کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سوسک

مشاوره و راه اندازی سوسک  ،سوسک های آسیایی حشرات پروازی قوی هستند09198000513

در ابتدا باید گفت سوسک  یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-سوسک استرالیایی ( Australian Cockroaches )

سوسکها

شکل ظاهر: این سوسک ها به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و یا قهوه ای تیره با حاشیه زرد رنگ در قفسه سینه و خطوط زرد رنگ بر روی بال ها می باشد.

اندازه : طول آن ها از 1 – 1/4 الی 1 – 3/8 اینچ می باشد.

رفتار:

سیکل و چرخۀ حشرات از تخم تا بلوغ حدود یک سال می باشد. ماده ها بین 20 تا 30 تخم در هر کپسول داشته که عموماً 16 تخم آن ها قابل دوام می باشد.

زیستگاه:

این سوسک ها محیط خارج از منزل را ترجیح می دهند و یکی از شایع ترین سوسک ها در محیط هایی نظیر بستر برگ ، گل، درختان، چوب ، پارکینگ و محل های دارای درز و شکاف ،آلاچیق و درختچه ها می باشند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سوسک

نکات جالب:

این نوع از سوسک ها از لباس ها تغذیه کرده و سوراخ هایی را در الیاف ایجاد می کنند. کاغذ نیز منبع تغذیه بسیار مناسبی برای آن ها می باشد. یکی دیگر از منابع تغذیه سوسک ها گیاهان بوده از این طریق به گلخانه ها خسارت زیادی را وارد می کنند.

-کنترل و سمپاشی سوسک:

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و گونه های متفاوت سوسک ها به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی از بین بردن این آفت در خدمت شما می باشد.

-سوسک آسیایی(Asian Cockroaches)

شکل ظاهر: این سوسک ها از لحاظ شکل ظاهر به سوسک های آلمانی شباهت زیادی دارند و تقریباً یکسان هستند تفاوت اصلی آن ها شکل بال سوسک آسیایی بوده که معمولاً طولانی تر و باریک تر بوده و نیز رنگ سوسک آسیایی روشن تر از سوسک آلمانی می باشد.

اندازه:

طول آن ها 5/0½ 5/8-inch می باشد.

رفتار:

سوسک های آسیایی حشرات پروازی قوی هستند که جزء گونه های وحشی به حساب می آیند و هنگامی که حشره بالغ در طول روز پرواز می کند ایجاد مزاحمت کرده و در چمن های آلوده بیشتر دیده می شوند و از لحاظ پروازی شباهتی به پروانه ها داشته و فعالیت آن ها در هوای گرگ و میش بیشتر صورت می گیرد.

زیستگاه:

این حشرات به وفور در مناطق سایه دار با بستر برگ و پوشش زمین دیده شده و بیشتر در زیستگاه های وحشی در مناطق سایه دار مراتع که در امتداد آن جاده بوده و پوشیده از مالچ برگ و چمن های ضخیم و با زمینی پوشیده از باغ مرکبات دیده می شوند . حشرات بالغ از عسل و شهد گل ها روزانه تغدیه می کنند.

کنترل: اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و گونه های متفاوت سوسک ها به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی از بین بردن این آفت در خدمت شما می باشد.

شکل ظاهر: این سوسک ها به رنگ قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره براق به دو رنگ پریده با نوارها و خط های عرضی در شکم قابل تشخیص اند.

اندازه :

طول آن ها 5/8-inch می باشد.

رفتار:

تولید کپسول و تخم توسط سوسک ماده داخل درز مبلمان – دیوار پوش – قفسه ها و سقف ها صورت می گیرد و هر کپسول شامل 14 تا 16 تخم بوده که ماده ها در کل زندگی خود 10 تا 20 کپسول تولید می کنند و از مواد نشاسته ای تغذیه می کنند و گاهی اوقات از موادی از جنس نایلون هم تغذیه می کنند. جنس نر و ماده هر دو پرش دارند ولی تنها جنس نر توانایی پرواز را دارد.

زیستگاه:

این سوسک ها مناطق گرم و مرطوب را برای سکونت ترجیح می دهند. بیشتر در سقف ها، دکور ، کاغذ دیواری، درز و شکاف دیوار، کمدها ، درز مبلمان، لوازم خانگی و الکتریکی یا در پشت موتور یخچال و … دیده می شوند. در واقع می توان گفت محل سکونت آن ها کاملاً متفاوت از محل سکونت سوسک های آلمانی می باشد.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سوسک

نکات جالب:

این سوسک ها در اثر تغذیه از کتاب ، کاغذ دیواری، چسب داخل مبلمان آسیب و ضرر زیادی را به وسایل وارد کرده و بوی ناخوشایندی را از خود ایجاد می کنند این سوسک ها یک سری از پاتوژن ها و عوامل بیماری زا که باعث انتقال مسمومیت های غذایی ، اسهال خونی و تهوع و … را با خود به همراه دارند.

سوسک کوبایی( Cuban Cockroaches )

شکل ظاهر: سوسک های بالغ به رنگ سبز رنگ پریده و پوره ها قهوه ای یا سیاه رنگ هستند.

اندازه :

تا 2-inches هم رشد طولی دارند.

رفتار:

این سوسک ها جذب نور شده و شامه بسیار قوی دارند . این سوسک ها اصولاً به منازل مسکونی هجوم نمی برند.

زیستگاه:

این سوسک به سوسک موزِ سبز(banana cockroach) معروف بوده و معمولاً این گونه ها در فضای باز در بوته زار- درختان و گیاهان یافت می شوند.

مشاوره و راه اندازی سوسک  ،سوسک های آسیایی حشرات پروازی قوی هستند09198000513

پرورش زهر زنبور,سوسک,پرورش ملخ,پرورش انواع حشرات

زیستگاه سوسک ها محیط خارج از منزل را ترجیح می دهندسوسک کوباییسوسک ها به رنگ قهوه ای مایل به قرمزسوسک های آلمانیکنترل و سمپاشی سوسکمنابع تغذیه سوسک ها گیاهان بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!