کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، گانودرما

مشاوره و راه اندازی گانودرما ،قارچ گانودرما برخلاف سایر قارچ ها، بیشتر جنبه دارویی دارد09198000513

در ابتدا باید گفت گانودرما یک راه پردآرمد در کشور ایران می باشد که شرکت سرزمین سبز بند پایان در این زمینه تخصص و مهارت کامل در زمینه مشاوره وراه اندازی را دارد

-خواص و مضرات قارچ گانودرما

قارچ گانودرما برخلاف سایر قارچ ها، بیشتر جنبه دارویی دارد

 از خواص قارچ گانودرما در طب سنتی شامل درمان بیخوابی، سردرد، ضعف اعصاب، تنگی نفس، تقویت حافظه، بیماری‌های کلیه و کبد، ورم مفاصل، آسم، پیشگیری و درمان سرطان می‌شود.

تاکنون در مورد گیاهان دارویی مختلف شنیده‌اید، ولی شاید تا به حال در مورد قارچ‌های دارویی نشنیده باشید. یکی از قارچ‌های دارویی که از آن در تهیه دمنوش و چای استفاده می‌شود و در طب سنتی کشور‌های آسیایی به ویژه چین و ژاپن برای درمان بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود، قارچ گانودرما نام دارد. در ادامه با خواص قارچ گانودرما در درمان بیماری‌ها و طریقه مصرف آن آشنا شوید.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، گانودرما

-فواید درمانی و خواص قارچ گانودرما

برخی از مهمترین خواص درمانی قارچ گانودرما عبارت‌اند از:

۱. فعالیت ضدتوموری

تحقیقات پژوهشگران روی خواص درمانی این قارچ نشان داده است، مواد موجود در این قارچ به فعال شدن سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و از رشد تومورهای سرطانی از طریق فعال کردن پاسخ سیستم ایمنی و تحریک تولید سـیتوکین‌ها جلوگیری می‌کند.

۲. کاهش کلسترول خون

از خواص قارچ گانودرما کاهش کلسترول خون و پیشگیری از حملات ناگهانی و بیماری‌های قلبی عروقی است.

۳. کاهش قند خون

پلی ساکارید‌های موجود در این قارچ باعث کاهش قند خون می‌شوند و از این رو به درمان دیابت کمک می‌کند.

۴. لاغری و کاهش وزن

مصرف دمنوش تهیه شده از این قارچ به هضم بهتر و افزایش متابولیسم بدن کمک می‌کند و راهی مفید برای کاهش وزن سالم و لاغری است.

۵. پیشگیری از بیماری‌های کبدی

بررسی محققان در رابطه با خواص قارچ گانودرما نشان داد، ماده گانودریک اسید می‌تواند از اثرات مخربی که برخـی مواد سمی بر روی کبد می‌گذارند، جلوگیری کنند و از این رو برای حفظ سلامت کبد و پیشگیری از بیماری‌های کبدی مفید است. سم‌زدایی بدن، افزایش ادرار و جلوگیری از ایجاد موارد ناخواسته در سیستم ایمنی بدن از دیگر خواص قارچ گانودرما است.

۶. کاهش فشار خون

قارچ گانودرما در کاهش و متعادل کردن فشار خون بالا موثر است.

۷. اثرات آنتی هیستامین

ترکیبات شیمیایی موجود در این قارچ می‌توانند از آزاد شدن هیستامین جلوگیری کنند؛ بنابراین مصرف آن می‌تواند به جلوگیری و یا کاهش واکنش‌های آلرژیک در بدن کمک کند.

-میزان و طریقه مصرف قارچ گانودرما

این قارچ به دلیل طعم تلخ و نامطبوعی که دارد، در تهیه غذا و به صورت خام استفاده نمی‌شود. بهترین روش مصرف قارچ گانودرما به صورت چای و دمنوش است. در طب سنتی چینی آن را به طور کامل خشک کرده و سپس به قطعات کوچک خرد می‌کنند و از آن برای تهیه سوپ، قهوه و دمنوش استفاده می‌کنند. میزان مصرف درمانی قارچ گانودرما برای حفظ سلامتی و پیشگیری از بروز مشکل ۲.۵ گرم در روز است که در ۴ وعده و با شکم خالی مصرف می‌شود.

کار آفرینی، کسب درآمد از عقرب، گانودرما

قهوه قارچ گانودرما

-مضرات قارچ گانودرما (موارد احتیاطی و منع مصرف)

اگرچه در کتب طب سنتی هیچ گونه عارضه خاصی در رابطه با این قارچ ذکر نشده است، لیکن برخی از واکنش‌های آلرژیک مربوط به آن شامل خشکی دهان، گلو و سینوس‌ها همراه با التهاب، ناراحتی معده، وجود خون در مدفوع و مسمومیت کبد در صورت زیاده‌روی در مصرف این قارچ گزارش شده است. همچنین مصرف همزمان آن با برخی دارو‌ها از جمله دارو‌های ضد سرطان یا فشارخون ممکن است تداخل منفی داشته باشد و لازم است قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت شود.

استفاده از خواص قارچ گانودرما امروزه در سراسر جهان رایج شده است و تحقیقات وسیعی بر روی اثرات درمانی این قارچ بر روی بیماری‌های لاعلاجی مانند سرطان و ایدز در حال انجام است. این قارچ هم اکنون در کشور‌های مختلف به صورت انواع کپسول‌ها درمانی، انواع چای، دمنوش و قهوه، روغن‌های درمانی و محصولات مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشاوره و راه اندازی گانودرما ،قارچ گانودرما برخلاف سایر قارچ ها، بیشتر جنبه دارویی دارد09198000513

آموزش پرورش قارچ گانودرما لوسیدوم,Ganoderma lucidum

بیشتر جنبه دارویی داردتقویت حافظهتنگی نفسخواص قارچ گانودرما در طب سنتی شامل درمان بیخوابیخواص قارچ گانودرما کاهش کلسترول خون و پیشگیری از حملات ناگهانیخواص و مضرات قارچ گانودرماسردردضعف اعصابقارچ گانودرما برخلاف سایر قارچ هامهمترین خواص درمانی قارچ گانودرما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!