مشاوره و راه اندازی پرورش جلبک،مهمترین خواص جلبک های دریایی برای انسان چیست09198000513

در ابتدا باید گفت جلبک یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد

-مهمترین خواص جلبک های دریایی برای انسان

خواص و فواید درمانی جلبک :

جلبک ها بخشی از فرم های حیاتی اولیه زمین هستند و  قرن هاست که به عنوان غذا و دارو مصرف می شوند. مصرف انسان از جلبک هایی به نام اسپیرولینا در واقع به تمدن آزتک و به قرن ۱۴ می رسد. جلبک هایی مانند اسپیرولینا و کلرلا، نوع خوراکی این گیاه هستند که اغلب در مکمل ها استفاده می شوند. در واقع، خواص جلبک به دلیل غلظت بالا ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و پروتئین های موجود در آن ها است. این گیاه چندین نوع مختلف دارد که خواصشان با یکدیگر همپوشانی دارد.

-به عنوان مثال، جلبک های قهوه برای:

    کاهش وزن

    سرطان

    فیبرومیالژیا

    آرتریت

    استرس

    بیماری های قلبی

    کلسترول بالا

و مجموعه ای از سایر بیماری های جدی سلامت مورد استفاده قرار می گیرند.

مشاوره و راه اندازی پرورش جلبک،با پرورش جلبک کارآفرینی و درآمد زایی کنید09198000513

جلبک های سبز آبی مواد مغذی بالایی دارند و یک تقویت کننده انرژی بسیار قدرتمند هستند. این جلبک ها به طور طبیعی برای درمان اختلالات زیر کاربرد دارند:

    کاهش وزن

    تب یونجه

    دیابت

    استرس

    خستگی

    اضطراب

    افسردگی

  سندرم قبل از قاعدگی

جلبک های سبز آبی همچنین برای درمان غده های سرطانی در داخل دهان، بهبود حافظه و بهبود سلامت دستگاه گوارش نیز مفید می باشند.

-مطالعات نشان داده اند که نوع سبز آبی این گیاه دارای خواص زیر است:

    ضد ویروسی

    ضد تومور

    آنتی اکسیدانی

    ضد التهابی

    ضد حساسیت

    ضد درد

    ضد باکتری

وقت آن است که با ما در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت به دنیای خواص جلبک های دریایی بیایید و دقیقا در مورد آنچه که برخی از یافته های علمی تا به امروز در مورد خواص جلبک ها ارائه کرده اند صحبت کنیم. شاید بعد از خواندن خواص جلبک های دریایی ترغیب شوید که بیشتر از این ماده استفاده کنید.

مشاوره و راه اندازی پرورش جلبک،با پرورش جلبک کارآفرینی و درآمد زایی کنید09198000513

-خواص جلبک دریایی:

خواص جلبکهای دریایی برای بدن:

کاهش وزن

خواص جلبک با کاهش وزن آغاز می شود. زیرا در تحقیقات مختلف ثابت شده است که این ماده می تواند به کاهش وزن کمک  کند، به خصوص نوع قهوه ای آن که حاوی فوکوکسانین است.

فوکوکسانین چیست؟

این ماده یک کاروتنوئید (رنگدانه) طبیعی است که در جلبک های قهوه ای یافت شده و یافته های تحقیقی نشان داده اند که برای افزایش چربی سوزی با افزایش ترموژنین مفید است.

در سال های اخیر، محققان روسی یک مطالعه دو سوکور تصادفی، کنترل شده با پلاسبو را منتشر کردند که در آن فوکوکسانین را برای اولین بار در انسان استفاده کردند. این مطالعه به بررسی تأثیر مکمل حاوی فوکوکساتین جلبک دریایی قهوه ای و روغن دانه انار پرداخت. افراد مورد مطالعه ۱۵۱ زن غیر دیابتی، چاق و یائسه بودند که هر روز ۶۰۰ میلی گرم عصاره حاوی ۲٫۴ میلی گرم فوکوکسانین مصرف کردند. در پایان مطالعه این افراد کاهش وزن چشمگیری را در مقایسه با افرادی که دارونما استفاده کرده بودند تجربه کردند.

 مکمل جلبک قهوه ای فقط ۱۶ هفته استفاده کردند و به طور متوسط حدود ۱۴٫۵ پوند (۶٫۵ کیلو) وزن از دست دادند. زنان مصرف کننده فوکوکسانین جتی در زمان استراحت نیز شاهد چربی سوزی و کاهش وزن بودند. در همین حال، این افراد در بسیاری از فاکتورهای سلامت زیر نیز کاهش چشمگیری داشتند:

    چربی کبد

    فشار خون

    تری گلیسیرید

    پروتئین واکنش

-مبارزه با سرطان

مشاوره و راه اندازی پرورش جلبک،با پرورش جلبک کارآفرینی و درآمد زایی کنید09198000513

مطالعات نشان داده اند که بسیاری از گونه های جلبک سبب کاهش رشد سلول های سرطانی در تحقیقات حیوانی و آزمایشگاهی می شوند و به درمان های بالقوه سرطان کمک می کنند. محققان امیدوارند که مطالعات انسانی بیشتری برای تأیید این توان بالقوه ضد سرطانی انجام شود.

مطالعات حیوانی، اثرات مهاری جلبک را بر سرطان دهان نشان داده اند. در حالی که یک مطالعه انسانی توانایی این ماده را در مبارزه با زخم های پیش سرطانی که به عنوان لکوپلاکیای دهانی شناخته می شود را نشان داد. این یافته های تحقیقاتی که در نشریه Nutrition and Cancer منتشر شده نشان می دهد که مصرف روزانه یک گرم اسپیرولینا (Spirulina fusiformis) به مدت ۱۲ ماه سبب کاهش لکوپالاکیا در افرادی شد که تنباکو می جویدند. این اولین مطالعه انسانی بود که توانایی Spirulina fusiformis را برای جلوگیری از تشکیل سرطان اثبات کرد.

با توجه به گزارش Memorial Sloan Kettering، مطالعات حیوانی نشان می دهد که اسپیرولینا اثرات شیمیایی و محافظتی رادیواکتیو دارد. یک مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۰۱ نشان داد که پلی ساکارید در Spirulina platensis به عنوان یک عامل محافظ شیمیایی عمل می کند. این به این معنی است که به نظر می رسد توانایی محافظت از بدن یا به حداقل رساندن عوارض جانبی شیمی درمانی را دارد.

مشاوره و راه اندازی پرورش جلبک،مهمترین خواص جلبک های دریایی برای انسان چیست09198000513

 

آموزش پرورش جلبک ,طرح توجیهی پرورش جلبک

آنتی اکسیدان ها جلبکاثرات مهاری جلبکجلبک های قهوهخواص جلبکخواص جلبک با کاهش وزنخواص و فواید درمانی جلبکفوکوکسانین جلبکمکمل جلبک قهوه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!