کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، مار

مشاوره و راه اندازی پرورش مار ،طول عمر مار چند سال است09198000513

در ابتدا باید گفت مار یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

نشانه های سلامتی در مار به عنوان حیوان خانگی چیست؟

 • عدم پوسیدگی دهان مار
 • پوست بدن مار باید حالت طبیعی داشته باشد.
 • چشم مار براق و کاملا باز باشد.

انواع مار های غیر سمی خانگی

 1. مار ذرت
 2. شیر مار

مارهای خطرناک برای نگهداری

 1. بوآی برمس
 2. مار آبی
 3. مار سبز
 4. بوآی درختی
 5. مار های آناکوندا
 6. و همه مار های سمی

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، مار

مارها در طول سال پوست اندازی می کنند. پوست اندازی مار یک امر طبیعی است. در بعضی از فصول سال، مار به طور کامل پوست قدیمی خود را از دست داده و پوست جدید جایگزین آن خواهد شد.

برای تنظیم دمای محیط زندگی مار از پد های حرارتی استفاده کنید.

در خانواده هایی که کودکان زیر ۵ سال دارند، نگهداری مار به عنوان حیوان خانگی توصیه نمی شود.

برای رام کردن مار باید روزانه آن را در دست بگیرید و با او بازی کنید.

نکات مهم برای نگهداری مار در خانه

 1. طول عمر مار چند سال است؟

طول عمر مار ذرت بین ۵ تا ۱۰ سال می باشد.

شاه مار بین ۱۵ تا ۱۲سال عمر می کند.

پیتون توپی تا ۳۰ سال عمر می کند.

درمان مار گزیدگی

در برخی مارها درمان اورژانس مورد نیاز است ولی نیش برخی مارها چندان خطرناک نیست. درمان اصلی تزریق سرم ضد سم مار و مایع درمانی است. گاه درمان درد، التهاب، حساسیت به مواد سمی، بروز مشکلات انعقاد خون یا کلیوی، آنتی بیوتیک و کزاز نیز گاهی ضروری است. هر بیمار مار گزیده که در دو ساعت اول گزش دچار تورم و تغییر رنگ موضع به شعاع ۱۵–۱۰ سانتیمتر در محل گزش شد، یا دچار درد و حساسیت در غدد لنفاوی ناحیه مربوطه بشود، یا علائم سیستمیک مسمومیت را نشان دهد باید در واحد مراقبت‌های ویژه (ICU) بستری شود. معمولاً از طریق وریدی تزریق سرم انجام می‌شود. علائم حیاتی و برونده ادراری باید دقیقاً کنترل شود. مسکن‌ها مانند استامینوفن و دیازپام در صورت نیاز برای تسکین درد تجویز می‌شد

 • کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، مار
 • بکارگیری هرگونه رگ‌بند (تورنیکه) و بستن بالا و پائین زخم دیگر توصیه نمی‌شود. هیچگونه مدرک علمی قانع‌کننده‌ای دالِ بر سودمندی این روش وجود ندارد و بکارگیری غیرحرفه‌ای این روش، خطرناک هم هست، چرا که با مسدود کردن جریان خون، ممکن است موجبات قانقاریا و مرگ فراهم شود.
 • برش دادن و تیغ زدنِ ناحیهٔ گزش نباید انجام شود، چرا که موجب آسیب بیشتر به آن و افزایشِ احتمالِ عفونت می‌شود. همچنین تلاش برای سوزاندن موضعی زخم با آتش یا نیترات نقره بالقوه خطرناک است.
 • مکیدن زخم، چه با دهان و چه با استفاده از پمپ مکنده، هیچ اثری بر درمان ندارد و ممکن است به ناحیه گزش آسیب مستقیم برساند. مطالعات انسانی نشان می‌دهد که مکش ناحیه گزش پس از سه دقیقه از وقوعِ مارگزیدگی، کمتر از یک هزارم سم را از محل خارج می‌کند که از لحاظ بالینی بی‌ارزش است.در مطالعه‌ای که بر روی خوک‌ها انجام شد، مکش زخم نه تنها سودمند نبود بلکه منجر به نکروز آن ناحیه شد. مکیدن زخم خطر مسمومیت از طریق بافت مخاطی دهان را نیز دربردارد.علاوه بر این، میکروب‌های دهان فرد مکنده، وارد زخم مصدوم شده و احتمال عفونت را بالا می‌برد.
 • 1.پیش از خرید به اندازه ی این مار در هنگام بلوغ خوب فکر کنید:
   این مار میتواند در هنگام بلوغ 15 الی 20 فوت (4.5 الی 6.5 متر) طول و بین 50 الی 100 کیلوگرم وزن داشته باشند. وزن و اندازه ی بزرگ این حیوان باعث میشود که نگهداری از آن کمی پرهزینه و همینطور خطرناک باشد، بنابراین پیش از اینکه این حیوان ار خریداری کنید خوب فکر کنید زیرا خرید این حیوان تعهدی طولانی مدت است. حتی زمانی که شما به مسافرت میروید کار آسانی نخواهد بود که کسی را برای مراقبت از پیتون خود پیدا کنید. هرگز و در هیچ شرایطی یک پیتون را در طبیعت رها نکنید زیرا میتواند هم برای دیگران، و هم برای خود مار ایجاد مشکلات جدی نماید. در مورد دست زدن به این حیوان نیز به مبتدیان توصیه نمیشود زیرا اگر مرتکب اشتباهی شوید میتواند عواقب دردناکی برایتان داشته باشد.

  2.خلق و خو:
  پیتون های بارمس نسبت به سایر مارهای بزرگ، نسبتا آرام و سر به راه به شمار میروند و به خصوص آن دسته از آنها که در اسارت متولد میشوند میتوانند حیوانات دست آموز خوبی باشند. اما در بعضی موارد به خصوص در مواقع شکار میتوانند بسیار تهاجمی باشند و در این حالت حمله ی آنها حتی ممکن است به مرگ منجر شود. بنابراین اطلاعات دقیقی از نحوه برخورد صحیح با آنها به دست آورید. در هنگام غذا دادن به مارهایی که بیش از 8 فوت (2.5 متر) طول دارند همیشه از شخص دیگری برای کمک گرفتن استفاده کنید.

مشاوره و راه اندازی پرورش مار ،طول عمر مار چند سال است09198000513

آموزش پرورش مار,طرح پرورش خزندگان,طرح توجیهی پرورش تمساح

انواع مار های غیر سمی خانگیطول عمر مار چند سال استمار آبیمار سبزمار های آناکوندامار های سمیمارگزیدگیمارها در طول سال پوست اندازی می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[contact-form-7 404 "Not Found"]
error: Content is protected !!