کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، زالو

مشاوره و راه اندازی پرورش زالو ،نحوه غذادهی و تغذیه زالو طبی چگونه است09198000513

در ابتدا باید گفت زالو یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-خرید خون برای غذادهی زالوی طبی

تغذیه زالو طبی

تهیه خون در ایران برای پرورش زالوی طبی امکان دارد آسان باشد. می توانید از هر طریقی خون را تهیه کنید اما در نهایت تمامی هزینه ها و ضرر های احتمالی نیز شامل حال شما خواهد شد. امکان دارد خون آلوده موجب شود زالوهای شما بیمار و تلف شوند. این یکی از موارد است اما مورد دیگر که بسیار خطرناک نیز هست آن است که خون به بیماری مشترک بین حیوان و انسان آلوده باشد. خطرناک ترین آنها هپاتیت B است که به راحتی از خون آلوده به زالو سپس به انسان انتقال خواهد یافت. پس برای تهیه خونی که قصد دارید با آن زالوهای پرورشی خود را تغذیه کنید بهتر است از مراکز معتبر خون مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، زالو

-انواع خون برای تولید مثل زالوها

شاید بدانید که طبع خون برخی جانداران به اصطلاح طب سنتی گرم و برخی دیگر سرد است. این به معنی حرارت خون نیست و میزان مواد مغذی در خون را مشخص خواهد کرد. برای تغذیه زالوی طبی بهتر است از خونی استفاده شود که گرم باشد و بیشتر از پستانداران تهیه شده باشد. خون گوسفند بهترین خون برای تغذیه زالوهاست. مواد و املاحی که در خون گوسفند وجود دارد باعث رشد بیشتر زالوی طبی خواهد شد. در نتیجه برای پرورش دهنده هم مقرون به صرفه تر و هم کاربردی تر است. البته به دلیل صرفه اقتصادی آن است که به گوسفند اشاره شد. باید بدانید که خون اسب یا شتر از بالترین ارزش غذایی برای این جاندار کوچک برخوردار هستند.

تغذیه زالو طبی چیست نحوه غذادهی چگونه است

-تغذیه زالو طبی

اینکه نحوه تغذیه زالو طبی چگونه است و غذا دهی آن با چه ماده ای می باشد مستلزم گذراندن دوره های علمی در این زمینه خواهد بود. اما باید دانست اصلی ترین روش تغذیه زالوی طبی با خون است و نحوه غذادهی است که بسیار مهم می باشد. در تغذیه زالو طبی اصول زیادی را بایستی رعایت کرد تا از تلفات آن جلوگیری به عمل آورد. یکی از مراحل مهم در تغذیه رسانیدن خون به محل غذادهی است که امکان دارد خون آلوده یا فاسد به مقصد برسد. برای این منظور کافیست مقداری دارو به آن اضافه نمایید

-نحوه غذادهی و تغذیه زالو طبی

به روش های گوناگونی برای تغذیه زالو طبی عمل می کتتد و هر شخص بسته به شرایط خود بهترین روش را بر میگزیند. اما در ساده ترین و بهترین روش از تشتهایی برای این کار استفادده می شود. البته بایستی ظروف مورد استفاده در تغذیه زالو طبی کاملا استریل شده تا زالو دچار بیماری نشود. شما پس از یکبار غذادهی تا حدود ۲ ماه بعد نیازی به تغذیه زالو طبی نخواهید داشت. این یکی از مزایای پرورش زالو طبی نسبت به سایر آبزیان پرورشی است.

-تغذیه زالو

زالوها زندگی انگلی دارند و یا از مرده‌ی بعضی جانوران تغذیه می‌کنند و یا به شکار کرم‌ها، حشرات، جانوران کوچک می‌روند و یا به بدن ماهی‌ها و یا پشت قورباغه‌ها می‌چسبند و خونخواری می‌کنند و یا اینکه به بدن موجودات آبزی و یا ماهی‌ها می‌چسبد.

زالوها پس از چسبیدن به میزبان، پوست یا مخاط را به وسیله سه آرواره شاخی خود به شکل شکاف سه شاخهY شکل می‌درانند و در کل بادکش دهانی به مثابه یک سیستم ایجاد خلإ عمل می‌کند و خون را به جیب‌های قابل اتساع قسمت میانی لوله گوارش (چینه‌دان= crop) پمپاژ کرده و پس از دفع قسمت اعظم آب خون، قسمت غلیظ و متراکم آن در چینه‌دان زالو باقی می‌ماند و به آهستگی ظرف چندین ماه گوارش می‌یابد. شایان ذکر است که زالو در یک وعده غذایی می‌تواند چندین برابر وزن خود خون بخورد.

پس از خونخواری کامل یک هفته طول می‌کشد تا زالو بتواند مجدداً حرکت یا شنا کند. روند هضم‌ خون در بدن زالو بسیار کند است. حداقل زمانی که زالو می‌تواند مجدداً به شکار بپردازد از تاریخ شکار ۲ ماه به طول می‌انجامد.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، زالو

حالا این سؤال پیش می‌آید که تغذیه‌ی زالو در کارگاه های پرورش زالو باید چگونه باشد؟

در کارگاه‌های پرورش زالو از دو طریق می‌توان تغذیه‌ی زالوها را انجام داد:

۱٫گیاه نیلوفر آبی

    خون حیوانات

نیلوفر آبی یک گیاه با رشد سریع می‌باشد که می‌توان با قراردادن آن در بطری‌ها و وان‌ها زمینه‌ی رشد آنها را فراهم نمود. زالوها به نیلوفر آبی می‌چسبند و از آن تغذیه می‌کنند. برای تغذیه زالوها با خون حیوانات که عمدتاً می‌توان آن را از کشتارگاه فراهم نمود، برای زالوهای مولد به ازای هر ۱۰۰ زالو یک لیتر خون نیاز است و برای زالوهای پزشکی به ازای ۲۵۰ زالو، یک لیتر خون نیاز است.

دمای خونی که از کشتارگاه به کارگاه منتقل می‌شود باید با استفاده از ظروف آب گرم، بالا رود تا زالو حس کند خونی که می‌مکد از بدن موجود زنده است.

توصیه می‌شود به زالوهای مولد قبل از کوکون‌گذاری خون حیوانات داده شود.

مشاوره و راه اندازی پرورش زالو ،نحوه غذادهی و تغذیه زالو طبی چگونه است09198000513

آموزش پرورش آرتمیا,طرح پرورش خرچنگ,پرورش زالو,صدف

تغذیه زالو طبی چیست نحوه غذادهی چگونه استزالوهای پرورشیمزایای پرورش زالونحوه تغذیه زالوهر ۱۰۰ زالو یک لیتر خون نیاز است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!