طرح توجیهی عقرب،پرورش عقرب،روش تکثیر عقرب،سم عقرب،تولید سم عقرب،سمی ترین عقرب،پادزهر،کژدم،محل زندگی عقرب،شکار عقرب،گونه های عقرب،روغن عقرب،فروش زهر عقرب،پادزهر عقرب گزیدگی،انواع عقرب،سرمایه گذاری عقرب،بچه زایی عقرب،آنتی دات،قیمت زهر عقرب،09198000513، آنالیز سم عقرب،آشنایی کلی با عقرب ها،بندپایان چیست،عقرب امپراطور،درمان خانگی عقرب گزیدگی،یافتن عقرب،عقرب سیاه،عقرب زرد،عکس شاه عقرب

چرا سم عقرب گرانبهاترین مایع دنیاست؟ 09198000513

این موجودات دارای چنگال‌های خارداری هستند که در واقع قسمتی از دهان آن‌ها محسوب می‌شود و آن‌ها قادرند که ماده سمی خطرناکی از قسمت عقب بدنشان به طرف مهاجمین بپاشند؛ اما این سم خطرناک در عین اینکه می تواند کشنده باشد و باعث مرگ یکی از ما شود، در عین حال می تواند نجات دهنده انسان ها هم باشد و بر همین اساس در چند سال اخیر زهر عقرب به یکی از پردرآمد‌ترین تجارت دنیا تبدیل شده است.

زهر عقرب گرانبهاترین مایع دنیاست که در ایران هر یک گرم آن برابر با ۸۰ میلیون تومان است، بر همین اساس این روز‌ها ما شاهد گسترش تجارت زهر عقرب هستیم؛ چراکه بسیار سودآور است.

این شغل یکی از نوپا‌ترین شغل‌هاست که درآمد میلیونی آن موجب شده تا جوانان اشتیاق بیشتری برای فعالیت در این حوزه داشته باشند. در ایران ۶۰ گونه عقرب وجود دارد و زهر ۴ نوع آن‌ها بسیار ارزشمند است و با توجه به اهمیت این موضوع سعی شده است که در کلاس‌های آموزشی به کارآموز از سراسر کشور چگونگی نحوه شناسایی، صید، پرورش و زهرگیری از عقرب به صورت عملی آموزش داده شود.

فروش زهر عقرب،پاد زهر عقرب گزیدگی،عکس شاه عقرب، انواع عقرب،عقرب از چه چیزی بدش میاد،سرمایه گذاری عقرب،قیمت زهر عقرب،عقرب گزیدگی،پادزهر،درمان خانگی عقرب گزیدگی،عقرب سیاه،عقرب زرد،کژدم،انواع عقرب،بچه زایی عقرب،عقرب امپراطور،یافتن عقرب،غذای عقرب،بندپایان چیست،عقرب غول پیکر،آنتی دات،09198000513

در فصل تابستان با افزایش دما خطرات عقرب‌گزیدگی افزایش یافته و نیاز به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مسافران و افراد بومی در مورد عقرب، گزش و نکات ایمنی مربوطه لازم است زیرا اقدامات کنترل عقرب‌ها و پیشگیری از عقرب‌گزیدگی می‌تواند عملی‌ترین روش برای مقابله با این مشکل بهداشتی باشد.عقرب‌ها تنها موجوداتی هستند که اشعه رادیو اکتیو تأثیری به آن‌ها ندارد.زهر اکثر عقرب‌های سمی باعث نابودی گلبول‌های قرمز خون می‌شود و در محل گزش نیز تغییر رنگ موضعی و تورم دردناک ایجاد می‌کند، تصریح کرد: در هنگام گزش، حتماً باید توسط پزشک معاینه شده و با تزریق سرم ضدعقرب درمان شود. کودکان و افراد سالمند نیز نسبت به سم عقرب آسیب پذیرتر بوده و نیازمند توجه بیشتری می‌باشند.عقرب ها در محیط های ناملایم و خشک زندگی می کنند. عقرب ها آب زیادی نمی نوشند و می توانند بدون آب طولانی مدت زنده بمانند. بیشتر آب مورد نیازشان را می توانند از مواد غذایی جذب کنند.در استان خوزستان با توجه به شرایط آب و هوایی، عقرب ها کشنده تر هستند. جالب است بدانید اگر عقربی را از نواحی دیگر به این استان منتقل کنید، به علت شرایط آب و هوایی خاص این منطقه، ظرف چند روز سم عقرب چندین برابر غلیظ و کشنده تر می شود.زهری که از جانوران زهرآگینِ تکثیرشده استخراج می‌شود، مصرف دارویی (اعم از تولید پادزهر) ندارد بنابراین افراد سودجو با برداشت بی‌رویه بعضی از گونه‌های خاص و ادعای تکثیر آنها صرفاً به محیط زیست کشور خسارت‌هایی جبران‌ناپذیر وارد کرده و حتی به نابودی جمعیت برخی از این گونه‌ها در برخی مناطق کشور منجر شده‌اند.

آناتومی بدن عقرب چگونه است

عقرب از دو قسمت تشکیل شده است : شکم ( یک پوشش بیرونی سخت و یک پوشش استخوانی ) دم بلند عقرب  و چنگال ها و یا همان دست های عقرب و قسمت سر عقرب از جمله اجزای تشکیل دهنده بدن آن هستند. از جمله موی سر ، چشم ها ، چلیسر یا دهان ، پیلیس ها یا پنجه ها ، چهار جفت پا و… یکی از مهم ترین بخش های عقرب می باشد . زیرا آنها برای دفاع در برابر شکارچیان مورد استفاده قرار می گیرند. اپیستوهوزوما یا شکم به دو قسمت تقسیم می شود : مزوزوم و متاسوم . مزوزوم دارای هفت قسمت است ، در حالی که متاسوم دارای پنج است.

عقرب با دم Androctonus australis  یکی از بد نام ترین نوع  در عقرب هل قرار دارد . اعتقاد بر این است که این عقرب treacherous مسئول بسیاری از تلفات در شمال آفریقا و خاور میانه است که در آنجا بسیار رایج است . هم چنین ثابت شده است که مهاجم هستند و زهر آن می‌تواند به طور خاص برای کودکان و سالمندان مرگبار باشد ، به خاطر سیستم‌ های ایمنی ضعیف و بدن بی دفاع آنها . این نوع یک عقرب خطرناک است که مردم واقعا باید سعی کنند از آن اجتناب کنند .

فروش زهر عقرب،پاد زهر عقرب گزیدگی،عکس شاه عقرب، انواع عقرب،عقرب از چه چیزی بدش میاد،سرمایه گذاری عقرب،قیمت زهر عقرب،عقرب گزیدگی،پادزهر،درمان خانگی عقرب گزیدگی،عقرب سیاه،عقرب زرد،کژدم،انواع عقرب،بچه زایی عقرب،عقرب امپراطور،یافتن عقرب،غذای عقرب،بندپایان چیست،عقرب غول پیکر،آنتی دات،09198000513

عقرب دم پهن عقرب بزرگ‌تر از دو نوع قبلی و به رنگ سیاه یا قهوه‌ای تیره است، در بیشتر نقاط ایران یافت می‌شود و ظاهری خشن دارد.

از جمله فواید سم عقرب

سم عقرب با وجود اینکه کشنده است؛ اما در ساخت دارو‌های ضدسرطانی، ساخت آنتی بیوتیک و درمان درد‌های مفصلی، ایدز و MS و ساخت دارو‌ها کاربرد دارد و همچنین محققان در مورد استفاده این سم، در بحث آفت کشی مزارع کشاورزی به نتایج خوبی رسیده اند.

عقرب ‌ها در جعبه و در اتاق کاملا ایمنی شده نگهداری می‌شود تا فرار نکنند، سیستم بدن عقرب به گونه‌ای است که روز‌ها می‌خوابد و شب‌ها فعالیت می‌کند؛ چرا که اگر عقرب در روز فرار کند، هیچ وقت در آفتاب نمی‌رود و همان جا پنهان می‌شود و شب بیرون می‌آید.اگر سم عقرب در هوای آزاد بماند، ۵ تا ۶ دقیقه از بین می‌رود. شرایط نگه داری سم عقرب خیلی مهم است؛ اما زمان بهربرداری باید در دمای پایین فریز شود و نیاز به یخچال‌های مخصوص دارد. به دلیل اینکه سم فریز شده عقرب ۲۰ تا ۳۰ روز از بین می‌رود و به همین خاطر سم مایع را خشک می‌کنند.

زهر عقرب در خارج از کشور خیلی قیمت بالایی دارد و هر گرم از آن نزدیک ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون بوده است.اگر اتحادیه‌ای تشکیل شود که سم‌ها را جمع آوری کنند و با قیمت مناسب از تولید کنندگان خریداری کند. وضع بهتر می‌شود مشکلی که در پرورش عقرب وجود دارد فروش سم آن است که فعلا، چون کار نوپایی است هیچ اتحادیه ودستگاه نظارتی وجود ندارد و دست یک سری دلال و سودجویان افتاده است.

همچنین برای نگهداری و تغذیه و زهر گیری عقرب‌ها نیاز به ساخت بناهایی دارید ازجمله:

1.ساخت اتاق پرورش برای نگهداری عقرب‌ها
2.   ساخت اتاق قرنطینه
3.    اتاق پرورش کرم و جیرجیرک برای تهیه خوراک و تغذیه عقرب‌های پرورشی
4.   اتاق زهر گیری برای گرفتن سم عقرب‌ها
5.    ساخت محلی به‌عنوان انبار و همچنین ساختمان کارگری واداری
برای اطلاع کامل از ساختمان‌های لازم برای پرورش عقرب می‌توانید طرح توجیهی پرورش عقرب را تهیه کنید.​ که طرح توجیهی کاملا تخصصی می تواند به شما در تهیه وام ،مجوز و تهیه ی زمین از دولت جهت پرورش کمک کند ،که این طرح توجیهی باید کامل و تخصصی باشد.

جهت اطلاعات بیشتر همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید09198000513

آموزش پرورش و تکثیر عقرب,scorpion,

09198000513آشنایی کلی با عقرب هاآنالیز سم عقربآنتی داتانواع عقرببچه زایی عقرببندپایان چیستپاد زهر عقرب گزیدگیپادزهردرمان خانگی عقرب گزیدگیسرمایه گذاری عقربعقرب از چه چیزی بدش میادعقرب امپراطورعقرب زردعقرب سیاهعقرب غول پیکرعقرب گزیدگیعکس شاه عقربغذای عقربفروش زهر عقربقیمت زهر عقربکژدمیافتن عقرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!