کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، اردک

مشاوره و راه اندازی اردک ،تغذیه ای اردک به چه صورت است09198000513

در ابتدا باید گفت اردک یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-نیاز های تغذیه ای اردک

تغذیه ای اردک

نیاز های تغذیه ای اردک :برای تهیه خوراک جوجه های یک روزه یا به عبارتی جیره ی استارتر بهتر است از خوراک ها و اقلامی چون پودر ماهی، پودر گوشت و سایر اقلام با منشاء حیوانی استفاده کنیم و یا گیاهان آبزی که از آنها نام بردیم به صورت خشک و آردی یا کرامبل، آن هم حداقل به مدت دو تا چهار هفتگی تمام استفاده کنیم و پس از سن دو ماهگی به صورت استفاده از خوراک به میزان مشخص و محدود مناسب تر و بهتر است. ولی در صورت عدم استفاده یا عدم دسترسی به اقلام قید شده در نیاز های تغذیه ای اردک بهتر است  از پودر شیر خشک یا برخی دانه ها چون ارزن ، که اگر در نیاز های تغذیه ای اردک استفاده نشود بهتر است، بهره برد یا از ترکیب برخی اقلام در دسترس دیگر همچون پودر سبوس، پودر علوفه و شیرخشک استفاده کرد و عمل غذادهی را ۶ مرتبه در روز طی مدت دو هفته ادامه داد. زیرا این برنامه غذایی با همان ترکیبات در عمل بهترین جواب را به پرورش دهنده در جهت رشد و نمو جوجه اردکها می دهد البته اگر از محرک هایی چون برخی آنتیبیوتیک ها استفاده کنیم می توانیم شاهد نتایج بهتری باشیم. ولی پس از این سن باید دفعات غذادهی را به ۳ و سپس در هفته چهارم به ۲ بار تقلیل داد که در این بین نیز می شود گه گاه از خوراکهای آردی خیس به صورت مرطوبی که رطوبت آن به صورت خیس مشخص مشاهده نشود به اندازه ی ۲ مرتبه در روز تجویز کرد.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، اردک

برخی مراعات هایی غذایی را همچون تغذیه ی گله ی مادر در شب به وسیله ی خوراک های پلت و در روز هنگام با مواد دانه ای که مجموعاً باید کل این خوراک ها وزنی معادل ۰/۴ – ۰/۳ کیلوگرم را برای یک روز اردک مادر که تقریباً ۸۵٪ کل اشتهای پرنده را برآورده می کند تامین کنند که البته این میزان بیشتر به وزن بدن حیوان مرتبط است. چرا که این مسئله میتواند در میزان باروری، تخم گذاری و اندازه تخم و کیفیت آن ها موثر باشد چرا که اگر پرنده دچار افزایش وزن نابجا شود ممکن است رکورد تخم گذاریش کم شود. ولی این روش را به لحاظ تنش های وارد شده بر پرنده که خود این مسئله می تواند تاثیر سوئی در تولید داشته باشد را توصیه نمی کنم. پس در کل انواع محدودیت های غذایی را بیشتر برای اردکهای مادر توصیه می کنیم که حتماً باید رعایت شوند. ولی برای سایر اهداف نگهداری ملاحضات تغذیه ای را برای بالغین در نظر نمی گیریم به غیر از جوجه هایی که در منبع ذکر شده مطرح شده اند جهت تهیه جیره ی پرندگان مادر می توان از همان چیره گله مرغ های مادر استفاده نمود ولی تا قبل از این پروسه یعنی تا قبل از ۸ هفتگی (قبل بلوغ) تغذیه اردکهای مادر را می توان دقیقاً همانند سایر اردکها اعمال نمود.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، اردک

-تغذیه جوجه اردکها 

برای تغذیه جوجه اردکها همانند بلدرچین ها نیازی به ریختن غذا در زیر پایشان نیست زیرا عملاً هم ممکن نیست و آن هم بدین علت است که نمی توان به خاطر فیزیولوژی خاص پاها و نوک آبزیان زیر پای آنها رول پهن نمود که روی آنها خوراک ریخت. بلکه می توان از انواع دانخوری دستی و اتومات با تنظیم ارتفاع استاندارد استفاده کرد و فقط گاهاً مشکل یادگیری غذاخوردن را در اردکها می بینیم که برای برطرف نمودن این مسئله باید با ضربه زدن انگشت دست بر روی ظروف غذا این عمل را به او یاد دهیم و یا از جوجه اردکهایی که قبلاً غذا خوردن را آموخته اند برای این کار کمک بگیریم. به گونه ای که آنها را در میان جوجه اردکهای تازه متولد شده رها کنیم که بهترین و کارآمدترین روش نیز همین روش رهاسازی است که در غیر این صورت باید آنها را تغذیه دستی کنیم در کل در تغذیه اردکها و همچنین غازها تغذیه با خوراک هایی با فیزیک خمیری یا پلت بهتر از نوع آردی جوابگو است. در کل میزان مصرف خوراک توسط یک جوجه اردک برابر ۹۰-۹۰ گرم در روز است و این در حالی است که در یک اردک بالغ ما می توانیم روزانه حدود ۲۲۰-۱۱۰ گرم مصرف خوراک را مشاهده کنیم که این ارقام بطور خالص است ولی اگر بخواهیم این میزان را با آنچه پرت می شود جمع ببندیم چیزی حدود ۲۵۰-۱۳۰ گرم مصرف خوراک را در روز مشاهده می کنیم که معمولاً ۶۰٪ آن را در صبح و ۹۰٪ باقی ماندهی آن را در بعدازظهر مصرف میکند .

مشاوره و راه اندازی اردک ،تغذیه ای اردک به چه صورت است09198000513

آموزش پرورش اردک,پرورش کبک,بلدرچین ,بوقلمون

اردکهابرای تغذیه جوجه اردکها همانند بلدرچین ها نیازی به ریختن غذا در زیر پایشان نیستتغذیه ای اردک بهتر استتغذیه جوجه اردکهاجوجه اردکنیاز های تغذیه ای اردک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!