آموزش پرورش کاکتوس علوفه ای،کاکتوس علوفه ای،پد کاکتوس علوفه ای، خواص کاکتوس علوفه ای،راه اندازی مزرعه کاکتوس علوفه ای ،پرورش کاکتوس علوفه ای ،نکات مهم در پرورش کاکتوس علوفه ای ،09198000513،آنتی دات،مزایای کاکتوس علوفه ای ،فروش کاکتوس علوفه ای ،کاشت کاکتوس علوفه ای، طرح توجیهی کاکتوس علوفه ای، نوشتن طرح توجیهی

مشاوره و راه اندازی پرورش کاکتوس علوفه ای ،کاکتوس‌ بدون خار برای خوراک دام می باشد09198000513

در ابتدا باید گفت کاکتوس علوفه ای  یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد

آنچه باید حتما در مورد خواص آب کاکتوس بدانید

کاکتوس علوفه ای:

گیاه کاکتوس که در مناطق خشک مکزیکو، کالیفرنیا جنوبی و آریزونا رشد می کنند، اوپونتیا فیکوس ایندیکا نام دارد. نوپال یک ساقه نازک، صاف و بیضی از گیاه کاکتوس است که به عنوان یک سبزی مصرف می شود. در بخش های قبلی بررسی فواید و خواص در نمناک به خواص میوه کاکتوس پرداختیم و این بار نوبت به آب کاکتوس است ؛آبمیوه های گیاهی کاکتوس های تیغ دار قرن هاست که در فرهنگ های لاتین و شمال آمریکا استفاده می شود. آب یک عنصر اساسی در رژیم های غذایی ساکنین آمریکای جنوبی، مکزیکو، اروپا، شرق میانه و در برخی از نقاط هندوستان است.

مشاوره و راه اندازی پرورش کاکتوس علوفه ای ،با پرورش کاکتوس علوفه ای در آمد دامی داشته باشید09198000513

کاکتوس آپونیا گونه‌ای از خانواده ساکولنت‌ها محسوب می‌شود که می‌تواند به‌عنوان غذا در خوراک دام وارد شود و در این راستا قراردادهای خوبی با معاونت امور دام منعقد شده است.

کاکتوس از گیاهانی است که در ابتدا تنها در شمال و جنوب و نواحی مرکزی آمریکا رشد می‌کرده، اما امروزه در بسیاری از مناطق گرم و خشک جهان پراکنده شده است و از آنجا که این گیاه به‌عنوان منبع ذخیره آب عمل می‌کند، می‌تواند شرایط خشکسالی را پاسخگو باشد. این گیاه از خانواده ساکولنت‌ها است و بیش از چهارهزار و ۵۰۰ نوع دارد که کاکتوسی که همه مردم آن را می‌شناسند، یکی از انواع این گونه محسوب می‌شود. ساکولنت‌ها می‌توانند به‌عنوان غذای انسان و دام‌ها در آینده‌ای نزدیک محسوب شوند که در شرایط حاضر بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی به‌عنوان خوراک اصلی از آن بهره می‌برند که قرار است به‌تازگی یکی از انواع اسکولنت‌ها به عنوان غذای دام در کشور به مصرف برسد.

کاکتوس‌ بدون خار برای خوراک دام

این گیاهان قادرند در مناطق خشک و گرم و خاکهای سبک شنی با حداقل ۱۵۰ میلی متر بارندگی سالانه استقرار یابند.

کارآیی کاکتوس ها در تبدیل هر واحد آب به ماده خشک و تولید انرژی قابل هضم (علوفه) کم هزینه بوده و آنها را به عنوان گیاهان علوفه ای در موارد بحرانی و دوره های خشکسالی معرفی می نمایند.

کارآیی تبدیل هر واحد آب به علوفه آنها نسبت به گیاهان گرمسیری از سه تا پنج برابر بوده و در شرایط بارندگی ۲۰۰ تا ۶۰۰ میلی متر سالانه قادر به تولید ۲۰ تا ۱۰۰ تن علوفه در هر هکتار هستند.

-مواد مغذی کاکتوس

این گیاه دارای ذخیره انرژی بالایی به صورت بافت نشاسته‌ای بوده و مقدار زیادی املاح معدنی دارد که می‌توان با یک جیره مناسب به صورت تلفیقی با سایر گونه‌های مرتعی، خصوصا خانواده کراس‌ها، بخش اعظم نیاز غذایی دام را تامین کرد. کاکتوس‌های بدون خار دارای 80% آب و 1/5-2% پروتئین و حدود 1/5% چربی و 8/6 % فیبر هستند.

مشاوره و راه اندازی پرورش کاکتوس علوفه ای ،با پرورش کاکتوس علوفه ای در آمد دامی داشته باشید09198000513

-برداشت کاکتوس علوفه‌ای

زمان کاشت کاکتوس علوفه‌ای در فصل پاییز و یک ماه قبل از شروع اولین بارندگی و نحوه کاشت به صورت دستی است. کاکتوس علوفه ای را در انتهای  فصل رشد برداشت کرده و به وسیله‌ی داس از بوته‌ها جدا می‌کنند.  میزان برداشت کاکتوس علوفه‌ای بستگی به سن گیاه، تراکم گیاه و میزان بارندگی منطقه دارد. بطور متوسط در سال اول  2-4 برگ از هر بوته برداشت می‌شود و به مرور تعداد آن افزایش می‌یابد. کاکتوس‌های برداشت شده در محیط خشک و سایه نگهداری و سطح آنها را با کاه و کلش به قطر 5-10 سانتی متر پوشش می‌دهند و به منظور جلوگیری از پوسیدگی هر 4-6 هفته زیر و رو می‌گردند.

در شرایط مناسب کاکتوس‌های علوفه‌ای را می‌توان به مدت 6 ماه نگهداری کرد. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در کشور، تا چند سال آینده تا 400 هکتار از اراضی کشاورزی و مناطق مستعد به منظور تامین خوراک دام به زیر کشت کاکتوس علوفه‌ای خواهد رفت. بر اساس شرایط آب و هوایی ایران انتظار است از هر هکتار مرتع آن در سال، به طور متوسط بیش از 100 تن برگ گوشتی بدست آید که پس از خرد کردن به تعلیف دام سبک و سنگین می‌رسد.

مشاوره و راه اندازی پرورش کاکتوس علوفه ای ،کاکتوس‌ بدون خار برای خوراک دام می باشد09198000513

 

آموزش پرورش کاکتوس علوفه ای,طرح توجیهی کاکتوس علوفه ای

آب کاکتوسبرداشت كاكتوس علوفه‌ایخواص میوه کاکتوسزمان کاشت کاکتوسكاكتوس‌ بدون خار براي خوراك دامكاكتوس‌های علوفه‌ایکاکتوس‌های بدون خارگیاه کاکتوسمواد مغذی کاکتوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!