کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سوسک

مشاوره و راه اندازی سوسک  ، سوسک آسیایی روشن تر از سوسک آلمانی می باشد09198000513

در ابتدا باید گفت سوسک  یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-سوسک آمریکایی (American Cockroaches)

شکل ظاهر: این سوسک ها به رنگ قهوه ای مایل به قرمز با نشانه های روشن در پشت سر می باشند.

اندازه:طول آن ها 1 ½- inches بوده که بزرگترین گونه از سوسک های جهان به شمار می آید.

رفتار:

این سوسک ها بیشتر خارج از منزل بوده و از طریق خزیدن و پرواز به داخل ساختمان نفوذ می کنند. لوله های آب و فاضلاب ، درخت و درختچه های کنار ساختمان یا شاخه های آویزان مشرف به پشت بام راه ورود حشرات به داخل خانه را تسهیل می کند. چرخه زندگی آن ها متوسط 600 روز است و هر ماده 150 فرزند را در طول عمر خود تولید می کند. جنس نر و ماده هر دو پرواز می کنند و همه چیز خواراند (omnivorous )   این سوسری ها مواد شیرین را ترجیح می دهند البته موادی مانند کاغذ ، کفش، نان، میوه و لاشه سایر حشرات مرده منبع تغذیه ای برای آن ها به شمار می آید.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سوسک

زیستگاه:

این حشرات اغلب در داخل و خارج از خانه عمدتاً در قسمت زیرزمین ، فاضلاب ها ، تونل بخار و سیستم های زهکشی یافت می شود علی الخصوص در مناطق مرطوب و سایه دار در حیاط ، درختان توخالی و مالچ و … و گاهی اوقات در زیر سقف ها نیز دیده می شوند.

نکات جالب:

سوسک های امریکایی از لحاظ بهداشت عمومی نگرانی هایی را به دلیل ارتباط با زباله ها و بیماری ها می تواند به همراه داشته باشد.

این سوسک ها به دلیل حرکت در فاضلاب های خانگی 22 گونه از باکتری های پاتوژن انسانی ، ویروس و قارچ پرتوزآ و همچنین 5 گونه کرم را با خود حمل می کنند.

-کنترل و سمپاشی سوسک:

گونه های متفاوت سوسک ها به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی از بین بردن این آفت در خدمت شما می باشد.

-سوسک سورینام(Surinam Cockroaches)

شکل ظاهر:

این سوسک ها به رنگ قهوه ای براق تا سیاه رنگ (دو رنگه) به شمار می آیند زیرا سر و بدن و قفسه سینه سیاه رنگ بوده در حالی که بال ها قهوه ای روشن می باشد.

اندازه:

طول آن ها ¾-inch می باشد.

رفتار:

سوسک ماده کپسول و تخم ها را در شکم نگه داشته (از بدو تولد تا بلوغ) و برای تکثیر نیاز به جنس نر نمی باشد.

زیستگاه:

در مناطق مرطوب با آب و هوای گرمسیری بیشتر یافت شده که قادر به از بین بردن گیاهان منطقه می باشند. گاهی اوقات بدون آنکه بدانیم با خرید از مراکز خرید- بازار، رستوران ها از طریق گیاهان گلدانی این سوسک ها را به داخل خانه می آوریم.

نکات جالب:

این سوسک ها آسیب جدی و شدید به گیاهان گلخانه و حیاط وارد می کنند.

-سوسک آسیایی(Asian Cockroaches)

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، سوسک

شکل ظاهر:

این سوسک ها از لحاظ شکل ظاهر به سوسک های آلمانی شباهت زیادی دارند و تقریباً یکسان هستند تفاوت اصلی آن ها شکل بال سوسک آسیایی بوده که معمولاً طولانی تر و باریک تر بوده و نیز رنگ سوسک آسیایی روشن تر از سوسک آلمانی می باشد.

اندازه:

طول آن ها 5/0½ 5/8-inch می باشد.

رفتار:سوسک های آسیایی حشرات پروازی قوی هستند که جزء گونه های وحشی به حساب می آیند و هنگامی که حشره بالغ در طول روز پرواز می کند ایجاد مزاحمت کرده و در چمن های آلوده بیشتر دیده می شوند و از لحاظ پروازی شباهتی به پروانه ها داشته و فعالیت آن ها در هوای گرگ و میش بیشتر صورت می گیرد.

زیستگاه:این حشرات به وفور در مناطق سایه دار با بستر برگ و پوشش زمین دیده شده و بیشتر در زیستگاه های وحشی در مناطق سایه دار مراتع که در امتداد آن جاده بوده و پوشیده از مالچ برگ و چمن های ضخیم و با زمینی پوشیده از باغ مرکبات دیده می شوند . حشرات بالغ از عسل و شهد گل ها روزانه تغدیه می کنند.

مشاوره و راه اندازی سوسک  ، سوسک آسیایی روشن تر از سوسک آلمانی می باشد09198000513

پرورش زهر زنبور,سوسک,پرورش ملخ,پرورش انواع حشرات

سوسک آسیایی روشن تر از سوسک آلمانیسوسک آمریکایی (American Cockroaches)سوسک هاسوسک ها آسیب جدی و شدید به گیاهان گلخانه و حیاط وارد می کنندسوسک ها به رنگ قهوه ای مایل به قرمزهر ماده سوسک 150 فرزند را در طول عمر خود تولید می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!