کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، زالو

مشاوره و راه اندازی پرورش زالو ،اندام های حسی زالودرکجا قرار دارد 09198000513

در ابتدا باید گفت زالو یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-زیست شناختی زالو

زالوها

زالوها،کرم های حلقوی یا بندبند هستند که قرابت زیادی با کرم های خانگی دارند و اندام های آن ها از نظر آناتومی و ساختاری بیشتر اختصاصی شده اند. بدن تمام زالوها به طور یکسان از ۳۴ بند تشکیل شده است. در هر بند یک اندام مکنده قوی است که محکم به انتهای بند وصل شده است. (مکنده پسین یا پیشین ممکن است بسیار کوچک باشد.) شکل بدن متغیر است، ولی میزان پهنای آن بستگی به درجه انقباض و کشیدگی ماهیچه ها دارد. دهان در قسمت پیشین مکنده، و مقعد درقسمت خلفی و درست روبه روی مکنده پشتی قرار دارد. زالوها معمولاً دارای سه آرواره به شکل Y شکسته هستند . زالوهای استرالیا تنها دارای دو آرواره هستند، که به شکل V قرار گرفته اند طول این زالوها از ۷ میلیمتر تا ۲۰۰ میلیمتر متغیر است .

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، زالو

-تنفس زالو

تنفس از طریق دیواره بدن صورت می گیرد . به منظور تبادل گازی، حرکت نوسانی در سراسر بدن برخی از زالوها مشاهده می شود. زالوهای آبی بیشتر تمایل دارند، در سطح آب حرکت کنند تا از اکسیژن سطح آب استفاده کنند.کاهش فشار اتمسفر منجر به کاهش اکسیژن محلول در آب می شود، و در نتیجه زالوها به سطح آب می آیند، تا کمبود اکسیژن خود را جبران کنند. در این حالت تعداد زالوها، در سطح آب ۹۰ درصد افزایش می یابد. به وسیله این نشانه می توان وضعیت آب و هوایی را، به راحتی پیش بینی کرد .

-اندام های حسی زالو

اندام های حسی در راس و سطح بدن زالو قرار دارند، و او را قادر می سازند تا تغییرات شدت نور، دما و لرزش و تکان ها را احساس کنند. گیرنده های موجود در سر، امکان حس کردن بو، را برای زالو فراهم می کند. ممکن است، یک یا دو جفت چشم نیز در سر داشته باشند. تعداد چشم ها و ترتیب آنها در شناسایی نوع زالو موثر است. هرچند که شناسایی قطعی آنها نیاز به تشریح کامل دارد. گونه Rhyconbdellidas قادر به تغییر رنگ خود هستند. علت این کار استتار نیست و هنوز دلیل قطعی آن مشخص نشده است .

-تولید مثل و تکثیر زالو

زالو وقتی که احساس آرامش کند اقدام به تخم گذاری میکند , یعنی وقتی که سیر باشد و از محیط بیرون احساس امنیت کند – حرکت های زائد آب یکی از موارد بر هم زننده آرامش زالو میباشد. هر زالو تقریبا بین ۲۰ الی ۸۰ تخم میگذارد . همه زالوها، هرمافرودیت (دو جنسی) هستند و علاقه دارند پیش از آن که خود را گشنیده کنند با همدیگر بیامیزند و به این ترتیب که هر کدام نرینه خود را به مادینه دیگری می رساند و سپس هر دو بارور می شوند. تخم ناشی از آمیزش زالوها با یکدیگر به شکل پیله ژله مانندی از زالو جدا شده و به خاک یا سنگ یا کنده های درخت در حاشیه آب می چسبند و پس از مدتی به صورت کرم های ریزی ظاهر می شوند. زالوها پس از یکی دو بار زایمان می میرند. با توجه به مطالعات انجام شده در بخش تحقیقات بازار گروه خانه شلکا مصرف روزانه زالو در کشور بالغ بر ۴۶ هزار عدد میباشد. قیمت زالو در اروپا و آمریکا بین ۶ تا ۸ دلار میباشد . قیمت زالو در ایران تابعی از فصل و زمان صید میباشد.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، زالو

تغذیه زالو

بعضی از آنها هم از خون زالوهایی تغذیه می کنند که پس از حمله کشته شده اند .

-محل زندگی زالو

بیشتر زالوها در آب های جاری زندگی می کنند. اما بسیاری از گونه های خاکی و دریایی آن نیز وجود دارند. زالوهای زمینی بیشتر روی زمین یا روی شاخ و برگ ها زندگی می کنند. در جنگلهایی که مقدار رطوبت کمتر است. بیشتر در آبراه های مرطوب جایگزین می شوند. اغلب آنها نمی توانند وارد آب شوند و درآب زنده بمانند، اما به صورت غوطه ور یا شناور مدتی زنده می مانند. گونه های خاکی در آب و هوای خشک و در شکاف های زیرزمینی خاک ماه ها بدون آب زنده می مانند. در چنین شرایطی بدن سخت و جمع می شود، مکنده ها قابل تشخیص نیستند و پوست کاملاً خشک می شود. در صورت ترشح چند قطره آب، این زالوها کاملا شناور و فعال می شوند. زالوهای خاص آب های جاری ترجیح می دهند، که در آب های با جریان آهسته یا آب های ساکن زندگی کنند، اما گونه های آن ها از جریان های تند آب نیز جمع آوری شده اند.

مشاوره و راه اندازی پرورش زالو ،اندام های حسی زالودرکجا قرار دارد 09198000513

آموزش پرورش آرتمیا,طرح پرورش خرچنگ,پرورش زالو,صدف

اندام های حسی زالوبیشتر زالوها در آب های جاری زندگی می کنندتنفس زالوتولید مثل و تکثیر زالوزالوهازیست شناختی زالوکرم های حلقوی یا بندبند هستندهر زالو تقریبا بین ۲۰ الی ۸۰ تخم میگذارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!