کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،ماهی زینتی

مشاوره و راه اندازی پرورش ماهی زینتی ،نگاهی اجمالی به پرورش ماهی زینتی 09198000513

در ابتدا باید گفت ماهی زینتی یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

ماهی اسکار

-نام علمی این گونه  :  Astronotus ocellatus

این ماهی فکر نکنیم نیاز به معرفی زیادی داشته باشد ، ماهی اسکار یکی از شناخته شده ترین ماهی های آکواریومی گوشتخوار می باشد که چندین سال است که جای خودش را در آکورایوم های زینتی پیدا کرده است و یکی از پرفروشترین و پرطرفدارترین ماهی ها به شمار می رود .

نام عمومی آن: اسکار سیچلاید مخملی سیچلاید مرمری.
دارای الگوهای رنگی متنوعی است (اسکار قرمز- اسکارببری- اسکارآلبینو یا سفید) .

مواد غذایی :

حشرات و لاروهای حشرات سخت پوستان و بی مهره گان ماهیها و مواد گیاهی متفاوت ودر واقع هر چیزی که اندازه دهان آنها بشود. این طبیعت ذاتی آنها ، این ماهیها را جانورانی همیشه گرسنه نشان می دهد ولی حتی در هنگام سیری کامل به غذا خوردن علاقه زیادی نشان می دهند. اکثر تازه کارها با تغذیه بیش ازحد این ماهی در آینده به مشکلات زیادی برمی خورند.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،ماهی زینتی

خلق و خو :

اسکارها ماهیان نسبتا پرخاشگری هستند. حتما شنیده اید که می گویند این ماهیان ماهیان بد سرشتی هستند. این شایعات از آنجا می آیند که آنها سعی دارند هر چیزی که در مخزن است و دراندازه دهانی آنها است ببلعند.

تکثیر ماهی گوپی

به جرات میتوان گفت یکی از جذابترین و متنوع ترین ماهیها گوپی نام دارد ماهی که شاید بیشتر آکواریوم داران حداقل یک بار چه موفق و چه نا موفق به سمت آن جذب شده باشند و این ماهی جادویی را تجربه کرده باشند.رشد ماهیان و عواملی که روند رشد تحت تأثیر آنهاست برای پرورش دهنده ماهی ، در درجه اول اهمیت قرار دارند ، زیرا حداکثر رشد ماهی در حداقل مدت زمان با حداقل مقدار غذا ، هدف اصلی اوست . ماهی جانوری خونسرد است و جهت حفظ درجه حرارت بدن خود ، مجبور به صرف انرژی نیست ، بدین لحاظ ، یک ماهی نسبت به یک جانور خونگرم ، از لحاظ تبدیل مواد غذایی به پروتئین بدن ، از کارآیی و استعداد بیشتری برخوردار است .

ماهی

این ماهی به دلیل روش تولید مثلی خارق العاده ای که دارد مانند چند گونه زنده زای دیگر، بسیاری از مارا به تجربه تکثیر این ماهی ترغیب میکند اما دلیل وجود تمایل بیشتر به سمت تکثیر گوپی نسبت به گونه های دیگرزنده زا، تنوع نژادی بسیار بالا در این ماهی میباشد حتی غیر حرفه ای ترین افراد با تلفیق دو نژاد متفاوت میتوانند رنگ و طرح جدیدی را بوجود آورند که شاید در تمام دنیا تک باشد و مختص خودشان باشد ( که البته برای تبدیل کردن این ماهی جدید به یک نژاد راه طولانی و سختی باید طی شود).

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،ماهی زینتی

نگاهی اجمالی به پرورش ماهی

رشد ماهیان و عواملی که روند رشد تحت تاثیر آنهاست برای پرورش دهنده ماهی در درجه اول اهمیت قرار دارند. زیرا حداکثر رشد ماهی در حداقل مدت زمان با حداقل مقدار غذا ، هدف اصلی اوست. ماهی جانوری خونسرد است و جهت حفظ درجه حرارت بدن خود ، مجبور به صرف انرژی نیست.

-منـشاء آب شـیرین

منـشاء آب شـیرین جـهت پرورش ماهیان ، بارندگی است که با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی محل تغییر می‌کند. چشمه‌ها و چاهها در اثر نفوذ آب باران در زمین بوجود آمده‌اند که جهت پرورش و تکثیر ماهیان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

در صورتی که کل آب شیرین مورد استفاده جهت پر کردن استخر در مواقعی از سال برای تامین آب استخر کافی نباشد، ساختن یک مخزن ذخیره آب ، پرورش دهندگان را قادر خواهد ساخت تا در مواقع پر آبی ، آب را جهت زمان خشکسالی و کم آبی ذخیره و استفاده نمایند.مدیریت یک استخر پرورش ماهلی مستلزم تامین آب کافی و هنر ایجاد شرایط مطلوب محیطی لازم برای حداکثر رشد و حداقل میزان مرگ و میر جمعیت ماهیان موجود در استخر است.

مشاوره و راه اندازی پرورش ماهی زینتی ،نگاهی اجمالی به پرورش ماهی زینتی 09198000513

آموزش پرورش آرتمیا,طرح پرورش خرچنگ,پرورش زالو,صدفآموزش پرورش آهو,فروش طرح توجیهی پرورش آهوآموزش پرورش اردک,پرورش کبک,بلدرچین ,بوقلمون

اسکارها ماهیان نسبتا پرخاشگری هستنداین ماهی به دلیل روش تولید مثلی خارق العاده ای که داردبارندگی استکثیر ماهی گوپیماهیماهی های آکواریومی گوشتخوار می باشدمنـشاء آب شـیرین جـهت پرورش ماهیاننگاهی اجمالی به پرورش ماهی رشد ماهیان و عواملی که روند رشد تحت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!