کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، مار

مشاوره و راه اندازی پرورش مار ،سر مارهای سمی مثلثی شکل است 09198000513

در ابتدا باید گفت مار یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

افتراق مارهای سمی

برخی تفاوتهای مارهای سمی و غیر سمی عبارتند از:

۱- مردمک چشم مارهای سمی به صورت بیضی (خطی) و شبیه مردمکِ «چشم گربه» است؛ ولی مردمک چشم مارهای غیر سمی گرد و مدور است. البته مار مرجانی که از خطرناک‌ترین مارهای سمی است مردمک مدور دارد.

۲- سر مارهای سمی مثلثی شکل است و با بدن مار زاویه دارد، ولی سر مارهای غیر سمی به صورت نیمه بیضی است و در واقع بدن مارهای غیر سمی شبیه کرم خاکی است. البته سر مار مرجانی مثلثی نبوده ولی این مار از انواع سمی است.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، مار

۳- مارهای سمی برای نیش زدن از دو دندان نیش استفاده می‌کنند و محل گزش معمولاً با یک یا دو سوراخ (یا زخم) مشخص می‌شود. اما در مارهای غیر سمی دندان‌ها متعدد هستند و در دو ردیف هلالی قرار می‌گیرند.

۴- حلقه‌های دْم مارها در انواع سمی منفرد است، ولی در مارهای غیر سمی به صورت یک ردیف دوتایی در کنار هم دیده می‌شود.

کمکهای اولیه:در آغاز، موضوع مهم در هر نوع مارگزیدگی، آن است که آیا گزش انجام‌شده، مرگبار است یا خیر؟ به عنوان مثال، اگر یک مار کله‌مِسیِ آمریکایی فرد بالغی را در ناحیهٔ ساق پا نیش بزند، این گزش مرگ‌آور نخواهد بود، حال آنکه اگر همین مار، یک کودک را در ناحیهٔ صورت یا شکم نیش بزند، این گزش مرگبار خواهد بود.

خلق و خوی مار‌ها را بشناسید

مارها موجوداتی اجتماعی نیستند و تنهایی خودشان را ترجیح می‌دهند، بنابراین بهتر است فقط یک مار داشته باشید. آنها شلوغی و صدای بلند را دوست ندارند. از لمس پوستشان لذت نمی‌برند، پس تا جایی که می‌توانید او را کمتر نوازش کنید. در عین حال باید روزی 5 دقیقه او را در دستان خود بگیرید تا به شما عادت کند و به زندگی با انسان‌ها خو بگیرد. آنها عاشق نظم‌اند، پس رویۀ ثابت و منظمی در تعویض آب و تمیز کردن مخزن و غذا دادن به او در پیش بگیرید.

محیط مناسبی برای مارتان فراهم کنید

برای نگهداری از مار باید محیط مناسبی برای زندگی و رشد مار خود فراهم کنید. لازم نیست خاک و گیاهان جنگل‌های انبوه مناطق گرمسیری را به خانۀ خود بیاورید، ولی باید دما و رطوبت محیطی که مار در آن است برای او مناسب باشد.

نیازهای مارتان را بشناسید تا بتوانید رطوبت و دمای تراریوم او را تنظیم کنید. برای گرم کردن تراریوم می‌توانید از لامپ گرمایی استفاده کنید، اما نصف فضای تراریوم را گرم کنید تا اگر مار شما به محیط خنک نیاز داشت بتواند به سمت دیگر تراریوم برود. استفاده از صخره‌های گرم هم خوب به نظر می‌رسد، اما به پوست حساس مار آسیب می‌زند.

داخل مخزن مارتان گیاه مصنوعی بگذارید، چون گیاه و خاک طبیعی ممکن است برای مار شما ضرر داشته باشد. کاسه‌ای آب زیر لامپ گرمایی بگذارید تا رطوبت فضا را تامین کند. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که آب و هوای خشک دارد، بهتر است یک دستگاه رطوبت‌ساز نزدیک مخزن مار بگذارید. دقت کنید که رطوبت‌ساز را داخل مخزن نگذارید. همچنین می‌توانید از دستگاه‌های مه‌سازی استفاده کنید که برای خزندگان طراحی شده است.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، مار

با مارتان بازی کنید

مارها بازی کردن را دوست دارند. همیشه آماده باشید که مارتان پنهان شود و دوباره خود را نشان دهد. مارها از جستجو کردن وسایل و رفتن به گوشه و کنارها لذت می‌برند. اگر می‌توانید یک کندۀ درخت یا یک شاخۀ نسبتا بزرگ در تراریوم بگذارید که مار دورش حلقه بزند و وارسی‌اش کند. مطمئن باشید که مارتان از آن لذت خواهد برد. اشیاء مختلف را در دسترس او قرار دهید تا بفهمید کدام را بیشتر دوست دارد و همان را به محل زندگی‌اش اضافه کنید. اشیاء مصنوعی برای این کار بهتر از اشیاء طبیعی هستند، چون اشیاء طبیعی کپک می‌زنند و کپک برای مارتان ضرر دارد.

غذای مناسب به مارتان بدهید

مارها خوردن گوشت را دوست دارند. لازم نیست برایشان غذایی رویایی مثل فیلۀ مینیون تهیه کنید، چون گوشتی که می‌خورند باید خام باشد.

خواب زمستانی مارها

مارها به‌طور طبیعی زمستان‌ها به خواب می‌روند. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که به او این اجازه را بدهید یا نه. ولی باید بدانید که اگر می‌خواهید مارتان تولید مثل کند، حتما باید زمستان را بخوابد. با یک متخصص صحبت کنید تا برای خواب زمستانی مارتان آمادگی لازم را داشته باشید. مارتان باید در یک اتاق خنک و تاریک باشد. رطوبت و دمای اتاق باید مناسب باشد. در مدت خواب، نباید او را تکان دهید یا بلند کنید. فقط می‌توانید، به آرامی، زیر او را تمیز کنید.

مشاوره و راه اندازی پرورش مار ،سر مارهای سمی مثلثی شکل است 09198000513

آموزش پرورش مار,طرح پرورش خزندگان,طرح توجیهی پرورش تمساح

با مارتان بازی کنیدبرخی تفاوتهای مارهای سمی و غیر سمیخلق و خوی مار‌ها را بشناسیدخواب زمستانی مارهاداخل مخزن مارتان گیاه مصنوعی بگذاریدسر مارهای سمی مثلثی شکل استغذای مناسب به مارتان بدهیدمارهای سمی برای نیش زدن از دو دندان نیش استفاده می‌کنندمحیط مناسبی برای مارتان فراهم کنیدمردمک چشم مارهای سمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[contact-form-7 404 "Not Found"]
error: Content is protected !!