و جدول 2 نمونه ای از جیره غذایی جوجه و پلت هایی است که به گله های مادر تبدیل خواهند شد و جدول شماره 3 به سه نمونه جیره  از برای اردک های مادر  اشاره می نماید. مزرعه شری ولی توصیه می نماید که روزانه باید دو بار غذای کنسانتره با 16 درصد پروتئین و 2850 کیلو کالری انرژی در اختیار اردک های مادر قرار دارد  که در مواقع  تولک در جدول1- این دو بار هر دفعه 145 گرم کنسانتره با 13 درصد پروتئین  و 2850 کیلو کالری انرژی داده می شود.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، اردک

-اصول ابتدایی پرورش اردک

اردکها از نظر علمی جزء شاخه طناب داران و رده پرندگان و راسته غاز سانان و خانواده مرغابی سانان  می باشد. بدن این پرنده  کشیده و کوتاه بوده و دارای نوک پهنی است . دمای بدن آن 40.7 درجه سانتی گراد وتعداد ضربان قلب آن 312  بار در دقیقه و تعداد تنفس 16 تا 28 بار در دقیقه می باشد.در زیر پوست بدن یک لایه چربی وجود دارد که به عنوان عایق حرارتی عمل میکند پر ها سر تا سر بدن اردک را می پوشانند .از ویژگی مهم این پر ها آن است که حالت روغنی دارند که سبب می شود آب و روطوبت به پوست بدن نرسد.دم اردک دارای 20 تا 24 پر می باشد .پاها کوتاه و دارای 3 انگشت مب باشد و این انگشتان به وسیله پرده هایی به هم وصل هستند. تخم گذاری در اردکها به عوامل مختلفی از جمله خصوصیات ژنتیکی و جنس یا گونه آنها وابسته است. اما شرایط مدیریتی خوب، ما را به سوی بدست آوردن با کیفیت ترین تخم و گوشت سوق می دهد.

اردکها به دلیل اینکه بیشتر ساعات روز را در استخر سپری می کنند نیاز به داشتن پناهگاههای خیلی پیشرفته ندارند. پناهگاهها از بامبو یا دیگر مواد ارزان قیمت که در محل یا سواحل خاکریز استخر یا حتی سطح استخر موجود باشند، ساخته می شوند. پناهگاه باید دارای قدرت تهویه خوب باشد و طوری طراحی شود که موجود باشند، ساخته می شوند. پناهگاه باید دارای قدرت تهویه خوب باشد و طوری طراحی شود که هنگام شسته شدن مواد درونشان به داخل استخر زهکشی شود. تقریبا 30 اردک جهت کود دهی 1000 متر مربع استخر کافی می باشد. این تعداد پناهگاهی با سطح 13 – 14 متر مربع نیاز دارند. بچه اردکهای 3 تا 4 ماهه بعد از انجام مراقبت های حفاظتی در برابر بیماریهای همه گیر، در استخر رها سازی می شوند.اردکها می توانند غذای طبیعی را در استخر بیابند. بنابراین به میزان اندکی غذای مکمل که شامل دفعیات خانگی از جمله ضایعات مرغ، پوسته برنج، برنج خرد شده و پوسته حبوبات می شود، نیاز دارند. غذای تنظیم شده ممکن است به میزان 50 گرم به ازای هر اردک در هر روز خریداری و داده شود.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، اردک

از دادن غذاهای قارچ زده یا غذاهایی که برای مدت طولانی نگهدای شده اند به علت مسمومیت باید خودداری شود. اردکها از 24 هفتگی(تقریباً 6 ماهگی) شروع به تخم گذاری می کنند. جعبه ای از جنس حصیر مخصوص تخم گذاری در پناهگاه اردکها قرار داده شود. مراعات اصول بهداشتی و سلامتی به صورت مناسب و کافی جهت حفظ سلامتی اردکها بسیار مهم می باشد. یک پرنده بیمار به راحتی با علائمی از جمله بی قراری، عدم درخشندگی چشمها و خروج آب از بینی و چشمها تشخیص داده می شود. پرنده بیمار باید به سرعت از مابقی جدا شده و تحت درمان قرار گیرد.تخم ها باید هر روز صبح جمع آوری شوند (اردکها فقط در شب تخم می گذارند). اردکها به مدت 2 سال تخم می گذارند و بعد از این مدت باید از مجموعه خارج شوند.

مشاوره و راه اندازی اردک ،اصول ابتدایی پرورش اردک را بدانیم09198000513

آموزش پرورش اردک,پرورش کبک,بلدرچین ,بوقلمون

اردكهااردكها فقط در شب تخم مي گذارنداصول ابتدایی پرورش اردکبدن اردکتخم گذاري در اردكهاجیره های غذایی اردک هاغذاهای اردکهاکمی و کیفی اردک ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    error: Content is protected !!