کار آفرینی، کسب درآمد از گانودرما،گانودرما،قارچ گانودرما،خواص قارچ گانودرما،پرورش قارچ گانودرما،فواید قارچ گانودرما،طرح توجیهی قارچ گانودرما،فروش طرح توجیهی قارچ گانودرما

مشاوره و راه اندازی پرورش گانودرما ،نکات کاربردی پرورش قارچ چگونه است09198000513

در ابتدا باید گفت گانودرما  یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد.

-عوارض و مضرات قارچ گانودرما

گانودرما

قارچ گانودرما برای سلامتی مفید بوده و تاکنون گزارشی درباره ی عوارض جانبی و مضرات آن منتشر نشده اما اگر با مصرف قارچ گانودرما دچار خشکی دهان، خارش گلو، سرگیجه، خارش، آبریزش و خونریزیی بینی، سو هاضمه و معده در، مدفوع خونی یا بثورات پوستی شدید، مصرف آن را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید.

-قارچ گانودرما

قارچ گانودرما ممکن است در افراد مبتلا به زخم معده باعث خونریزی معده شود

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،گانودرما

همه چیز درباره قارچ گانودرما

قارچ گانودرما به انگلیسی با نام Lingzhi mushroom یا reishi mushroom و با نام علمی Ganoderma lucidum شناخته می شود.

شش نوع مختلف قارچ گانودرما به رنگ های قرمز، بنفش، سبز، سفید، زرد و سیاه در طبیعت یافت می شود اما بیشتر تحقیقات علمی بر روی قارچ گانودرما قرمز صورت گرفته است.

قارچ گانودرما در زبان چینی به معنی ” قارچ درخت زندگی ” نام دارد، این اسم اهمیت این قارچ را در چین نشان می دهد به طوریکه در بیشتر آثار هنری و دیوار معابد در چین آثاری از این قارچ شگفت انگیز به چشم می خورد. چینی ها معتقدند قارچ گانودرما نماد زندگی شاد، شانس، سلامتی و طول عمر است.

آبیاری اتوماتیک قارچ گانودرما

سیستم آبیاری اتوماتیک باعث بهبود بازده در طول دوران پرورش قارچ دکمه ای می شود، این آبیاری سریع تر است و به شما اجازه می دهد منطقه بیشتری را آبیاری کنید این سیستم به صورت الکترونیکی کنترل می شود و نیاز مستقیم به مانیتور ندارد برای راحتی کار شما می توانید زمان و طول دوره آبیاری را تنظیم کنیدکه زمان آبیاری کمپوست و خاک پوششی کنترل شده باشد.

سیستم آبیاری اتوماتیک از تکنولوژی پیشرفته استفاده می کند که بهترین نتایج را خواهد داشت این تکنولوژی پیشرفته اجازه می دهد شما بهترین خروجی را داشته باشید.

آبیاری در پرورش قارچ گانودرما  اهمیت زیادی دارد به نحوی که میزان عملکرد را تا درصد بالایی کم و زیاد می کند، شناخت اصول و نکات مهم در فرایند آبیاری ما را در رسیدن به عملکرد مطلوب کمک می کند.

در هلند سیستم آبیاری قطره ای در پرورش قارچ گانودرما  رواج یافته است به نحوی که در این سیستم خاک پوششی خشک نخواهد شد و در ضمن عملکرد بالایی هم منجر می شود این سیستم آبیاری هنوز به سالن های پرورش قارچ ایران راه نیافته است. امید است بزودی سالن های پرورش قارچ کشورمان به این گونه سیستم های مدرن مجهز شوند و میزان تولید قارچ کشور افزایش یابد.

نکات کاربردی پرورش قارچ

مشکلات تشکیل پین :

اکثر سالن داران در فصل پاییز و زمستان با مشکلات رشد و توسعه پین در فلاش اول روبرو هستند برای رهایی از این مشکل باید تبخیر مناسب در سالنهای پرورش بوجود آورند و از استفاده خاک دنس چسبیده که تخلخل ناکافی دارد پرهیز نمایند. در صورت استفاده از خاک دنس و چسبنده باید درMix مواد   Cac-ing با خاک پوششی نهایت دقت را داشته باشند چون ترکیب اصولی مواد Cac با خاک پوششی باعث اصلاح ساختار و ساختمان گشته و تبادل گازها را آسان می نماید و در نهایت باعث توسعه مناسب پین می گردد.

در مرحله توسعه پین رطوبت نسبی از اهمیت بسزایی برخوردار است که باید با کاهش آن به توسعه پین کمک کرد و اگر هوای ورودی به سالنها خیس و مرطوب باشد تفاوت رطوبت مطلق محیط بیرون و درون سالن حداقل ۲ گرم بوده و تهویه کافی برقرار باشد.

اشتباه دیگری که اغلب قارچ کاران انجام می دهند خاموش کردن یونیت های هواساز به دلیل سردی هوا می باشد که در این حالت رطوبت گیری و تبخیر انجام نخواهد گرفت.

نتیجه : مراقب توسعه پین ها باشید و اگر لازم است آنها را بشمارید برای این کار قطعه ای از بستر را انتخاب کنید.توسعه ناکافی پین ها در این قطعه علامت و هشداری برای اقدامات به موقع می باشد.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب،گانودرما

مقادیر CO2 در زمستان :

با پایین آمدن درجه حرارت محیط در زمستان ، رطوبت محیط یا به عبارت بهتر رطوبت نسبی محیط کاهش می یابد بنابراین باید مراقب خشکی هوا و ضرر و زیان آن باشیم .

در ماههای زمستان اغلب با مشکلات غیر ضروری کیفیت روبرو هستیم که در نتیجه مصرف مقادیر بالای CO2 پیش می آید قارچها برای رشد ، تبخیر و تعرق انجام می دهند و رطوبتی که قارچها تولید می کنند بایستی بوسیله دستگا ه های هواساز خارج شود. به هر حال در زمستان برای ادامه رشد ، رطوبت مورد نیاز می باشد اگر علیرغم رطوبتی که توسط قارچها ایجاد   می شود رطوبت اضافی مورد نیاز باشد نشانه این است که در هوای سرد یا خشکی که بوسیله دستگاه های هواساز وارد می شود میزان CO2 کم می باشد.

یک قانون علمی می گوید: به جای تأمین رطوبت اضافی به مدت طولانی میزان CO2 را افزایش دهید. افزایش میزان CO2 ، نیاز به گرمای اضافی را کاهش داده و نیاز به انرژی را در حد قابل توجهی ذخیره می نماید .

اگر از این روش برای رسیدن به درجه حرارتهای صحیح و رطوبت مناسب استفاده شود مطمئنا افزودن CO2  تا ۲۰۰۰ PPM یا بیشتر در زمان رشد و وزن گیری قارچها مشکلی ایجاد نمی کند.

اما به یاد داشته باشیم که میزان اکسیژن (O2) علاوه بر مقادیر CO2 به میزان رطوبت هم ارتباط دارد.

به جای هوای مرطوب می توان از هوای خشک با میزان CO2 بالا استفاده کرد میزان CO2  را می توانیم تا ۳۲۶ PPM در هر گرم هوای خشک بدون اینکه روی میزان اکسیژن تأثیر بگذارد افزایش دهیم .

چگونگی مدیریت آبیاری محصول قارچ : (Paul j.Wuest) How to Manage the Watering of a Mushroom Crop                 

کیفیت قارچ و سرعت تولید به وسیله عمق خاک ، رطوبت و آبیاری تغییر می کند، ظرفیت رطوبت اولیه خاک پوششی و همچنین چگونگی و زمان آبیاریها ، تعداد پین ها و اندازه و کیفیت قارچ را تغییر می دهند. آب و آبیاری فاکتورهایی هستند که کشت کارهای خوب و متوسط را از هم جدا می کند و ممکن است گیج کننده به نظر برسد اگر آبدهی روی هم رفته کاملا درک نشود یا انجام نشود ، قبل از رفتن به سراغ آبدهی تعداد جمله راجع به لایه های خاک پوششی جهت این منظور بیان   می شود .

خاک پوششی:  CASING        

به طور نرمال عمق (اندازه گیری شده بعد از اولین آبدهی )  ۱-۱٫۲۵اینچ خاک پوششی جهت محصول قارچ کافی و مناسب است.

کشاورزان و مزارعی نیز هستند که عمق خاک پوششی انها ۱٫۷۵-۲  اینچ می باشد اما چنین عمقی در جاهای که “پیت ماس” به عنوان لایه میانی استفاده می شود وجود دارد. اشتباه اصلی با لایه خاک پوششی عمیق وجود ندارد اما با مدیریت خوب هیچ نیازی به استفاده زیاد از خاک نداریم ، خاک بیشتر یا عمیق تر فاصله بین خاکدهی و برداشت را طولانی می کند. در مورد خاکدهی می توان بیشتر صحبت کرد ولی همین راهنمایی کلی جهت بدست آوردن یک محصول رضایت بخش کافی است.

آبدهی : WATERING    

آبدهی خاک پوششی یک هنر می باشد و در آن کشاورزان  -۱  زمان آبدهی -۲  مقادیر مورد نیاز آب -۳  چگونگی به کارگیری آبدهی را باید بدانند. توضیحات پایین به عنوان فاکتورهای آبیاری (به جای جدول ) در نظر گرفته می شوند.

چگونگی آبیاری :  HOW to APPLY water

قبل از بحث راجع به زمانهای آبیاری مهم است چگونگی به کارگیری آبدهی و عادت کاری شخص که آبدهی می کند را بدانیم . یک سرآبپاش که سر آن آبدهی می کند جهت آبیاری قارچ مورد نیاز است و مطلوب است که سرآبپاش یک آب نرم و پودری داخل یک قوس خیلی بلند برای آبدهی اولیه تولید می کند و عامل بالقوه آن جهت سیل کردن خاک به وسیله نیروی خاک حداقل باشد . یک سرآبپاش با ۷۵۰ – ۱۰۰۰ سوراخ در ۰٫۰۱ اینچ در قطر دایره کاملا مناسب برای این کار می باشد . اینکه چگونه یک شخص آبدهی را انجام میدهد به آموزش اولیه و سطح نظارت بستگی دارد. برخی کشت کارهای موفق تربیت و آموزش آبدهی پرسنل را با حرکت ثابت از چپ به راست و از راست به چپ ، شاید ۳ عبور و در ۴  فوت از بستر، آبیاری  بستر از سطح . شخص یک الگوی حرکت انجام می دهد یک آهنگ ۱و۲ و۳را برای آبدهی دنبال کند . تجربه پیشنهاد می کند که استفاده از آهنگ در طی آبدهی یک تکنیک می باشد یک مدیر می تواند میزان آب داده شده  را هدایت کند . بدین معنی که در طی شماره ۱  آب از راست به چپ هدایت شده و شروع در وسط بستر . بین شماره ۱و۲  سر آبپاش حرکت داده می شود از راست به چپ و کمی نزدیکتر به کنار بستر و بین ۲و۳  حرکت جارویی نهایی ایجاد می شود و حتی نزدیکتر به کناره بستر و ۳ در جهت عکس . هدایت آب از مرکز به کناره بستر بدین معنی که شخص آبیاری کننده و باید سرآبپاش را در داخل یا خارج برای اطمینان از اینکه کل منطقه هدف آبیاری می شود حرکت دهد.

مشاوره و راه اندازی پرورش گانودرما ،نکات کاربردی پرورش قارچ چگونه است09198000513

آموزش پرورش قارچ گانودرما لوسیدوم,Ganoderma lucidum

آبدهی گانودرماآبیاری اتوماتیک قارچ گانودرماچگونگی مدیریت آبیاری محصول قارچخاک پوششی گانودرماسیستم آبیاری قطره ای در پرورش قارچ گانودرماعوارض و مضرات قارچ گانودرمانکات کاربردی پرورش قارچ گانودرماهمه چیز درباره قارچ گانودرما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!