آموزش پرورش خارمریم،خار مریم،بذرهای خارمریم، خواص خارمریم،راه اندازی مزرعه خارمریم ،پرورش خارمریم ،نکات مهم در پرورش خارمریم ،09198000513،آنتی دات،مزایای خارمریم،فروش خارمریم،کاشت خار مریم،طرح توجیهی خارمریم،نوشتن طرح توجیهی خارمریم،طرح توجیهی

خارمریم

گیاه خار مریم با نام خار شیری یا خار اسکاتلندی یک گیاه دارویی دوساله است که به طور خودرو در حاشیه های جاده های بیرون شهر، زمینهای بایر و محوطه خارجی زمینهای زراعی می روید. بومی جنوب اروپا و احتمالا سواحل جنوبی انگلستان است که در قرن ۱۶ میلادی گیاهی پرطرفدار در تهیه غذا بوده و تقریبا تمام اندامها در تهیه غذا استفاده می شد.

در مناطقی مانند ایران، آمریکای شمالی، استرالیا و نیوزیلند به عنوان علف هرز هم شناخته می شود در حالیکه در برخی کشورها مانند اتریش، آلمان، مجارستان، لهستان، چین و آرژانتین برای مصارف دارویی در سطح وسیعی کشت می شود.

خار مریم یا ماریتغال با نام علمی SILYBUM MARIANUM گیاهی یکساله یا دو ساله است که هرچند این گیاه بومی جنوب اروپا تا آسیا و احتمالا سواحل جنوبی انگلستان است، اکنون در سرتاسر جهان گسترش یافته است این گیاه در طول دوره رشد خود، ۳۰ تا ۲۰۰ سانتی ‌متر قد کشیده و دارای شکل تقریباً مخروطی شکل بوده. بوته این گیاه به‌ طور میانگین تا ۱۶۰ سانتی ‌متر قطر رشد داشته‌ است. ساقه این گیاه معمولاً دارای حالت پنبه‌ ای در دور خود بوده و بیشتر فضای این ساقه تو خالیست.

آموزش پرورش خارمریم،خار مریم،بذرهای خارمریم، خواص خارمریم،راه اندازی مزرعه خارمریم ،پرورش خارمریم ،نکات مهم در پرورش خارمریم ،09198000513،آنتی دات،مزایای خارمریم،فروش خارمریم،کاشت خار مریم،طرح توجیهی خارمریم،نوشتن طرح توجیهی خارمریم،طرح توجیهی

کاکتوس علوفه ای

کاکتوس گزینه مناسب برای خوراک دام : استفاده از کاکتوس برای خوراک دام ممکن است در ابتدای کار برخی مشکلات را به وجود آورد، اما با توجه به بهره‌ وری بالا در زمینه صرفه جویی در مصرف آب گزینه بسیار مناسبی است ،کاکتوس شامل ۹۰ درصد آب و ۱۰ درصد مواد خشک است و یک منبع دو گانه محسوب می ‌شود این موضوع که کشاورزی ما که به آب وابسته است و کشور ما در بحران کم آبی به سر می‌ برد، نیاز ما برای دانستن و تحقیق در موضوع کاکتوس ‌های خوراکی را بیشتر می‌ کند. در خوراک دام هر چه مقدار پروتئین بیشتر باشد ارزش تجاری آن نیز بیشتر است پس کشت کاکتوس در مناطق و سرزمین ‌های خشک ارزش اقتصادی بسیار بالایی دارد.

خوراک‌ های اولیه دام مانند یونجه و علوفه برای تولید نیازمند مرتع مناسب یعنی خاک حاصلخیز و آب و هوای مناسب دارند ولی کاکتوس ‌ها در مناطق با بدترین آب و هوا و کم‌ ترین میزان آبیاری می ‌تواند رشد کند و در مقایسه با یونجه که گران ‌ترین خوراک دام است بسیار ارزان تر تولید می‌ شود.
گزارش ‌های تحقیقاتی نشان می ‌دهد آزمایش ها بر روی خوراک‌ های جایگزین مانند جلبک‌ ها نتیجه مطلوب نداشته ولی ما میدانیم که کاکتوس دارای ارزش بالای غذایی است. از هر هکتار مرتع آن در سال، به طور متوسط بیش از ۱۰۰ تن برگ گوشتی بدست می آید که پس از خرد کردن میتوان به عنوان خوراک دام مورد استفاده قرار گیرد.

آموزش پرورش کاکتوس علوفه ای،کاکتوس علوفه ای،پد کاکتوس علوفه ای، خواص کاکتوس علوفه ای،راه اندازی مزرعه کاکتوس علوفه ای ،پرورش کاکتوس علوفه ای ،نکات مهم در پرورش کاکتوس علوفه ای ،09198000513،آنتی دات،مزایای کاکتوس علوفه ای ،فروش کاکتوس علوفه ای ،کاشت کاکتوس علوفه ای، طرح توجیهی کاکتوس علوفه ای، نوشتن طرح توجیهی

سرخدار

سرخدار درخت کوچکی است با ۲۰-۱۲ متر ارتفاع و تنه‌ ای با یک یا چند انشعاب و تاجی انبوه، تخم ‌مرغی شکل تا گسترده و اما گاهی بخصوص در تکثیر بعدی ممکن است به ندرت به ‌صورت درختچه‌ای بزرگ و گسترده باشد. پوست قهوه ‌ای آن حتی در شاخه‌ های باریک نیز به صورت فلسی یا صفحاتی جدا می ‌شوند. شاخه ‌های جوان آن صاف و مدت‌ ها سبز باقی می ‌مانند و فقط بعد از گذشت سه تا پنج سال قهوه ‌ای‌ رنگ‌ می ‌گردند. جوانه‌ ها تخم‌ مرغی، بدون نوک و با فلس ‌هایی ناوی شکل هستند. برگ‌ های سوزنی مسطح، به طول ۱۵-۳۰ میلی‌ متر (در برخی کولتیوارها بی‌ نهایت کوتاه) و عرض حدود ۲ میلی‌ متر و با نوکی کشیده می ‌باشند. آنها در سطح رو، سبز مات یا براق و در سطح زیرین سبز روشن تا سبز-زرد هستند. برگهای شاخه ‌های اصلی دارای نظم مارپیچی و در شاخه ‌های فرعی بصورت دو ردیف متقابل می ‌باشند. برگ‌ ها دارای پایکی هستند که کاملا بر روی شاخه پرس شده است.

آموزش پرورش سرخدار، سرخدار ،بذرهای سرخدار ، خواص سرخدار ،راه اندازی مزرعه سرخدار ،پرورش سرخدار ،نکات مهم در پرورش سرخدار ،09198000513،آنتی دات،مزایای سرخدار ،فروش سرخدار ،کاشت سرخدار ،ریشه درخت سرخدار ،درخت سرخدار ،تنه ی درخت سرخدار ،چوب سرخدار ،نهال سرخدار ،عمر سرخدار،طرح توجیهی،طرح توجیهی سرخدار،نوشتن طرح توجیهی سرخدار،نگهداری سرخدار،پرورش سرخدار

گل ختمی

گل و برگ ختمی

گل ختمی چند نوع است از جمله “ختمی بنفش” ، “ختمی سفید” و “ختمی سیاه” که خواص ختمی بنفش بیشتر است.

ترکیبات مهم

گل و برگ ختمی دارای حدود 6 تا 9 درصد موسیلاژ می باشد که بیش ترین درصد آن، کمی قبل از گل دادن آن است. هم چنین ترکیبات فلاونوئیدی و مقدار بسیار کمی اسانس، از دیگر مواد گل و برگ ختمی هستند.

اثرات مهم

به عنوان نرم کننده ی گلو، خلط آور و ضدسرفه بسیار مفید است. اثر ضدسرفه ی آن از طریق کاهش ورم و التهابات گلو، و راه های بالای تنفسی می باشد. هم چنین مصرف خوراکی آن، باعث کاهش تورم لایه ی مخاطی روده و معده می گردد. استفاده موضعی له شده ی برگ تازه ی ختمی، جهت کاهش درد و التهاب نیش حشرات، مفید است.

آموزش پرورش گل ختمی،ختمی،بذرهای ختمی،ختمی بنفش،خواص گل ختمی بنفش،خواص ختمی،راه اندازی مزرعه ختمی،پرورش ختمی،نکات مهم در پرورش ختمی،09198000513،آنتی دات

عقرب

زهر عقرب گران بها ترین مایع دنیاست که در جهان هر یک گرم آن برابر با ۸۰ میلیون تومان است، بر همین اساس این روز‌ها ما شاهد گسترش تجارت زهر عقرب هستیم؛ چراکه بسیار سودآور است.
این شغل یکی از نوپا‌ترین شغل ‌هاست که درآمد میلیونی آن موجب شده تا جوانان اشتیاق بیشتری برای فعالیت در این حوزه داشته باشند. در ایران ۶۰ گونه عقرب وجود دارد و زهر ۴ نوع آن‌ ها بسیار ارزشمند است و با توجه به اهمیت این موضوع سعی شده است که در کلاس ‌های آموزشی به کارآموز از سراسر کشور چگونگی نحوه شناسایی، صید، پرورش و زهرگیری از عقرب به صورت عملی آموزش داده شود.

طرح توجیهی عقرب،پرورش عقرب،روش تکثیر عقرب،سم عقرب،تولید سم عقرب،سمی ترین عقرب،پادزهر،کژدم،محل زندگی عقرب،شکار عقرب،گونه های عقرب،روغن عقرب،فروش زهر عقرب،پادزهر عقرب گزیدگی،انواع عقرب،سرمایه گذاری عقرب،بچه زایی عقرب،آنتی دات،قیمت زهر عقرب،09198000513، آنالیز سم عقرب،آشنایی کلی با عقرب ها،بندپایان چیست،عقرب امپراطور،درمان خانگی عقرب گزیدگی،یافتن عقرب،عقرب سیاه،عقرب زرد،عکس شاه عقرب

کهور

درخت کهور جزء درختان متوسط القامت است که می‌ تواند تا بیست متر نیز رشد کند. کهور درختی است خاردار که شاخه ‌های نازک آن را خارهای مخروطی و برگ های سبز روشن پوشانده است. برگچه های این درخت سبز تیره با سایه روشن نازک هستند. کهور می‌ تواند با رشد و نمو به سرعت بیشه‌ای از درختان بزرگ و کوچک را درست کند. کهور جزء درختان همیشه بهار محسوب می شود. برگ های درخت کهور شانه‌ ای دو سویه هستند. روی هر برگ هفت تا چهارده برگ کوچک به اندازه چهار تا پانزده میلی متر و پهنای دو تا چهار میلی متر وجود دارد. برگ های جدید این درخت پیش از تابستان سبز می شوند. اندازه گلها کوچک (6/0 سانتی متر) و رنگ آنها زرد یا سفید خامه ای است که روی خوشه ‌های سنبله مانند چسبیده‌ اند،گل‌ های کهور پس از درآمدن برگ‌ های جدید از ماه مارس تا مِی میلادی بیرون می‌ آیند. پس از شکوفه زدن گل‌ ها، به زودی غلاف‌ های سیلندری شکل کهور که بین هشت تا نوزده سانتی متر طول و 4/0 تا 7/0 سانتی متر عرض دارند، شکل می گیرند و به سرعت ظرف مدت دو ماه کاملا بزرگ می‌ شوند.

آموزش پرورش کهور، کهور ،بذرهای کهور ، خواص کهور ،راه اندازی مزرعه کهور ،پرورش کهور ،نکات مهم در پرورش کهور ،09198000513،آنتی دات،مزایای کهور ،فروش کهور ،کاشت کهور ،ریشه درخت کهور ،درخت کهور ،تنه ی درخت کهور ،چوب کهور،طرح توجیهی،فروش طرح توجیهی،طرح توجیهی کهور،طرح توجیهی گرفتن زمین،طرح توجیهی وام

گانودرما

فواید و اثر بخشی گانودرما:

۱-تومورهای غیرسرطانی در روده بزرگ و راست روده: تحقیقات اولیه نشان داده است که مصرف عصاره‌ی این قارچ به مدت ۱۲ماه تعدادی از تومورهای روده را در افراد مبتلاء به آدنوکارسینوم روده کاهش می‌دهد.

۲-گرفتگی رگ ها: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد احتمالا مصرف نوع خاصی از محصولات این قارچ (Ganopoly) می‌تواند علائم مربوط به تنگی عروق قلبی شامل درد قفسه سینه و تنگی نفس را کاهش دهد. ( کاهش علائم نه درمان)

۳-بیماری دیابت: تحقیقات اولیه نشان داده است که مصرف نوع خاصی از محصولات این قارچ  (Ganopoly)به مدت 12 هفته مقدار هموگلوبین را کاهش می‌دهد ولی هیچ تاثیری بر سطح قندخون در افراد با دیابت نوع دو ندارد.

4- هپاتیت :B تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که مصرف نوع خاصی از محصولات این قارچ (Ganopoly) برای 12 هفته می‌تواند مقداری از میزان ویروس هپاتیت B را در بدن کاهش دهد. همچنین به نظر می رسد این محصول عملکرد کبدی را در افراد مبتلا به این بیماری بهبود بخشد.

5- کلسترول خون: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که استفاده روزانه از عصاره قارچ گانودرما به مدت 12 هفته سطح کلسترول را در افرادی که فشار خون بالا و یا کلسترول بالا دارند، تحت تاثیر قرار نمی دهد.

6-فشار خون: شواهد متناقض در مورد اثرات قارچ گانودرما در فشار خون بالا وجود دارد. تحقیقات اولیه نشان می دهد که استفاده روزانه از عصاره قارچ گانودرما به مدت 12 هفته، فشار خون را در افرادی که دارای اندکی فشار خون بالا هستند کاهش نمی دهد. با این حال، تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که مصرف قارچ گانودرما باعث کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون شدید می‌شود.

7-سرطان ریه: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که مصرف قارچ گانودرما، تومورهای ریه را کاهش نمی‌دهد. با این حال به نظر می‌رسد که عملکرد سیستم ایمنی و کیفیت زندگی افراد مبتلا به سرطان ریه را بهبود می‌بخشد.

کار آفرینی، کسب درآمد از گانودرما،گانودرما،قارچ گانودرما،خواص قارچ گانودرما،پرورش قارچ گانودرما،فواید قارچ گانودرما،طرح توجیهی قارچ گانودرما،فروش طرح توجیهی قارچ گانودرما

آموزش پرورش آرتمیا,طرح پرورش خرچنگ,پرورش زالو,صدفآموزش پرورش آهو,فروش طرح توجیهی پرورش آهوآموزش پرورش اردک,پرورش کبک,بلدرچین ,بوقلمونآموزش پرورش الاغ و قاطر و خرآموزش پرورش تمساح و کروکودیل ,طرح پرورش تمساحآموزش پرورش توت فرنگی ,طرح توجیهیآموزش پرورش جلبک ,طرح توجیهی پرورش جلبکآموزش پرورش جلبک,طرح توجیهی پرورش نهال,تولید بذرآموزش پرورش درخت کهور,طرح توجیهی پرورش کهورآموزش پرورش سیر ,طرح توجیهی پرورش سیرآموزش پرورش صدپا,پرورش هزارپاآموزش پرورش قارچ شیتاکه,شیتاکیآموزش پرورش قارچ گانودرما لوسیدوم,Ganoderma lucidumآموزش پرورش کاکتوس علوفه ای,طرح توجیهی کاکتوس علوفه ایآموزش پرورش گل ختمی,طرح توجیهی گل ختمیآموزش پرورش گوزن, طرح توجیهی پرورش لاما,پرورش خرگوش,تشیآموزش پرورش مار,طرح پرورش خزندگان,طرح توجیهی پرورش تمساحآموزش پرورش موسیر ,طرح توجیهی پرورش موسیرآموزش پرورش نهال سرخدار ,طرح توجیهی پرورش سرخدارآموزش پرورش و تکثیر عقرب,scorpion,آموزش پرورش و تکثیر عنکبوت,spider farm,پرورش جینسینگ,آقطی,ثعلب,گل ارکیدهپرورش زهر زنبور,سوسک,پرورش ملخ,پرورش انواع حشراتخارمریمدسته‌بندی نشده

09198000513آموزش پرورش گل ختمیآموزش زنبور داریآنتی داتارائه ی خدمات از صفر تا صدانواع عقرببذرهای ختمیبیماری های زنبورپادزهرپادزهر عقرب گزیدگیپرورش حشرهپرورش ختمیپرورش زنبورپرورش زنبور عسلپرورش عقربتغذیه ی زنبورتولید سم عقربجیره ی غذایی زنبورختمیختمی بنفشخواص ختمیخواص گل ختمی بنفشراه اندازی مزرعه ختمیروش تکثیر عقربروغن عقربسرمایه گذاری عقربسم عقربسم گیری عقربسمی ترین عقربشکار عقربطرح توجیهیطرح توجیهی خارمریمطرح توجیهی عقربعقربفروش خارمریمفروش زهر عقربکارآفرینیکاشت خار مریمکاشت کهورکژدمکهورگانودرماگل ختمیگونه های عقربمحل زندگی عقربمزایای خارمریممشاورهنکات مهم در پرورش ختمینوشتن طرح توجیهی خارمریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!