کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،عنکبوت

مشاوره و راه اندازی پرورش عنکبوت ،عنکبوتها یکی از بزرگترین گروه بند پایان را تشکیل می دهند همه آنها گوشتخوار هستند 09198000513

در ابتدا باید گفت عنکبوت یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-عنکبوت در مقابل رُتیل

رتیل ها

شایع است که برخی عنکبوت های بزرگ جثه، علی الخصوص گونه های خانواده Theraphosidae که در مناطق مختلف جهان با نام های عمومی “تارانتولا”، “عنکبوت های بابون”، “عنکبوت های پرنده خوار” و “عنکبوت های ببری” شناخته می شوند تحت عنوان “رتیل” خوانده می شوند که اشتباه است. همچنین، اطلاق عناوینی چون “شتر زنک”، “عنکبوت شتری” و “عقرب باد” به رتیل ها نیز ممکن است گمراه کننده باشند. بدین منظور، در اینفوگرافیک زیر به بررسی تفاوت های مشخص بین دو راسته ی عنکبوت ها و رتیل ها پرداخته شده است.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،عنکبوت

عنکبوتها یکی از بزرگترین گروه بند پایان را تشکیل می دهند همه آنها گوشتخوار هستند. شکم عنکبوت ها با ساقه ای باریک به سفالوتراکس متصل می شود. شکم فاقد ساختمان حلقه حلقه بوده و یکپارچه بنظر می رسد. اندام های حسی مخصوصاً در عنکبوت های نر رشد زیادی کرده و در انتها کاملاً متورم هستند و اندام جفت گیری عنکبوت ها در روی پی دی پالپ ها قرار دارد. عنکبوت ها از جمله مفیدترین بندپایان هستند که در اکوسیستم های طبیعی نقش بسیار ارزنده ای در کاهش جمعیت گونه های آفت دارند. در واقع همه آن ها حشره خوار یا از سایر بندپایان تغذیه می کنند. بعضی گونه های عنکبوت برای به دام انداختن طعمه تار می بافند ولی انواع دیگر در سوراخهای خود به کمین شکار می نشینند. عنکبوت ها کلیسر بسیار کوچکی دارند که دارای دندانه های تیز و سمی است. آنها مایع هضم کننده ای در درون بدن طعمه خود وارد می کنند و بعد مایعات مغذی درون بدن طعمه را می مکند و پوسته خالی آن را رها می کنند. عنکبوتهای ماده از جنس لاترودکتوس متعلق به خانواده نرکشان به نام بیوه سیاه شهرت دارند. و به نسبت وزن خود از سمی ترین جانوران هستند. احتمال مرگ در اثر نیش یک عنکبوت بیوه در در کودکان بیشتر است. وقتی که گزش اتفاق می افتد تاثیر در انسان جدی است و در عرض چند دقیقه درد در اطراف موضع گزش پیشرفت می کند و تا ۳۰ دقیقه به حداکثر خود می رسد. از دیگر عنکبوتهای سمی می توان به گونه های جنس لاترودکتوس در قاره آمریکا اشاره کرد.

عنکبوت جانور بی مهره ی شکارگری است که دارای بدنی دوبخشی و هشت پاست. عنکبوت‌ها فاقد بخش‌های جونده ی دهان و بال‌اند. آن‌ها در راسته ی عنکبوت‌ها طبقه‌بندی می‌شوند که خود یکی از چند راسته ی رده ی بزرگتر عنکبوتیان (تاربافان) است. رده ی تاربافان دربردارنده ی گونه‌هایی چون کژدم و کنه است. توانایی تنیدن تار ارثی است و عنکبوت اطلاعات مربوط به این توانایی را به شکل ماده وراثتی از والدین خود به ارث برده‌است.

عنکبوت ها دارای تنوع زیستی گوناگون و بسیار فراوان هستند. یکی از راسته های مهم رده عنکبوتیان (Arachida)  بوده که در همه نقاطی که در آنجا زندگی می کند حضور دارند. تاکنون بیش از ۳۵۰۰۰ گونه عنکبوت از نقاط مختلف دنیا شناسایی شده که در این بین سهم کشور ما بسیار ناچیز بوده است. عنکبوت ها نقش بسیار مهمی در تعادل بیولوژیکی در اکوسیستم-های گوناگون دارند. .این موجودات در محیط های خشک و مزارع زیست می کنند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،عنکبوت

عنکبوت ها با شکار حشرات موذی مانند مگس و پشه های مختلف بازهم حیوان چندش آوری است و اصلا لزومی ندارد که در خانه خود میزبان آن ها باشیم.

وجود عنکبوت درمحیط زیست می تواند بسیار ضروری باشد اما حضورشان در خانه می تواند مشکلاتی را برای ما فراهم کند. عنکبوت ها علاوه بر این که از ظاهره چندش آوری برخوردار هستند می توانند تار های بزرگی را درون خانه برای شکار حشرات ایجاد کنند که این تارها نمای خانه ما را بسیار زشت می کنند.

همه عنکبوتها بجز یک یا دو خانواده (Holoarchacidae , Uloboridae) که فاقد غدد ترشح کننده زهر بوده زهر آگین و دارای غدد سمی هستند که برای کشتن یا فلج کردن شکار خود بکار می برند، اما تنها تعداد کمی از آنها برای انسان سمی هستند یکی از مهمترین آنها جنس لاترودکتوس ( بیوه سیاه ) است که شش گونه خطرناک آن در آمریکای شمالی وجود دارد

سم عنکبوت بیوه ۱۵ بار قوی تر از مقدار مشابه سم مار زنگی است، گزش این عنکبوتها منجر به بروز یکسری علایم و نشانه های بالینی می گردد که در اصطلاح به لاترودکتیسم (Latrodectism) معروف است، بطوریکه گاهی جهت درمان عوارض مسمومیت بایستی از سرمهای ضد زهر اختصاصی استفاده شود . با این وجود گزارشهای متعددی وجود دارد که حاکی از ایجاد عوارض سمی بدنبال گزش بعضی دیگر از سایر انواع عنکبوتها می باشد .

-با این وجود همه عنکبوتها برای انسان خطرناک نیستند زیرا :

ـ زهر بسیاری از عنکبوتها فاقد اجزا سمی برای انسان هستند.

ـ مقدار زهر تزریقی توسط عنکبوتها محدود است و قادر به ایجاد عوارض مسمومیت در انسان نمی باشد.

ـ آرواره و نیش عنکبوتها از استحکام کافی جهت فرو رفتن درپوست بدن انسان برخودار نیستند .

ـ احتمال تماس منجر به گزش عنکبوتها با انسان بسیار کم است .

مشاوره و راه اندازی پرورش عنکبوت ،عنکبوتها یکی از بزرگترین گروه بند پایان را تشکیل می دهند همه آنها گوشتخوار هستند 09198000513

آموزش پرورش و تکثیر عنکبوت,spider farm,

رتیل هاسم عنکبوت بیوه ۱۵ بار قوی تر از مقدار مشابه سم مار زنگی استشكم عنكبوت هاعنكبوتهاي مادهعنکبوت ها دارای تنوع زیستی گوناگون و بسیار فراوان هستندعنکبوتها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!