کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، موسیر

مشاوره و راه اندازی موسیر،برخی از خواص درمانی موسیرنام برده شد09198000513

در ابتدا باید گفت موسیریک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-آشنایی با خواص موسیر

موسیر

موسیر نسبت به پیاز شیرین‌تر و هضم آن نیز آسان‌تر است و خواص درمانی فراوانی دارد.

موسیر از خانواده سیر، پیاز و پیازچه بوده و نسبت به پیاز کوچک‌تر است.

ریشه حبابی شکل این سبزی نیز مانند پیاز به چند بخش تقسیم می‌شود. موسیرها به راحتی هضم می‌شوند و حاوی مقادیر فراوانی ویتامین C ، پتاسیم، فیبر رژیمی و اسید فولیک بوده و همچنین دارای مقدار زیادی کلسیم، آهن و پروتئین هستند.

برگ‌های آن دراز و میان تهی و گل‌هایش به رنگ سرخ یا بنفش است. پیاز آن در مناطق کوهستانی می‌روید که از آن ترشی درست می‌کنند.

ریشه و پیاز گیاه بعد از انجام یک سری اقدامات خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد بدین صورت که آن‌ها را به شکل رشته‌های بسیار نازک در‌آورده و در مسیر آب سرد قرار می‌دهند تا تلخی که در پیاز آن هست از بین برود و آن را در آفتاب خشک می‌کنند تا به عنوان چاشنی غذایی مصرف شود.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، موسیر

موسیرها در نواحی آسیا،‌ مکزیک، فرانسه و مدیترانه از مواد اصلی در پخت و پز محسوب می‌شوند.

طی نتایج حاصله از تحقیقات متعددی که تاکنون در خصوص فواید موسیر صورت گرفته، این سبزی می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان‌ را درمان کند.

-برخی از خواص درمانی موسیر عبارتند از:

  • مصرف موسیر تأثیر مثبتی بر دستگاه اعصاب مرکزی دارد و سردردهای میگرنی را کاهش می ‌دهد.
  • تاثیر به سزایی در از بین بردن سلول‌های سرطان کبد دارد.
  • به درمان سرطان معده کمک می‌کند و مصرف منظم آن، از ورود هرگونه عفونت به معده پیشگیری می‌کند.
  • با داشتن خاصیت ضدانعقادی و در نتیجه رقیق کردن خون، به بیمارانی که دچار بیماری‌های قلبی عروقی هستند و یا دچار حملات قلبی و یا سکته قلبی شده‌اند کمک مفیدی می‌کند.
  • سطح قند خون را در بیماران دیابتی کاهش می‌دهد. موسیر از کاهش انسولین پیشگیری کرده و سوخت و ساز گلوکز را افزایش می‌دهد.
  • به عملکرد مغز کمک کرده و ضد آلزایمر است.
  • از آن‌ جا که حاوی مقدار فراوانی سولفور است به شفافیت پوست کمک خوبی می‌کند.
  • مصرف روزانه موسیر، بافت‌های استخوانی را افزایش داده و تا 20 درصد از پوکی استخوان پیشگیری می‌کند.
  • فشارخون را کاهش می‌دهد.

بذر موسیر یک بذر ارگانیک است.

موسیر از جمله گیاهان غده دار محسوب می شود که بیشترین شباهت را با سیر دارد. هر غده این گیاه دارای چندین حبه می باشد. از جمله گیاهان یکساله است. از موسیر برای تهیه انواع غذاها استفاده می شود. موسیر خواص بسیاری دارد. موسیر از جمله گیاهانی است که به ندرت بذر تولید می کند به هیمن خاطر این گیاه بیشتر در زیر خاک تولید غده می کند که از پایه به هم چسبیده اند. ولی برخلاف سیر فاقد پوشش می باشند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، موسیر

موسیر از جمله گیاهانی است که دارای طعمی ملایم  نسبت به پیاز دارد. توجه داشته باشید که هم غده زیرزمینی گیاه و هم برگهای این گیاه قابلیت مصرف دارد. برگهای این گیاه به رنگ سبز می باشد. حبه های زرین این گیاه به رنگ سفید می باشد. این گیاه دارای برگهای باریک و گلهای بنفش مایل به قرمز می باشد.

-طرز کاشت بذر موسیر :

تکثیر و کشت گیاه موسیر از طریق حبه یا همان بذر انجام می شود. برای این منظور غده هایی که رشد خوبی دارند و به نسبت درشت و سفت هستند را انتخاب کنید، سپس هر دانه حبه این گیاه را در خاک بکارید، طوری که قسمت انتهایی حبه از خاک بیرون باشد. پس از کشت گیاه را آبیاری کنید. بهترین زمان کشت موسیر اواخر زمستان می باشد. زمان برداشت گیاه موقعی است که برگهای این گیاه در حال زرد شدن هستند. غده های این گیاه را از خاک خارج کرده و بگذارید خشک شود.

مشاوره و راه اندازی موسیر،برخی از خواص درمانی موسیرنام برده شد09198000513

آموزش پرورش موسیر ,طرح توجیهی پرورش موسیر

آشنایی با خواص موسیربذر موسیر یک بذر ارگانیک استبرخی از خواص درمانی موسیرطرز کاشت بذر موسیرکشت موسیرموسیر از خانواده سیرموسیر خواص بسیاری دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!