کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، موسیر

مشاوره و راه اندازی موسیر،تکثیر و کشت گیاه موسیرچگونه است09198000513

در ابتدا باید گفت موسیریک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-طرز کاشت بذر موسیر :

تکثیر و کشت گیاه موسیر

تکثیر و کشت گیاه موسیر از طریق حبه یا همان بذر انجام می شود. برای این منظور غده هایی که رشد خوبی دارند و به نسبت درشت و سفت هستند را انتخاب کنید، سپس هر دانه حبه این گیاه را در خاک بکارید، طوری که قسمت انتهایی حبه از خاک بیرون باشد. پس از کشت گیاه را آبیاری کنید. بهترین زمان کشت موسیر اواخر زمستان می باشد. زمان برداشت گیاه موقعی است که برگهای این گیاه در حال زرد شدن هستند. غده های این گیاه را از خاک خارج کرده و بگذارید خشک شود.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، موسیر

ارتفاع گیاه:

ارتفاه این گیاه بین 20 تا 40 سانتی متر می باشد.

فاصله کاشت:

فاصله کاشت موسیر از یکدیگر 15 سانتی متر می باشد.

خاک مناسب رشد:

موسیر در خاک سبک و شنی و همچنین خاک های حاصلخیر رشد خوبی دارد و محصول بیشتری را می دهد.

زمان گلدهی:

گلدهی این گیاه بسته به زمان کشت و شرایط اقلیمی متغیر است ولی معمولا در فصل تابستان گل می دهد.

مقدار آبدهی:

به آبیاری متوسط و منطمی نیاز دارد. اگر آبیاری این گیاه به طور متناوب انجام نشود، گیاه رشد خوبی نخواهد داشت و برگ های این گیاه شادابی خود را از دست می دهند و پژمرده می شوند.

-داشتن پوستی سالم با موسیر :

موسیر با میکروب های عامل عفونت های پوستی، به واسطه مواد مغذی اش با میکروب هایی که مسئول عفونت های پوستی هستند، مبارزه می کنند و گوگرد هم از پیری زودرس جلوگیری می کند.

کمک موسیر به حفظ چگالی استخوان:

موسیر، شامل مواد اصلی است که برای سلامت استخوان بسیار مهم هستند. خوردن غذاهایی که غنی از کلسیم و ویتامین D هستند، استخوان های ما را سالم نگه می دارد.

-موسیر برای جلوگیری از دیابت:

موسیر، دارای ویژگی های هیپوگلیسمی است که می تواند به کنترل دیابت کمک کند.

این خاصیت به خاطر وجود مواد فوتو شیمیایی موجود در آن ها است. دو نوع مواد فوتو شیمیایی عمدتاً در موسیر یافت می شوند وآلویل دیسفلیید مسئول خواص ضد دیابتی اش هستند.

-مشارکت در پایداری عصبی:

گاهی اوقات تعادل بین هورمون ها، انتقال دهنده های عصبی و دیگر ترکیبات زیستی از بین می رود. برای مثال، استفاده از محرک ها منجر به افزایش میزان کورتیزول، هورمون های انتقال دهنده عصبی می شود. این امر باعث افزایش تعداد نورون ها، وضعیت بالای آگاهی و ناتوانی در آرامش می شود.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، موسیر

-ویژگی آنتی اکسیدانی موسیر:

خوشبختانه موسیر غنی از آنتی اکسیدان است. موادی مانند کوسترین و کامپرلو طبیعی که با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند. آلیسین یکی دیگر از این آنتی اکسیدان هایی است که در پیاز و سیر یافت می شود و همچنین به کاهش جهش های سلول کمک می کند.

موسیر برای بهبود عملکرد مغز:

مغز نیروی محرک انسان است. تمام وظایف بدن را تنظیم می کند. کمبود هر ماده مغذی مهم که برای عملکرد مغز اهمیت دارد، باعث اختلال در فعالیت بهینه می شود. موسیر غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و آمینو اسیدهایی است که عملکرد مغز را افزایش می دهند.

موسیر اسید گاما – آمینوباتیک را فراهم می کنند که یک انتقال دهنده عصبی کلیدی است و به کاهش استرس و استراحت ذهن کمک می کند. ویتامین ها همچنین به عملکرد روحی و عاطفی، با تنظیم واکنش های هورمونی و آنزیمی در مغز کمک می کنند.

مشاوره و راه اندازی موسیر،تکثیر و کشت گیاه موسیرچگونه است09198000513

آموزش پرورش درخت کهور,طرح توجیهی پرورش کهورآموزش پرورش موسیر ,طرح توجیهی پرورش موسیر

تکثیر و کشت گیاه موسیرداشتن پوستی سالم با موسیرطرز کاشت بذر موسیرفاصله کاشت موسیرموسیر برای بهبود عملکرد مغزموسیر برای جلوگیری از دیابتویژگی آنتی اکسیدانی موسیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!