کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،اردک

مشاوره و راه اندازی پرورش اردک ،تجهیزات و موارد مورد نیازبرای پرورش اردک چیست09198000513

در ابتدا باید گفت اردک یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-فضای لازم پرورش اردک

پرورش اردک

در مورد اردک ها چون همانند بلدرچین ها نیاز به نگهداری در سبد یا همان سالن اولیه ندارند مستقیمآ به قفس ها منتقل می شوند و یا نهایتآ تنها به مدت یک هفته بر روی تور های فلزی بر روی کف یا همان بستر نگه داری می شوند و علت این عمر این است فروش و طرح توجیهی ، راه اندازی مزرعه ، مشاوره و کارافرینی پرورش اردک پس باید فضای لازم جهت پرورش اردک ها در قفس را بر مبنای حد اکثر وزن و اندازه در نظر گرفت که به ازای هر اردک بالغ به فضایی معادل ۶-۵ اردک در هر متر مربع و یا به ازای هر اردک حدود ۲/۰ متر مربع و ۲۲۰ سانتی متر مربع برای جوجه اردکم هایی که با سن یک هفته ۲۹۰سانتی متر برای هر جوجه اردک تا سن سه هفته ای در شرایط پرورش نیاز داریم .

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،اردک

به هر جهت این شیوه پرورشی به دلایل اثرات سوء عصبی و روانی که در تولید پرنده به غیر گله های تخم گذار آن و در نتیجه مسائل اقتصادی آن یا سایر نکات دیگر چون خوراک و… به هیچ وجه مگر در شرایط استثنایی و کمبود فضا توصیه نمی شود.

پرورش اردک در خانه

شما می توانید ۲۰، ۲۵ و یا حتی ۳۰ جوجه (miskovi یا bokini یا bagel) را از بازارها یا مزارع در نزدیکی خانه خود خریداری کنید ، پس از خرید می توانید آنها را بخورید و آنها را در خانه خود پرورش داده و بعد از ۶۰ روز یا بیشتر در بازارهای عمومی و خانواده ها و بستگان در قیمت های بسیار بالا بازار بفروشید.

محل پرورش اردک

شما می توانید از یکی از اتاق های سطح برای پرورش اردک استفاده کنید یا می توانید اتاق زیر خانه را آماده کنید و در نظر بگیرید که تهویه مناسب این اتاق وجود داشته باشد و همچنان فرایند تمیز کردن را به طور مداوم انجام می دهد تا بیماری ها و تولید را گسترش ندهد و همچنین بوهای ناخوشایند را از بین ببرد.

تجهیزات و موارد مورد نیازبرای پرورش اردک

همچنین ممکن است لوازم جانبی پلاستیکی یا سرامیک برای تهیه غذا بخرید. این محصولات در بازارهای عمومی موجود هستند و همچنین در مغازه های فروش پرنده ها و پرورش حیوانات موجود می باشد. شما می توانید آنها را از محل مورد نظر خریداری کنید. زمستان نیز باید در محل روشنایی قرار گیرد تا جوجه های کوچک تحت تاثیر حشرات و جوندگان قرار نگیرند.

تغذیه اردک

غذا را می توان در ابتدا کار تهیه نماید .در طول زمان اردک ها می توانند بر روی برنج ( مواد نرم تولید شده هنگامی که برنج سفید می شود ) تغذیه می شود. البته این غذاها در مناطق روستایی ارزان قیمت و به طور گسترده ای در دسترس هستند و در مناطق کم جمعیت و مناطقی که کشاورزی کم است، استفاده می شود.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،اردک

فواید معجزه آسا تخم اردک

گوشت اردک چربی و کلسترول نسبتا بالایی دارد، به خصوص اگر با پوست خورده شود. به همین علت در صورت داشتن کلسترول بالا باید مصرف این گوشت را به یک اونس در روز (بدون پوست) محدود کنید.

خاصیت گوشت و تخم اردک در سبد تغذیه ای

  • تخم اردک از تخم مرغ بزرگ تر است
  • و شباهت زیادی به تخم مرغ دارد اما زرده ی آن بسیار بزرگتر است همچنین بسیار غنی تر و غلیظ تر از نظر وجود مواد مغذی است همچنین پروتئین تخم اردک بسیار بیشتر است
  • تخم اردک به طور متوسط پنجاه درصد از تخم مرغ بزرگ تر است
  • رنگ تخم اردک بستگی به نژاد اردک دارد
  • بعضی تخم ها خاکستری هستند و بعضی تیره تر هستند
  • پوسته ی تخم اردک از تخم مرغ بسیار ضخیم تر است و کلسیم بیشتری دارد
  • سفیده ی تخم اردک بی رنگ و شفاف است و مثل سفیده ی تخم مرغ کمی زرد نیست
  • زرده ی تخم اردک بسیار بزرگ تر از زرده ی تخم مرغ است و ارزش غذایی بیشتری هم دارد
  • همچنین این بزرگتر بودن باعث وجود بیشتر چربی و کلسترول در زرده است نسبت به تخم مرغ

مشاوره و راه اندازی پرورش اردک ،تجهیزات و موارد مورد نیازبرای پرورش اردک چیست09198000513

آموزش پرورش اردک,پرورش کبک,بلدرچین ,بوقلمون

پرورش اردکپرورش اردک در خانهپوسته ی تخم اردکتخم اردک از تخم مرغ بزرگ تر استتغذیه اردکجهت پرورش اردک هاخاصیت گوشت و تخم اردک در سبد تغذیه ایفضای لازم پرورش اردکفواید معجزه آسا تخم اردکمحل پرورش اردک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!